مشاوره و ارزیابی رایگان!

هزینه های تحصیل در اوکراین 2021

شرایط تحصیل در اوکراین 2021 هزینه های تحصیل در اوکراین  : تحصیل در اوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی می شود. همانطور که می دانید تحصیل در اوکراین در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است اما بیشتر متقاضیان تحصیل در این کشور…


چرا تحصیل در اوکراین ؟

شرایط تحصیل در اوکراین 2021

هزینه های تحصیل در اوکراین  : تحصیل در اوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی می شود. همانطور که می دانید تحصیل در اوکراین در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است اما بیشتر متقاضیان تحصیل در این کشور با هدف تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی اقدام به مهاجرت می کنند.

انتخاب این کشور و تحصیل در اوکراین شاید بیشتر بخاطر هزینه های تحصیل و زندگی است در حالی که متقاضیان تحصیل باید مواردی همچون سطح و کیفیت تحصیل، رتبه و رنک دانشگاه های معتبر را هم مد نظر قرار دهند. رتبه دانشگاه های اوکراین در مقایسه با دانشگا ه های دیگر کشورهای اروپایی همانند انگلیس، آلمان، اتریش و یا کشور دیگری همانند کانـادا چنـدان بالا نمی باشد.

کشور اوکراین را می توان یکی از کشورهای اروپای شرقی دانست که از سمت شرق با روسیه و از شمال با بلاروس، همینطور از غرب با مجارستان، لهستان و اسلواکی هم مرز می باشد. زبان رسمی این کشور اوکراینی می باشد که زبان روسی نیز در این کشور کاربرد گسترده ای دارد. پایتخت این کشور شهر کی اف است.

اوکراین دارای دانشگاه های متنوع در رشته های مختلف می باشد. قابل ذکر است که در دانشگاه های اوکراینی به سبـک دانشگاه های روسیه تدریس می کنند. تمام شهروندان اوکراینی در کشور خود از تحصیل رایـگان بر خوردار می باشند. بالغ بر 77 درصد از جمعیت این کشور را نژاد اوکراینی و مابقیه را نژاد های روس، بلاروس، مجارستانی، لهستانی و تا حدودی رومانیان تشکیل داده اند.

هزینه های تحصیل در اوکراین 
هزینه های تحصیل در اوکراین

زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین

زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان انگلیسی و اوکراینی است  مهندسی در مقطع دکترا در برای آموزش زبان روسی و اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به پاتفک برگزار می گردد. این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان روسی یا اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو، جهت ادامه تحصیل در اوکراین و در دانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی،زیست شناسی، برای علوم انسانی، تاریخ وادبیات در کنار آموزش زبان روسی و یا اوکراینی تدریس می شود.

در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی ، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود.تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است. متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ابتدای ورود اقدام به ثبت نام در دوره آموزش پاتفک زبان روسی نموده اند بعد از اتمام دوره و در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه شده اند که رشته تحصیلی مورد نظر آنها به زبان اوکراینی ارائه می شود. لذا قبل از انتخاب نوع زبان باید بررسی شود که رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر به چه زبانی ارائه می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین

بیشتر افرادی که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور خصوصا کشورهای اروپایی می باشند، معمولا تحصیلات دوران متوسطه را در کشور خودشان می گذرانند و بعد از گرفتن مدرک دیپلم، تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر خارجی می گیرند. لازمه تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اوکراین، داشتن مدرک دیپلم معتبر می باشد.

تمامی رشته های مقطع لیسانس در این کشور آموزش داده می شوند که گذراندن این دوره 4 سال زمان می برد. علاقه مندان به تحصیل در دوره لیسانس باید به یکی از زبان های روسی یا انگلیسی تسلط داشته باشند که برای تحصیل در زبان روسی یا اوکراینی بایستی مدرک زبان پادفک را قبلا دریافت کرده باشند.

دانشجویان این مقطع مجاز هستند که در هفته بین 15 تا 40 ساعت کار کنند و بعد از شروع تحصیل در صورتی که کار مناسبی پیدا کردند، بایستی نامه ای از کارفرما اخذ نمایند تا برای فعالیت در آن، از سازمان مهاجرت اوکراین مجوزدریافت کنند. باید به این نکته هم اشاره کرد که نوع دیپلمی که داوطلبان اخذ کرده اند، در انتخاب رشته تحصیلی آن ها در دوره کارشناسی تاثیر ندارد. به طور مثال، اگر داوطلبی مدرک دیپلم خود را در رشته حسابداری اخذ کرده باشد، می تواند در مقطع کارشناسی در رشته روانشناسی به ادامه تحصیل مشغول شود.

هزینه های تحصیل در اوکراین 
هزینه های تحصیل در اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین

تحصیل در مقطع ارشد 2 تا 3 سال زمان می برد که داوطلبان برای ادامه تحصیل باید یک مدرک کارشناسی معتبر داشته باشند. در رابطه با شرط سن نیز باید گفت افرادی که سن بالای ۲۵ سال دارند، برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اکراین، بایستی حتما مدرک لیسانس داشته باشند. به عبارتی این افراد فقط می توانند برای دوره ارشد به بالا درخواست پذیرش دهند.

دانشجویان شاغل این مقطع نیز، مجاز به فعالیت و کار در هفته بین 15 تا 40 ساعت می باشند که در زمان شروع به تحصیل با گرفتن نامه ای از کارفرما، باید از سازمان مهاجرت جواز دریافت کنند.

کسانی که کشور اوکراین را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می کنند، شانس زیادی برای اخذ بورسیه در این کشور دارند و در صورتی که این مقطع را با موفقیت سپری نمایند، می توانند در مقطع دکتری جهت تحصیل در آمریکا، تحصیل در کانادا، تحصیل در ایتالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر اقدام نمایند.

تحصیل در مقطع دکتری در اوکراین

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در کشور اوکراین 3 تا 5  سال می باشد و دانشجویان باید دارای استاد راهنما برای پشتیبانی، تاییدیه از دکتری و یک مدرک کارشناسی ارشد معتبر باشند. اوکراینی ها برای مقطع دکتری اهمیت زیادی قائل هستند.

همچنین اجازه کار در طول هفته به مدت 15الی 40 ساعت به دانشجویان مقطع دکتری داده می شود. در صورتی که دانشجویان دکتری بتوانند در مقاطع پایین تر تدریس کنند، می توانند کمک هزینه تحصیل نیز دریافت نمایند که ممکن است به اندازه شهریه ترم جاری دانشجو یا حتی بیشتر از آن باشد.

هزینه های تحصیل در اوکراین

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا بین 2500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت و 3700 دلار به $ 4800 برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین و رشته های مرتبط می باشد.

 ویزای تحصیلی اوکراین

تحصیل در اوکراین همانند تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی نیاز به ارائه مدارک معتبر هم برای پروسه اخذ پذیرش و هم برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد. این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اگر در ارائه مدارک مورد نیاز کمی و کاستی وجود داشته باشد امکان رد شدن پذیرش تحصیلی متقاضیان بالا خواهد رفت.

همینطور از مهم ترین مسائل مربوط به ویزای تحصیلی ارائه مدارک تحصیلی معتبر و ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اوکراین می باشد. علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی برای اخذ ویزا می توان به اثبات تمکن مالی هم اشاره نمود.

بنابراین متقاضیان تحصیل در اوکراین باید در ابتدای امر مدارک خود را منوط به دریافت پذیرش تحصیلی به دانشگاه های مورد نظر در اوکراین ارسال کنند که در نهایت پس از اخذ پذیرش و تائید آن اقدام به کسب ویزای تحصیلی از طریق سفارت این کشور را داشته باشند.

 

هزینه های تحصیل در اوکراین 
هزینه های تحصیل در اوکراین

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اوکراین

ترنس -ره پویان عدالت ارائه پاسپورت معتبر

ترنس -ره پویان عدالت ارائه کارت شناسایی معتبر

ترنس -ره پویان عدالت عکس 3*4

ترنس -ره پویان عدالت نامه تمکن مالی

ترنس -ره پویان عدالت ارائه گواهی عدم سو پیشینه

ترنس -ره پویان عدالت ارائه پرینت حساب بانکی و گردش مالی مناسب جهت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور

ترنس -ره پویان عدالت ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ترنس -ره پویان عدالت ارائه نامه پذیرش تحصیلی و پرداخت شهریه

ترنس -ره پویان عدالتارائه مدارک تحصیلی متقاضی به همراه ترجمه آن

بنا به مقطعی که قصد اقدام را دارید باید تمام مدارک تحصیلی پیشین را ارائه نمایید، به طور مثال برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدارک و کپی مدارک تحصیلی متوسطه و دیپلم ۱۲ سال را ارائه کنید و یا برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی و دیپلم ۱۲ ساله الزامی می باشد.

تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ اقامت و تابعیت اوکراین پس از تحصیل

یکی از روش های اخذ اقامت در اوکراین تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که در این مقاله اشاره شد افراد می توانند از طریق تحصیل در این کشور و کسب پیشنهاد شغلی وارد بازار کار شوند. که در ابتدا اقامت یک ساله دریافت خواهند کرد. افرادی که بتوانند در مجموع بین ۳ الی ۵ سال در اوکراین کار کنند بعد از آن می توانند در خواست خود را برای کسب اقامت دائم اعلام نمایند.

اوکراین همانند بسیاری از کشورهای اروپایی این اجازه را به متقاضیان می دهد که افراد بتوانند از طریق کار در این کشور اقدام به دریافت اقامت دائم نمایند. تحصیل در اوکراین و ورود به بازار کار یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور تلقی می شود. در این روش دانشجویان در زمان تحصیل خود در اوکراین با تمام شرایط اقامتی این کشور آشنا می شوند و می تواند با روش های دیگری همچون سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور اقامت و تابعیت خود را به دست آورند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/11/19
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823