مشاوره و ارزیابی رایگان!

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین و مزیت های آن

تحصیل پزشکی در اوکراین هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین : تحصیل پزشکی در اوکراین دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین نظیر کیفیت بالای آموزش، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و نداشتن آزمون ورودی، دلیل این محبوبیت است….


9 -ره پویان عدالت

تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین : تحصیل پزشکی در اوکراین دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین نظیر کیفیت بالای آموزش، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و نداشتن آزمون ورودی، دلیل این محبوبیت است.

اگر چه اعتبار جهانی تحصیلات پزشکی در اوکراین، به تنهایی برای ایجاد این محبوبیت، کفایت می کند. همچنین نباید فراموش کرد که هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین به نسبت سایر کشورهای اروپایی و همچنین شمال آمریکا مقرون به صرفه است .

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین

بسیاری از دانشگاه های اوکراین ، دانشجویان بین المللی را به چند دلیل که در زیر ذکر شده است به خود جذب کرده اند این دلایل عبارتند از :

فرایند درخواست ساده و اخذ پذیرش راحت از دانشگاه های پزشکی اوکراین

امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی و بعضاً امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان وجود دارد.

شهریه و هزینه زندگی دانشجویی پایین در اوکراین

وجود فرهنگ غنی، پیشرفت زندگی دانشجویی و حس شیرین زندگی

ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت بسیار عالی

شرایط راحت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین از سفارت این کشور

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین
هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین

مدارک لازم برای ورود به دانشگاه های پزشکی و تحصیل پزشکی در اوکراین طبق لیست زیر می باشند :

دعوتنامه از طرف دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی

فرم کامل شده درخواست اخذ ویزای تحصیلی

پاسپورت (با حداقل 1 سال مدت اعتبار)

اصل و کپی برابر اصل مدارک هویتی با ترجمه رسمی

عکس پاسپورتی

مدارکی که توان مالی دانشجو یا والدین یا حامیان او را برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی در اوکراین ثابت کند

گواهی سلامت که تاریخ آن بیشتر از 2 ماه پیش نباشد

داشتن بیمه درمانی

ترجمه دیپلم و کلیه سوابق تحصیلی با ریز نمرات

نتیجه منفی آزمایش‌های بیماری‌های واگیردار و مقاربتی

شرایط پذیرش‌ تحصیل پزشکی در اوکراین

متقاضی باید حداقل ۱۷ سال و حداکثر 30 سال سن داشته باشد.

یک کپی از گذرنامه جهانی با مدت اعتبار حداقل یک سال با اولویت برای دو سال یا بیشتر.

کپی شناسنامه.

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین
هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین

برخی از دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف / دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیفی /آکادمی ملی پزشکی دنیپرو و دانشگاه بین المللی اودسا / دانشگاه ملی پزشکی خارکف / دانشگاه بین المللی پزشکی کارکف

هزینه های زندگی در اوکراین

هزینه های زندگی در کشور اوکراین نسبت به کشورهای اروپایی بسیار پایین می باشد فلذا دانشجویان قصد ادامه تحصیل در کشوری که هزینه پائینی را دارند، اوکراین توصیه می شود.

هزینه زندگی در اوکراین بصورت معمول ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد که بصورت میانگین یک آپارتمان دو خوابه حدود ۲۲۰ دلار اجاره دارد .

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد قصد ادامه تحصیل در کشور اوکراین را داشته باشد قبل از سفر به اوکراین و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که نشان دهنده تامین یک سال هزینه زندگی و تحصیل می باشد .

دانشگاه‌های برتر پزشکی در اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف = دانشگاه ملی کارازین خارکف یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در اروپای شرقی است . این دانشگاه در نوامبر ۱۸۰۴، به ابتکار مربی برجسته VN Karazin» و مطابق با منشور تزار اسکندر اول تأسیس شد . دانشگاه کارازین خارکف تنها دانشگاه در اوکراین است که سه برنده جایزه نوبل را به افتخارات علمی این کشور افزوده است . دانشکده پزشکی دانشگاه کارازین ، جزو چهار دانشکده اول این دانشگاه است که در سال ۱۸۰۵ با نام گروه علوم پزشکی و بهداشت تأسیس شد که بعداً به نام دانشکده پزشکی تغییر نام داد .

این دانشکده پزشکی شامل زیرشاخه‌های گروه پزشکی داخلی ، گروه طب عمومی، پزشکی خانوادگی، گروه ایمونولوژی و آلرژی شناسی عمومی و بالینی ، گروه آسیب شناسی عمومی و بالینی ، گروه اطفال ، گروه زنان و زایمان ، گروه بهداشت و پزشکی اجتماعی است .

از زمان تأسیس این دانشگاه ، بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند. تقریباً ۶۰ فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه، اعضای متناظر آکادمی ملی علوم اوکراین UNAS شده‌اند . در سال ۱۹۸۸، دانشگاه ملی کارازین خاركف همراه با سایر دانشگاه‌های مهم اروپا ، منشور «دانشگاه بزرگ» را امضا كرد كه روند معاهده بولونیا را آغاز می كرد . این دانشگاه یکی از بنیانگذاران انجمن دانشگاه اوراسیا است و یکی از اعضای انجمن‌های جهانی و اروپایی است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک = دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU ، یک موسسه آموزش عالی دولتی در اوکراین است . این دانشگاه بهترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی در اروپای شرقی است . دانشگاه ملی پزشکی دونتسک در سال ۱۹۳۰ با عنوان موسسه پزشکی M.Gorky Donetsk تأسیس شد . دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU توسط سازمان بهداشت جهانی WHO و از فهرست مدارس I-Med شناخته شده‌است. همچنین این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های پزشکی جهان ثبت شده است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU اولین دانشگاه پزشکی در اوکراین و اروپای شرقی بود که دانشکده‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در سال ۱۹۹۱ و پس از استقلال اوکراین راه‌اندازی کرد. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک دارای بالاترین (چهارمین) سطح اعتباربخشی در اوکراین است . به دلیل رتبه بالا ، سطح بالای آموزش تخصصی ، آزمایشگاه‌های فناوری پیشرفته و دانش خوب زبان انگلیسی و فرانسوی کارکنان امروز بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در یازده دانشکده دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU تحصیل می‌کنند .

دانشگاه ملی پزشکی اودِسا = دانشگاه ملی پزشکی اودِسا به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های اوکراین برای دانشجویان بین المللی در زمینه پزشکی و دیگر زمینه‌ها است . این دانشگاه اولین دانشگاه در اوکراین بود که در سال ۱۹۹۶ آموزش پزشکی را با رسانه انگلیسی آغاز کرد . در طول سال‌های مستقل اوکراین، دانشگاه پزشکی اودسا به یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح «IV» اعتباربخشی تبدیل شده است . این دانشگاه عضو انجمن بین‌المللی و اروپایی دانشگاه‌ها است ، به همین دلیل سطح آموزش دانشجویان و متخصصان به استانداردهای جهانی نزدیک است .

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/09
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823