مشاوره و ارزیابی رایگان!

پاسپورت اوکراین 2021 و شرایط اخذ آن

اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت دائم اروپا  پاسپورت اوکراین 2021 : کشور اکراین در اروپای شرقی واقع شده است. دومین کشور بزرگ قاره اروپا بعد از روسیه است و رودخانه ی بزرگ دنیپر از میانه ی آن می گذرد. پایتخت آن نیز شهر کیِف می…


پاسپورت اوکراین

اخذ پاسپورت اوکراین و اقامت دائم اروپا 

پاسپورت اوکراین 2021 : کشور اکراین در اروپای شرقی واقع شده است. دومین کشور بزرگ قاره اروپا بعد از روسیه است و رودخانه ی بزرگ دنیپر از میانه ی آن می گذرد. پایتخت آن نیز شهر کیِف می باشد. این کشور از شمال با بلاروس؛ از شرق با روسیه؛ از سمت جنوب با دریاهای آزوف و سیاه؛ از جنوب غربی با مولداوی و رومانی؛ و بالاخره از غرب با مجارستان، لهستان و اسلواکی  هم مرز و همسایه می باشد.

زبان اکراینی زبان رسمی و پرتکلم ترین زبان رایج در این کشور می باشد. هر چند که این زبان از اوایل قرن نوزدهم میلادی تا انقلاب روسیه در مدارش امپراتوری روسیه منع شده بود، در حال حاضر، چندین آموزشگاه دولتی در کشوراوکراین قوانین کاربرد این زبان را تنظیم و در معرض آموزش و تدریس قرار می دهند.

اعتبار پاسپورت اوکراین 

پاسپورت اوکراین از نظر اعتبار در بین کشورهای دنیا دارای رتبه 25 می باشد که نشان دهنده یک پاسپورت با اعتبار خوب در سطح دنیا است. افرادی که پاسپورت این کشور را داشته باشند می توانند بدون داشتن پاسپورت و ویزا به حدود 90 کشور دنیا از جمله کشورهای حوزه اروپا سفر داشته باشند.

افرادی که پاسپورت این کشور را داشته باشند می توانند برای همسر و فرزندان و پدر و مادر خود نیز درخواست اقامت دهند. به دلیل امکان زیاد اروپا جهت قبول درخواست اوکراین به عضویت در اتحادیه اروپا (شنگن) که در سالهای آینده امکان پذیر میباشد.

متقاضیان بسیاری در جهت گرفتن اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اوکراین از راه قانونی اقدام می کنند تا بلافاصله پس از متصل شدن به اتحادیه اروپا به عنوان دارندگان پاسپورت اوکراین به راحتی بتوانند از ویزای شینگن استفاده کنند. و بدون نیاز به ویزا به کشورهای اروپایی سفر کنید.

اخذ پاسپورت اکراین از روش ازدواج 

سریعترین روش دریافت پاسپورت اوکراینی از طریق ازدواج کردن با تبعه اوکراینی است . امروزه به دلیل سخت تر شدن اخذ ویزای شنگن و دیگر کشور ها با پاسپورت ایرانی متقاضیان داشتن پاسپورت کشورهای دیگر زیاد شده است به همین دلیل داشتن پاسپورت ثانویه اکراین مورد توجه بسیاری قرار گرفته است .

پاسپورت اوکراین 2021
پاسپورت اوکراین 2021

اخذ پاسپورت اکراین از روش تولد فرزند

 تعداد کمی از کشورها هستند که قانون خاک دارند،از جمله کشور اکراین  که از این قانون پیروی میکند با تولد فرزند در کشورهای دارای قانون خاک فرزند متولد شده تابعیت آن کشور را دریافت میکند ختی اگر والدین آن تابعیت یا اقامت آن کشور را نداشته باشند .

 

پاسپورت اوکراین از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و پاسپورت اوکراین اقدام از طریق تحصیل می باشد.البته تحصیل به اقامت ختم نمیشود مگر آنکه در این مدت زمان از طریق ازدواج یا تولد فرزند ویا حضانت فرزند خوانده درخواست اقامت داده شود فرد میتواند در همان ابتدای تحصیل درخواست پاسپورت بدهد و در این کشور کار کند بعد از سپری شدن 5 سال از درخواست او پاسپورت دریافت میکند.

البته توجه به این نکته ضروری است که تحصیل در این کشور موجب اعطای اقامت دائم نمی شود اگر فرد بعد از تحصیل خود در این کشورتصمیم به اخذ پاسپورت گرفت  برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت، شخص باید پس از سپری کردن تحصیلات خود مشغول به کار شده و در صورت سپری کردن مدت 5 سال اقامت در این کشور برای اخذ اقامت دائم خود و پس از آن نیز برای اخذ پاسپورت اوکراین اقدام نماید.

پاسپورت اوکراین از طریق سرمایه گذاری 

در خصوص اخذ پاسپورت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در اوکراین می توان بیان نمود که: با توجه به قانون مهاجرت کشور اوکراین در صورتی به شخص سرمایه گذار اقامت و سپس تابعیت داده می شود که حداقل 100،000 یورو در این کشور سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری در این کشور به روش های مختلفی قابل انجام است که از جمله ی آن می توان به ثبت شرکت و یا خرید قسمتی از سهام یک شرکت در حال فعالیت اشاره کرد.در مدت اقامت 3 ساله خود از طریق یکی از روش های دریافت اقامت دائم اقدام به اخذ پاسپورت کنند .

مدارک مورد نیاز برای  گذرنامه 

ترنس -ره پویان عدالت فرم درخواست (فرم درخواست توسط وزارت امور خارجه تهیه شده است)

ترنس -ره پویان عدالت رسید پرداخت مالیات ایالتی (یا سندی که حق معافیت را تأیید می کند)

ترنس -ره پویان عدالت گذرنامه شهروند اوکراین و شناسنامه برای افراد زیر 16 سال (پس از دریافت مدارک به گیرنده سرویس برگردانده می شود)

ترنس -ره پویان عدالت کپی و اصل شماره شناسایی (بازگشت پس از دریافت اسناد)

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/01/07
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

3 دیدگاه برای “پاسپورت اوکراین 2021 و شرایط اخذ آن”

 • عماد حسینی

  سلام و عرض ادب
  چطور میتونم پاسپورت اوکراین رو دریافت کنم ؟ و چقدر زمان میبره ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز برای دریافت پاسپورت کشور اوکراین شما ابتدا باید از یکی از روش هایی که منجر به اقامت دائم میشه برای اقامت دائمتون اقدام و سپس برای دریافت پاسپورت اقدام بفرمایید شما اقامت دائم اوکراین را دارید دوست عزیز؟

 • cialis prices

  مقاله مفیدی بود. تمام اطلاعاتی که نیاز داشتم دریافت کردم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823