مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای تحصیل در اوکراین – ویزای تحصیلی اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین  ویزای تحصیل در اوکراین : مزیت های بسیار تحصیل دراوکراین موجب شده است در سال های اخیر متقاضیان بسیاری علاقه مند به تحصیل پزشکی در اوکراین و دندانپزشکی در اوکراین شوند.هزینه تحصیل مناسب، دانشگاه های معتبر پزشکی، نزدیکی به ایران و…


ویزای تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین 

ویزای تحصیل در اوکراین : مزیت های بسیار تحصیل دراوکراین موجب شده است در سال های اخیر متقاضیان بسیاری علاقه مند به تحصیل پزشکی در اوکراین و دندانپزشکی در اوکراین شوند.هزینه تحصیل مناسب، دانشگاه های معتبر پزشکی، نزدیکی به ایران و اروپا، امکانات رفاهی و آموزشی از جمله این مزیت ها می باشد.

در این میان تحصیل پزشکی در این کشور بخش بزرگی از مهاجرت های تحصیلی به این کشور را شامل می شود. یکی از سیاست های این کشور آن است که با به وجود آوردن امکانات مناسب برای تحصیل دانشجویان بین المللی، متقاضیان کوشا و علاقه مند به تحصیل را به این کشور جذب نماید. از آنجایی که با توجه به اعتبار بالای دانشگاه های اوکراین در جهان متقاضیان تحصیل در این کشور با آزمون ها و رقابت هایی روبرو می شوند باید قبل از ورود خود را آماده نمایند.

از جمله رشته های پر طرفدار در ایران, اوکراین و جهان رشته پزشکی و دندانپزشکی است که برای ورود به این رشته ها بین متقاضیان  رقابت وجود دارد. هر ساله دیده می شود دانش آموزانی که از سطح آموزشی بسیار خوبی برخورهستند در کنکور پزشکی ایران پذیرفته نشده و نمی توانند وارد این رشته ها گردند.

تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان 

کشور اوکراین نیز یکی از مقاصد تحصیلی معروف و معتبر در اروپا است که علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی نیاز به ویزای تحصیلی نیز دارد. اما باید به این موضوع توجه کنید که اوکراین عضو حوزه شنگن نبوده و نسبتاً سختگیری کمتری برای صدور ویزای تحصیلی به دانشجویان بین المللی دارد.

شما این اختیار را دارید تا به جای شرکت در دوره های زبان انگلیسی در دوره زبان انگلیسی یا اوکراینی شرکت کرده و رشته تحصیلی دانشگاهی خود را نیز با این زبان پاس کنید. فراموش نکنید که برای تحصیل در اوکراین نیز ارائه مدرک زبان برای دانشجوی بین المللی الزامی است .

از این رو باید برای بالا بردن درصد موفقیت خود در اخذ ویزای تحصیلی اوکراین، به تمامی فاکتورهای تاثیرگذار از جمله تمکن مالی کافی، نداشتن شرط سنی و گپ تحصیلی زیاد، ارائه برنامه تحصیلی قابل قبول و مواردی از این قبیل توجه ویژه ای داشته باشید.

ویزای تحصیل در اوکراین
ویزای تحصیل در اوکراین

زبان تحصیل در دانشگاه های اکراین 

همانطور که می دانید بیشتر رشته ها مخصوصا پزشکی در اوکراین اغلب به زبان انگلیسی یا اوکراینی ارائه می شود و مستلزم شرکت در دوره پادفک می باشد. دوره پادفک  یک دوره نه ماهه است که همراه با یک دوره پیش نیازدروس ارائه می شود که هم زبان انگلیسی یا اوکراینی را به دانشجویان آموزش داده و دروس مورد نیاز مانند زیست و شیمی را به زبان اوکراینی یا انگلیسی آموزش می دهد و دانشجویان را برای آزمون ورودی دانشگاه های اوکراین آماده می کند.

اما واقعیت اینست که اوکراین نیز به مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته در حال جذب هرچه بیشتر دانشجویان بین المللی در دوره های تحصیلی خود به زبان انگلیسی می باشد. حتی در سال های اخیر رشته های جذاب، محبوب و پرمخاطب پزشکی و دندانپزشکی نیز به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه های اوکراین ارائه شده اند.

تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین 

در واقع گذراندن دوره ای به مانند پادفک برای تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین هیچ اجباری ندارد هرچند که بعضی از کالج ها دوره های پادفک به زبان انگلیسی در اوکراین را ارائه می دهند اما تحصیل به زبان انگلیسی در اوکراین لزوما نیازمند داشتن مدارک آیلتس یا تافل نیست و می توانید با شرکت در آزمون یا مصاحبه ورودی تسلط خود را به زبان انگلیسی نشان داده و براحتی برای تحصیل در رشته دلخواه خود به زبان انگلیسی اقدام کنید.

مزایای تحصیل در اوکراین

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

داشتن بیمه پزشکی رایگان در طول تحصیل

امکان کار پاره وقت در هنگام تحصیل

ارزان بودن تحصیل در اوکراین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی

مشارکت دانشجویان در دیگر سمینار های کشور های اروپایی

سیستم آموزشی عالی در اوکراین

وجود مشاغل تابستانی

داشتن دانشگاه های بین المللی

موقعیت های شغلی خوب

برخورداری از استاندارد های زندگی در اروپا

داشتن استادان معتبر و با تجربه از سراسر دنیا

ویزای تحصیل در اوکراین
ویزای تحصیل در اوکراین

حق کار در اوکراین

 افراد بعد از اتمام تحصیلشان در کار می توانند در این کشور شروع به فعالیت کنند ولی باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند . همچنین باید زبان اوکراینی را بلد باشند تا به مشکل بر نخورند.

همچنین افرادی که تصمیم دارند در هنگام تحصیل در این کشور کار کنند مجاز هستند در هفته حدود 20 تا 30 ساعت فعالیت داشته باشند و در آمد این افراد بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع این درآمد ها می تواند بخشی از هزینه های زندگی را تامین کند.

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت است ولی به طور معمول هزینه ها بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال می باشد. در اوکراین مانند دیگر کشورها هزینه رشته های پزشکی بیشتر از سایر رشته ها است, هزینه رشته های پزشکی در سال تقریبا بین ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار می باشد.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی است. ولی در کل هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی هر فرد متفاوت است. دانشجویان در ماه تقریبا بین 300 تا 400 دلار پول نیاز دارند که این هزینه شامل مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها می باشد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/12/30
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823