مشاوره و ارزیابی رایگان!

هزینه تحصیل در اوکراین و اخذ اقامت

 زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین هزینه تحصیل در اوکراین : زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان روسی و اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای آموزش زبان روسی و…


اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

 زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین

هزینه تحصیل در اوکراین : زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان روسی و اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای آموزش زبان روسی و اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به پاتفک برگزار می گردد. این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان روسی یا اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو، جهت ادامه تحصیل در اوکراین و دردانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی، زیست شناسی، برای علوم انسانی، تاریخ وادبیات در کنار آموزش زبان روسی و یا اوکراینی تدریس می شود. در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود.تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است. متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ابتدای ورود اقدام به ثبت نام در دوره آموزش پاتفک زبان روسی نموده اند بعد از اتمام دوره و در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه شده اند که رشته تحصیلی مورد نظر آنها به زبان اوکراینی ارائه می شود. لذا قبل از انتخاب نوع زبان باید بررسی شود که رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر به چه زبانی ارائه می شود.

دلایل پیشنهاد تحصیل در اوکراین و مزیت های آن 

اوکراین یک کشور اروپایی است و دلایل بسیاری از جمله پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و مورد تایید بودن این دانشگاه ها در سطح جهانی و وزارت علوم ایران و… متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا برای تحصیل در کشور اوکراین و زندگی در آن جذب می کند.از جمله میتوان به مواردی چون: بدون آزمون ورودی بودن آن ،هزینه هی تحصیلی کم آن ، ورود به بازار کار در اوکراین، آموزش عالی با کیفیت ، ارائه دوره های پادفک و آموزش زبان و … اشاره کرد .

هزینه تحصیل در اوکراین
هزینه تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین از لیسانس تا دکتری

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در ارائه رشته های تحصیلی برخوردارهستند و همچنین در اوکراین، تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان  قرارگرفته است. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال زمان میبرد . در این مقطع عمدتا زبان تدریس اوکراینی و روسی است.

تحصیل در مقطع  کارشناسی ارشد در حدود ۲ الی 3 سال زمان میبرد. دانشجویان می توانند به دو زبان  انگلیسی و روسی ادامه  تحصیل بدهند. ارائه مدرک زبان که نشان دهنده مهارت و تسلط متقاضی هست الزامی میباشد دانشجویان مقطع  کارشناسی ارشد نیز اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته را دارند.بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را به عنوان گزینه خوب در نظر دارند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکتری همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد. در کشور اوکراین به مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند به گونه ای که اجازه ۳۰ ساعت کار دانشجویی در طول هفته فراهم است .

هزینه های تحصیل در اوکراین 

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا بین 2500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت و 3700 دلار به $ 4800 برای تحصیل رشته پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین و رشته های مرتبط می باشد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/06/03
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823