مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ آن

شرایط تحصیل در اوکراین ویزای تحصیل در اوکراین : اکثر افرادی که اوکراین را برای تحصیل انتخاب می کنند به خاطر هزینه های پایین آن است. زبان رسمی این کشور اوکراینی هست . برنامه آموشی و نوع تدریس اکثر دانشگاه های اوکراین به سبک و…


هزینه تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

ویزای تحصیل در اوکراین : اکثر افرادی که اوکراین را برای تحصیل انتخاب می کنند به خاطر هزینه های پایین آن است. زبان رسمی این کشور اوکراینی هست . برنامه آموشی و نوع تدریس اکثر دانشگاه های اوکراین به سبک و سیاق دانشگاه های روسیه می باشد تحصیل در کشور اوکراین برای شهروندان این کشور بر خلاف دانشجویان بین المللی کاملاً رایگان می باشد

تحصیل در مدارس اوکراین

تحصیل مدارس برای دانشجویان بین المللی در مدارس شبانه روزی امکان پذیر هست. تحصیل از سن 6 سالگی آغاز می شود و دانش آموزان تا 10 سالگی دوره ابتدایی را تمام می کنند و بعد از آن 5 سال دوره متوسطه و 3 سال دوره دبیرستان زمان می برد.برنامه آموزشی در مدارس کشور اوکراین متنوع می باشد و زبان و ادبیات اوکراینی، زبان های خارجی (آموزش یک زبان خارجی مثل انگلیسی، آلمانی و یا فرانسوی در مدارس این کشور اجباری می باشد)، تاریخ جهان، جغرافیا و علوم تجربی و هنری را شامل می شود.دانش آموزان اوکراینی یا مقیم اوکراین می توانند در مدارس دولتی به طور رایگان تحصیل کنند.

ویزای تحصیل در اوکراین  در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را دارند یا باید به زیان انگلیسی تحصیل کنند یا اوکرانی افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند نباید نمره آیلس آنها کمتر از 5 باشد.تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال زمان می برد.

مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین

تحصیل در این مقطع 2سال زمان میبرد . دانشجویان در این مقطع می بایست مدرک دیپلم و کارشناسی به همراه ترجمه رسمی ریز نمرات و مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 ارائه نمایند.

مقطع دکتری در اوکراین

در این مقطع در کشور اوکراین می بایست با ارائه رزومه قوی علمی و پژوهشی مرتبط با سوابق پژوهشی استاد راهنما یا سوپروایزر با آن ها ارتباط بگیرند و بر این اساس و با ارائه توصیه نامه و انگیزه نامه های لازم و همچنین مقالات بین المللی درخواست خود را ارائه دهند. طول مقطع دکتری در کشور اوکراین بسته به رشته تحصیلی 3 الی 4 سال می باشد.

ویزای تحصیل در اوکراین
ویزای تحصیل در اوکراین

 

انواع اسکان در اوکراین برای دانشجویان

خوابگاه های دانشجویی : اقامت در خوابگاه ها بسیار کم هزینه تر از اجاره خانه در اوکراین است و بیش تر موسسات و دانشگاه ها دارای خوابگاه هستند . شما اگر در خوابگاه مستقر باشید نیازی به پرداخت بعضی از هزینه ها از جمله پول آب و برق ندارید.

هزینه خوابگاه با توجه به شهری که در آن ساکن هستید متفاوت است مثلا هزینه خوابگاه در کی کیف  80$ تا 120$  است ولی در شهرهای دیگر بین 50$ تا 100$ است .

آپارتمان ‌خصوصی : اجاره آپارتمان بهتر از اقامت در خوابگاه است .این آپارتمان ها به صورت خصوصی به دانشجویان داده می شود .هزینه اجاره آپارتمان دانشجویی  بین 200$ تا 400$ می باشد .

آپارتمان‌ عمومی : آپارتمان‌های دانشجویی به حالت عمومی و گروهی نیز در اوکراین اجاره داده می‌شود که هزینه اسکان در اوکراین در آپارتمان‌های عمومی به نسبت خصوصی کمتر است اما در نهایت شرایط به همان شکل است.

زندگی با یک خانواده اوکراینی : از دیگر طرق اسکان در کشور اوکراین زندگی کردن با یک خانواده‌ای اوکراینی می‌باشد.برخی از خانواده ها یک اتاق یا یک فضایی را به دانشجویان خارجی می دهند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/06/17
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823