مشاوره و ارزیابی رایگان!

واردات کالا از اوکراین

  بروز رسانی شده در تاریخ <1401/03/21 پیشنهاد می کنم این مطالب را بخوانید: سرمایه گذاری در مجارستان   کالاهای وارداتی از اوکراین واردات کالا از اوکراین : کشاورزی نقش بسزایی را در حوزه اقتصاد این کشور ایفا می‌کند، ۱۰ تا ۱۱ درصد از تولید…


5فغ -ره پویان عدالت

 

بروز رسانی شده در تاریخ <1401/03/21

پیشنهاد می کنم این مطالب را بخوانید:

سرمایه گذاری در مجارستان

 

کالاهای وارداتی از اوکراین

واردات کالا از اوکراین : کشاورزی نقش بسزایی را در حوزه اقتصاد این کشور ایفا می‌کند، ۱۰ تا ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی اوکراین به کشاورزی اختصاص یافته و حدود یک چهارم جمعیت آماده به کار اوکراین در بخش کشاورزی مشغول اند. همچنین آمارها حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۲ کشاورزی ارزشی برابر ۹۸/۱۳ میلیارد دلار در اقتصاد اوکراین را داشته است.

هرچنداوکراین در بین ۱۰ کشور برتر دنیا در  تولید محصولاتی مانند گندم در جایگاه بالایی قراردارد اما در بین ۱۱۲ کشور از لحاظ تولید محصولات کشاورزی رتبه ۲۴ رابه خود اختصاص داده . این کشور بعد از روسیه پهناور ترین کشور در اروپا بوده که  ازجمله کشورهای بالقوه دربخش سرمایه گذاری است .

این کشور در اروپا (پس از روسیه) بیشترین میزان زمین‌های کشاورزی را به خود اختصاص داده به طوری  که از ۸/۴۲ میلیون هکتار زمین،  ۷۱ درصد آن را زمین های کشاورزی در بر گرفته واز این میزان، ۵/۳۲ میلیون هکتار (بدون در نظر گرفتن چراگاه‌ها و چمن زارها) قابل کشت است.

دارا بودن ۳۰ درصد خاک بسیار غنی سیاه (چرنوزم) که درصد رطوبت بسیار بالای ۳ تا ۱۵ درصد دارد و مقادیر بالایی نیز اسید فسفریک، فسفر و آمونیاک دارد که به عنوان یکی از بهترین انواع خاک برای کشاورزی شناخته  سهم 54درصدی از زمین های کشاورزی را به خود اختصاص داده درکنار آب و هوایی کاملا مناسب و دسترسی به منابع فراوان آب، تولیدات به حجم بالایی رسیده و همین خاک غنی این کشور را به سبد نان اروپا مشهور کرده است .

همچنین این عوامل بستری مناسب را درجهت تولید و صادرات سیب نیز دارد علاوه براین صادرات ذرت اوکراین در مقایسه با ماه ها وسال های  گذشته تا کنون با حجمی معادل بر ۱۱.۴ میلیون تن ۷۵ درصد رشد را تجربه کرد. البته حوزه ی پیشرفت های اوکراین محدود به زمینه کشاورزی نبوده برای مثال میتوان اوکراین را به عنوان بزرگترین صادرکننده مرغ در اروپا نام برد.

 اوکراین مقصد کشت فراسرزمینی

منظور ازکشت فراسرزمینی بهره برداری از منابع، عوامل، ظرفیت ها و امکانات سایر کشورها برای تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز در راستای حفظ منابع پایه تولید داخلی و ارتقای امنیت غذایی و سایر نیازهای صنعتی کشور است.

كشور اوكراين از دير باز به علت وجود خاك حاصلخيز ( وجود يك چهارم خاك سياه دنيا در اوكراين ) و منابع آبي غني از لحاظ كاشت گندم و ديگر محصولات كشاورزي بسيار پررونق بوده كه به عنوان سبد نان اروپا معروف است.

واردات کالا از اوکراین
واردات کالا از اوکراین

واردات عسل از اوکراین

تجارت در اوکراین :اوكراين پس از تركيه با توليد ٦٠ هزار تن بيشترين توليد عسل صنوبر را داراست. همچنين عسل پولتاوا (Poltava Honey) یکی از محبوب ترین عسل ها در اوکراین است که عطر و طعم آن مخلوطی از گندم سیاه، گیاهان و گل ساعتی است. منطقه پولتاوا یکی از مناطق اکولوژیکی و جزو پاک ترین مناطقی است که کشت زنبورعسل در آن به عمل می آید.

واردات کالا از اوکراین ( واردات شکلات )

Lviv که یکی از شهرهای غربی اوکراین است که از زمان قرون وسطی به دلیل قنادی ها و شکلات های آن معروف است. کارخانه Lviv یکی از قدیمی ترین کارخانه ها است که تولید آن تا به امروزه سنتی بوده و تمامی شکلات های آن توسط هنرمندان ساخته و دست ساز می باشند از این رو میتوان گفت در این زمینه نیز اوکراین با موفقیت های بساری در صادرات روبه رواست .

 

پیشنهاد می کنم این مطلب را بخوانید: 

 

فهرست دیگرکالاهای صادراتی اوکراین به ایران

 • آهن
 • ورق سیاه و فولاد
 • انواع ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل
 • دانه آفتابگردان و ذرت
 • روغن دانه آفتابگردان
 • کنجاله سوبا
 • چرخ و بانداژ و قطعات لوکوموتیو
 • ذرت
 • قطعات هواپیما
 • اجزا و قطعات توربین های بخار
 • لوله های مسی
 • لاستیک
تماس باما
تماس باما
5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1399/09/17
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823