مشاوره و ارزیابی رایگان!

هزینه تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیلی در اوکراین  هزینه تحصیل در اوکراین به ویژه در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان بومی این کشور و همچنین دانشجویان بین المللی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و دارای کیفیت بالایی نسبت به شهریه پرداختی می…


تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیلی در اوکراین 

هزینه تحصیل در اوکراین به ویژه در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان بومی این کشور و همچنین دانشجویان بین المللی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه است و دارای کیفیت بالایی نسبت به شهریه پرداختی می باشد.

اوکراین به دلیل فراهم آوردن شرایط مناسب رفاهی برای دانشجویان و ارزان بودن شهریه دانشگاه ها نسبت به دانشگاه های اروپا مقصد خوبی برای مهاجران تحصیلی در سرتاسر جهان شده است. شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد.

برای تحصیل در رشته های فنی و مهندسی دانشگاه های اوکراین شهریه مد نظر بین 1500تا 4000 دلار بسته به دانشگاهی که پذیرش گرفته اید تخمین زده شده است همچنین برای رشته های پزشکی و داروساز و دندان پزشکی 3500 تا 4000 دلار شهریه پرداخت می شود.

هزینه های مربوط به دریافت ویزای دانشجویی اوکراین

هزینه گرفتن نامه ویزا 200 دلار

هزینه های دعوتنامه 250 دلار

هزینه بیمه بهداشت و درمان 200 دلار

هزینه خوابگاه برای یک سال 400 دلار

هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه 50 تا 500 دلار

هزینه بلیط فرودگاه 150دلار

 

هزینه تحصیل در اوکراین
هزینه تحصیل در اوکراین

 

شهریه پادفک 

در صورتی که شما بخواهید قبل از دانشگاه مدرک زبان دریافت کنید و برای سهولت در تحصیل دوره های زبان اوکراینی و یا انگلیسی بگذرانید لازم است در دوره های پادفک ثبت نمام کنید این دوره ها 10 ماهه برگذار می شوند و از شهریور تا خرداد سال بعد ارائه میگردند که 6 ماه اول فقط آموزش زبان است و چند ماه بعد علاوه بر زبان دروس پیش نیاز دانشجو ارائه می شود.

شهریه پادفک بسته به دانشگاه متفاوت است ولی هزینه آن بین 3000 تا 6000 دلار آمریکا تخمین زده شده است .

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه ای زندگی در اوکراین در شهر های مختلف متفاوت است اما متوسط هزینه های زندگی برای هر فرد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد . هزینه های زندگی در اوکراین بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی می بشد . برخی از هزینه‌های ضروری برای زندگی دانشجویی در اوکراین به شرح زیر است :

هزینه اسکان : هزینه خوابگاه در این کشور بین  ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد در صورتی که نخواهید در خوابگاه اقامت داشته باشد هزینه اجاره خانه ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد .

هزینه غذا : هزینه هر وعده غذایی 40 تا 100 دلار می باشد .

هزینه پوشاک : یک دست لباس و کفش مناسب 200 دلار می باشد .

هزینه های گردش در شهر 

حمل و نقل دولتی و سفرهای دانشجویی معمولا با (مترو، اتوبوس برقی) انجام میگیرد که توسط دانشگاهها و تنها تا 5 $ دلار آمریکا پردات شده است. دانش آموزان دارای امتیاز تخفیف 40٪ از قیمت کامل بلیط قطار، اتوبوس و غیره هستند.

کارت دانشجویی بین المللی که دانش آموزان پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه دریافت میکند، سبب می شود که دانش آموزان بین المللی از امتیاز تخفیف 30٪  قیمت بلیط هواپیما بهره ببرد.

هزینه تحصیل در اوکراین
هزینه تحصیل در اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

برای کسب ویزای دانشجویی اوکراین شما باید اقدامات لازم را انجام داده، فرم مربوطه به همراه مدرک مشخص اعلام شده را تحویل سفارت دهید تا بتوانید ویزا را دریافت نمایید. لازم به ذکر است با دریافت ویزای اوکراین  شما می توانید ضمن داشتن اقامت کوتاه مدت، برای اقامت بلند مدت نیز اقدام کنید. ویزای تحصیلی اوکراین به شما امکان بهره مندی از مزایا فوق العاده این کشور و تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های اوکراین را فراهم  کند.

لازم به ذکر است افراد قبل از اقدام باید بدانند برای تحصیل با ویزای اوکراین دو حالت وجود دارد؛ در راه اول شما باید پس از ورود یک سال به آموزش زبان بپردازید و سپس وارد یکی از 440 دانشگاه معتبر این کشور شوید. در راه دوم اما اگر سطح زبان شما بالا باشد بدون نیاز به ارائه مدرک زبان می توانید وارد دانشگاه شده و به آسانی به تحصیل خود ادامه دهید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزاو پذیرش  تحصیلی در اوکراین

برای دریافت اقامت و کسب ویزا لازم است اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات به همراه ترجمه، وکالت به نماینده دانشگاه اوکراین به صورت ترجمه رسمی، ترجمه صفحه اول پاسپورت و شناسنامه، اصل دعوت نامه، ضمیمه نتایج آزمایشات ایدز، هپاتیت و … را به همراه داشته و ارسال نمایید.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/05/23
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823