مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای تحصیلی اوکراین 2021 – اقامت موقت اوکراین

تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ ویزا ویزای تحصیلی اوکراین 2021 : تحصیل در اوکراین برای دانشجویان خارجی به راحتی امکان پذیر است. معمولا افراد متقاضی تحصیل در این کشور می خواهند از جوانب آن آگاه شوند و بدانند که شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین…


ویزای تحصیلی اوکراین

تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ ویزا

ویزای تحصیلی اوکراین 2021 : تحصیل در اوکراین برای دانشجویان خارجی به راحتی امکان پذیر است. معمولا افراد متقاضی تحصیل در این کشور می خواهند از جوانب آن آگاه شوند و بدانند که شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین چگونه است. مشاورین موسسه ره پویان عدالت در این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازیم و جوانب را برای شما توضیح می دهیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

دانشجویان باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه مورد نظر خود را جهت تحصیل دراوکراین انتخاب و نامه پذیرش را دریافت کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، دانشجویان می توانند با دردست داشتن مدارک مورد نیاز و مراجعه به مرکز ویزا سنتراوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهند. نکات مهم :

 • دانشجویان باید توجه داشته باشند که حداقل سه الی چهار هفته پیش از سفر برای اخذ ویزا اقدام کنند.
 • در صورتی که با ویزای توریستی در اوکراین باشید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور را ترک کنید و از سفارت اوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.
 • دانشجویان بین المللی با اخذ مجوز کار می توانند در اوکراین مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اوکراین

بعد از تکمیل فرایند نام نویسی، دانشجو با پست الکترونیکی و یا ان تی ان نامه اصلی پذیرش ثبت نام را دریافت خواهند کرد و همه مدارکی که برای درخواست ویزا دانشجویان لازم است، باید ارسال شود.

 • فرم درخواست ویزا – در سفارت.
 • گذرنامه معتبر
 • ۳ عکس (3*4)
 • نامه دعوت اصلی که برای شما پست شد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نتایج آزمایش HIV یا ایدز
 • گواهی آموزش عالی و یا ثانویه انجام شده
 • مدارک رسمی بانکی که وجود مبلغ کافی برای پرداخت شهریه را ثابت کند .( برای دانشجویانی که برای اولین بار به اوکراین سفر می کنند) .

 

ویزای تحصیلی اوکراین 2021
ویزای تحصیلی اوکراین 2021

اسناد فوق باید به زبان های انگلیسی ترجمه شوند و قبل از درخواست دادن به سفارت، از وزارت امور خارجه کشور شما به رسمیت شناخته شوند. این یک لیست کلی از الزامات برای گرفتن ویزای دانشجویی اوکراین است. یک لیست کامل باید با تماس با کنسولگری اوکراین در اختیار شما به عنوان الزامات برای هر کنسولگری ایجاد شود.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین

زمان پردازش: متوسط زمان پردازش برای ویزا 3 تا 4 هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در مرکز ویزا سنتراوکراین می تواند از ۱ هفته تا ۳ هفته طول بکشد.

با پذیرش در دانشگاه اوکراین و برای ورود به خاک این کشور دانشجویان باید مدارک زیر را با خود به همراه داشته باشند:

 • اصل دعوتنامه دانشگاه
 • 16 قطعه عکس 3.5در4.5
 • ترجمه ی رسمی به انگلیسی وکالتی که به نماینده دانشگاه داده شده
 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به انگلیسی
 • پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار و ویزای ورودی

مزایای تحصیل در اوکراین

امکان تحصیل بدون مدرک زبان در رشته های مهندسی و پزشکی

دریافت بیمه پزشکی کاملا رایگان در هنگام تحصیل

وجود خوابگاه هایی مناسب وبا کیفیت برای دانشجویان

دانشگاه های این کشور در سطح بین الملل از امتیاز بالایی برخوردار هستند .

امکان کار کردن در هنگام تحصیل

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

تحصیل در مقطع کارشناسی

در اوکراین تمامی رشته ها تدریس می شود از جمله تمام شاخه های مهندسی پزشکی و … تحصیل در این مقطع 4 سال زمان میبرد . همچنین شما در این مقطع اجازه دارید که در هفته 15 الی 40 ساعت کار کنید . در این مقطع زبان تحصیل عمدتا انگلیسی و اوکراینی می باشد .

ویزای تحصیلی اوکراین 2021
ویزای تحصیلی اوکراین 2021

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع 2 سال طول می کشد و همچون دوره کارشناسی شما اجازه دارید در هفته 15 الی 40 ساعت کار کنید . همچنین زبان تحصیل هم مانند دوره کارشناسی به انگلیسی و اوکراینی می باشد .

بیشتر دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می کنند به این دلیل است که بتوانند در مقطع دکتری بورسیه بگیرند .

تحصیل در دکتری

تحصیل در این مقطع اهمیت زیادی دارد و تحصیل حدود 3 الی 4 سال زمان میبرد . دانشجویان در این مقطع علاوه بر اینکه می توانند در هفته 15 الی 40 ساعت کار کنند می توانند به انجام اموری مثل تدریس در کلاس مبالغی رادریافت کنند .

هزینه تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در این کشور بستگی به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید دارد البته هزینه ها در اوکراین نسبت به دیگر کشور های اروپایی خیلی پایین تر است . اما به طور کلی شهریه‌های سالانه برنامه‌های تحصیلی دانشگاه های اوکراین بین 1000 تا 5000 یورو برآورد می‌شود. هزینه خوابگاه‌های دانشگاهی نیز بسته به نوع اقامتگاه و دانشگاه‌ها به طور میانگین ماهانه حدود 300 تا 1000 یورو هزینه دارد .

 تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم

دانشجویان بین المللی که مدرک دیپلم خودشان را از کشور های دیگر دریافت کرده اند نیاز دارند که مدرک خودشان را با سیستم آموزش اوکراین تطبیق بدهند برای عمین این کشور یک دوره به نام پادفک ارائه کرده است تا دانشجویان خارجی بتوانند با گذراندن این دوره وارد دانشگاه اوکراین شوند .

هزینه ویزای تحصیلی اوکراین

هزینه اخذ ویزای اوکراین به سفارت پرداخت می شود 65 دلار است (پرداحتی سفارت در بانک ملی شعبه تجریش انجام می شود). در صورت نپذیرفته شدن درخواست شما، هزینه ویزا غیر قابل بازگشت است. مشاورین ارشد و وکلای حقوقی موسسه ره پویان عدالت در زمینه شرایط تحصیل در اوکراین دارای تجربه هستند که می توانند به خوبی شما را تا رسیدن به مقصد خود همراهی کنند.

 

 

 

تماس باما
تماس بام

امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1399/12/06
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823