مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای تحصیلی اوکراین و شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط دریاف ویزای تحصیلی اوکراین  ویزای تحصیلی اوکراین : پس از دریافت ویزای اوکراینی خود از کنسولگری اوکراین شما باید از این ویزا استفاده کنید تا با خواندن مرجع عکس ها به شما کمک کند و تایید کنید که ویزای اوکراین شما تاریخ های صحیح…


چرا تحصیل در اوکراین ؟

شرایط دریاف ویزای تحصیلی اوکراین 

ویزای تحصیلی اوکراین : پس از دریافت ویزای اوکراینی خود از کنسولگری اوکراین شما باید از این ویزا استفاده کنید تا با خواندن مرجع عکس ها به شما کمک کند و تایید کنید که ویزای اوکراین شما تاریخ های صحیح دارد،که به شما اجازه می دهد تا طبق برنامه خود به اوکراین وارد شوید. شرکت ها مسئول اشتباهاتی که توسط کنسولگری اوکراین انجام شده است، نمی باشند.

تعداد ویزاهای مجاز به شرح زیر است

ویزای یک بار ورود به اوکراین

ویزای دو بار ورود به اوکراین

(M) ویزای چند بار ورود به اوکراین ( تا تاریخ انقضا معتبراست )

فرایند و مراحل دریافت ویزای تحصیلی 

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور اوکراین برای تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند، در قدم اول بایستی ویزای تحصیلی اکراین را دریافت نمایند.

ابتدا دانشجو باید دانشگاه مورد نظر خود را در اکراین انتخاب نماید و به طور مستقیم کلیه مدارک مورد نیاز پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود را ارسال نماید و پس از تایید، از دانشگاه نامه پذیرش دریافت کند.

برای دریافت ویزا، فرد متقاضی بایستی این نامه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت اکراین در ایران ارائه دهد و پس از تعیین وقت برای مصاحبه منتظر جواب تاییدیه و اخذ ویزای دانشجویی باشد.

ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

مدارک لازم برای اخذ ویزای اوکراین 

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت اکراین در ایران، برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر است:
ارائه نامه پذیرش از سمت دانشگاه یا موسسه آموزشی مورد نظر در کشور اکراین، به سفارت این کشور در ایران.
ارائه اصل و ترجمه سوابق تحصیلی و ریز نمرات دوران تحصیلی که به تاییدیه اسناد رسمی و وزارت امور خارجه ایران رسیده باشد، به سفارت اکراین در ایران
ارائه پاسپورتی که از اعتبار آن حداقل یک سال مانده باشد به همراه مدارک شناسایی برای دریافت ویزای تحصیلی اکراین
ارائه گواهی تمکن مالی جهت اطمینان از استطاعت مالی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی در کشور اکراین که حداقل مبلغ آن 30 میلیون باشد.
گواهی عدم سوئ پیشینه و ارائه ترجمه آن به سفارت اکراین در ایران.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین 

به طور معمول، از ۲ تا ۴ هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان را صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در نزدیک ترین کنسولگری اوکراین می تواند از ۱ روز تا ۳ هفته طول بکشد، بسته به این که چقدر شما مایل به هزینه کردن هستید، و اینکه آیا شما با پست و یا به طور شخصی درخواست می دهید.بعد از گرفتن پذیرش یا دعوتنامه دانشجویی باید ویزای D13 گرفته شود بعد از آن شخص می توند در دانشگاه ثبت نام کند.

 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی 

در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که انتخاب می کنند تا به زبان اوکراینی ادامه تحصیل بدهند ، باید یک دوره به نام پادفک ( معادل پیش دانشگاهی درایران ) را بگذرانند.

مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت نمایند. هم چنین این نکته حائز اهمیت است که در دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد.

برای تحصیل به زبان انگلیسی گذراندن پادفک الزامی نیست و تسلط کافی به زبان انگلیسی و قبولی درآزمون ورودی برای ورود به کورس اصلی انگلیسی کافیست.

ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

 

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد درمدت۲ سال است  و برای پذیرش لازم است  دانشجو مدرک لیسانس داشته باشد. از جمله نکات مهم تحصیل در این کشور این موضوع می باشد که آزمون ورودی ندارند.

جالب است بدانید تحصیل در اوکراین امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می آورد. همچنین امکان تغییر رشته در دانشگاه های این کشور نیز وجود دارد.

از طرفی محدودیت سنی قابل توجهی از طرف دانشگاه های اوکراین اعلام نشده است در نتیجه به راحتی می توانند افراد با گپ تحصیلی نسبتا زیاد نیز اقدام کنند. کار در حین تحصیل از نکات بسیار مهمی می باشد به طوری که دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل را خواهد داشت.

تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری

تحصیل در اوکراین و ورود به مقطع دکترا در این کشور از مواردی بوده که زیاد مورد استقبال دانشجویان بین المللی قرار نگرفته است. دانشجویانی که قصد ورورد به دانشگاه های این کشور را دارند باید توجه داشته باشند از تمام موارد مهم تر تایید رزومه شما توسط استاد راهنمای شما می باشد. شما باید رزومه خود را برای استاد راهنمای خود در اوکراین ارسال نمایید و در صورت تایید شما باید مدارک همچون آیلتس ۷ و مقالات بین المللی ISI ارائه دهید تا دانشگاه مورد نظر شما را تایید نماید.

شما می توانید بعد از اخذ پذیرش در این کشور درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشید. متقاضیان تحصیل دکترا در دانشگاه های این کشور توجه داشته باشید شما می توانید قبل از ورود به این کشور با ارسال رزومه خود به دانشگاه های این کشور درخواست بورس تحصیلی این کشور را داشته باشید.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/11/30
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823