مشاوره و ارزیابی رایگان!

نحوه گرفتن ویزای اوکراین و انوع آن2022✅

ویزای اوکراین کشور اکراین یکی از کشورهای مستقر‌ در اروپای شرقی‌ست که سال‌هاست رویای ملحق‌شدن به پیمان شنگن را در سر دارد . این مرزوبوم با سرگذشت پرفراز و نشیب و طبیعتی شگرف‌ هر ساله میزبان مهاجران و مسافران متعددی شده که با گرفتن ویزای…


Banner 3 10 -ره پویان عدالت

ویزای اوکراین

کشور اکراین یکی از کشورهای مستقر‌ در اروپای شرقی‌ست که سال‌هاست رویای ملحق‌شدن به پیمان شنگن را در سر دارد . این مرزوبوم با سرگذشت پرفراز و نشیب و طبیعتی شگرف‌ هر ساله میزبان مهاجران و مسافران متعددی شده که با گرفتن ویزای اوکراین وارد خاک آن می‌شوند .

علاوه‌بر سفرهای گردشگری و بهره‌مند‌ شدن از دیدنی‌های باستانی و طبیعی‌ این کشور ، بسیاری از متقاضیان ویزای اوکراین پیگیر دریافت مجوز اقامت‌ دائم هستند‌ . راه های مهاجرت به اوکراین را در این صفحه از مجله‌ موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت شرح داده‌ایم .

این سرزمین‌ که از حاصلخیزترین خاک جهان پوشیده‌ گشته ، در صنعت‌ کشاورزی و مواد‌ غذایی پیشرفت‌های بسیاری داشته است؛ از این رو ، خیلی از متقاضیان انواع‌ ویزا‌ اوکراین با هدف کار یا ایجاد کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری به اکراین نقل‌مکان و مهاجرت می‌کنند .

افزون‌ بر تفریح‌ ، کار‌ کردن و مهاجرت ، دانشجویی در اکراین نیز یکی از روش های مهاجرت به این مرزوبوم می باشد که به تازگی طرفداران خود‌ را پیدا‌ کرده است . بسیاری از دانشگاههای اکراین در لیست برترین دانشگاههای جهان دیده‌ می‌شوند .

برای سفر یا مهاجرت به اوکراین باید یکی از انواع ویزا‌ اوکراین را دریافت نمود .

انواع‌ ویزا‌ اوکراین

به همان دلیل که گفتیم ورود به خاک اکراین ضرورت به دریافت یکی از انواع ویزا اوکراین دارد . درخواست و گرفتن ویزای اوکراین به‌صورت اینترنتی از طریق سایت سفارت‌ صورت می‌گیرد اما ارائه مدارک و شرایط مورد‌ نیاز‌ بایستی به صورت حضوری انجام پذیرد .

لازم به ذکر است که سفارت اکراین در تهران خیابان باهنر واقع‌ شده و در تاریخ های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 09 : 00 تا 12 : 00 برای ارائه‌ مدرک‌ها و از ساعت 11 : 00 تا 12 : 00 برای دریافت مدرک‌ها می‌توان مراجعه نمود .

حتما باید توجه‌ داشت که سفارت‌ اکراین در زمان های جمعه ، شنبه و تعطیلات قانونی این کشور‌ تعطیل است .

به صورت کلی‌ ، ویزای اوکراین برای اقامت‌ موقت اتباع‌ بیرونی صادر می گردد و سه نوع کلی‌ دارد :

 نحوه گرفتن ویزای اوکراین و انوع آن

ویزای تایپ B اوکراین

برای اقامت‌‌های‌ بسیار کوتاه در کشور اکراین باید برای گرفتن جواز نوع B اقدام‌ کرد . این مجوز‌ که به دو حالت فردی و گروهی صادر می‌شود‌ ، اجازه حضور 5 روزه در خاک اکراین را به تقاضاکننده می‌دهد .

در واقع برای اموری نظیر ترانزیت (ویزای B01) ، حمل و جابجایی کالا و مسافر‌ (B02) ، حمل و جابجایی اعضای خدمه کشتی‌های برونی مستقر‌ در بنادر اکراین (B03) می‌توان ویزای نوع B را دریافت‌ کرد‌ .

ویزای تایپ C اوکراین

ویزای کوتاه‌مدت اکراین که به مجوز تایپ C شناخته‌ شده است‌ ، اجازه حضور‌ در خاک اکراین را تا ۹۰ روز به تقاضا کننده می‌دهد . به عبارت دیگر ویزای C برای افرادی صادر می گردد که قصد دارند در بازه 180 روز‌ ، 90 روز را در خاک اکراین حضور‌ داشته باشند .

این مجوز بسته به اهداف سفر‌ در انواع‌ مختلفِ یکبار ورود (در بازه زمانی ۳ ماهه) ، دو نوبت ورود (در بازه موقعی ۶ ماهه) و مولتی‌پل یا چندبار ورود‌ (در بازه زمانی یک‌ساله) صادر می‌شود ، ولی برای دوره بیشتر از 5 سال اعتبار‌ نخواهد داشت .

برای اموری قبیل سفر تجاری (C01) ، بازدید‌ خصوصی و دیدار‌ بستگان (C02) ، بازدیدهای رسمی به دعوت مقامات‌ و نهادهای دولتی (C03) ، حمل‌ونقل وسیله و مسافر‌ به‌صورت رفت و برگشت (C04) ، دیدار از اتباع و شهروندان اکراینی (C05) ، دیدار گردشگری و مسافرت توریستی (C06) ، مسافرت درمانی و مراقبت‌های پزشکی‌ (C07) احتیاج است‌ .

علاوه‌بر موردهای فوق ، بعضی از فعالیت‌‌های‌ سرمایه‌گذاری (C08) ، انجام فعالیت های فرهنگی ، تحصیلی ، علمی ، ورزشی (C09) ، فعالیت‌های مذهبی (C10) ، سفر کارمندان رسانه‌های گروهی (C11) ، بازدیدهای رسمی‌ به درخواست‌ مقامات خارجی موسسه بین المللی (C12) ، ماموریت‌های خارجی‌ (C13) ، حضور‌ درمراسم خاکسپاری اقوام و خویشاوندان یا حق شهروندی اکراینی (C14) هم به ویزای اوکراین در مجموعه C احتیاج دارند .

برای فعالیت‌‌های‌ مربوط به منافع‌ سیاست‌های بیرونی و داخلی (C15) که در شمار موارد استثنایی هستند‌ ، مجموعه امدادی که برای برطرف کردن حادثه‌ و عواقب ضروری (C16) به اکراین سفر‌ می‌کنند ، یا خلبانان و خدمه پرواز‌های‌ هواپیماهای بین المللی (C17) بایست برای دریافت ویزای اوکراین در گروه C اقدام کنند .

ویزای تایپ D اوکراین

اقامت در کشور‌ اکراین افزون بر 90 روز‌ احتیاج به دریافت جواز دسته D دارد‌ . این گونه ویزای اوکراین که به مجوز اقامت بلندمدت هم مشهور شده‌ است‌ ، به عنوان ویزای ورود‌ چندگانه با اعتبار 90 روزه‌ صادر می گردد و قابل‌ تمدید است .

برای مهاجرت به اکراین باید ویزای D01 از این مجموعه ویزای اوکراین دریافت‌ کرد . برای امور مربوط به اتحاد‌ خانوادگی (D02) ، اقامت‌ سیاسی (D03) ، کار کردن در شرکت‌ یا سازمان مستقر‌ در خاک اکراین (D04) ، اجرای پروژه‌های بین‌المللی (D05) ، و برخی فعالیت‌های مذهبی مبلغین (D06) احتیاج به این نوع مجوز‌ است .

متقاضیان حرفه‌کار در یک سازمان غیردولتی خارجی‌ ثبت شده‌ در خاک اکراین (D07) ، کار کردن در یک شرکت‌ خارجی ثبت شده‌ در اکراین (D08) ، اشتغال‌ در بانک خارجی‌ ثبت شده (D09) و اجرای الگو های فرهنگی ، تحصیلی ، علمی ، ورزشی یا طرح های داوطلبانه در خاک اکراین (D10) بایستی برای دریافت‌ جواز گروه D اقدام کنند .

برای کار در شعبه‌ای از شرکت‌ مربوط به رسانه‌های جمعی خارجی‌ در اکراین (D11) ، یا اشخاص سرمایه‌گذار ، شرکت‌کننده یا مالکین سودمند‌ (از یک شخص حقوقی ثبت می شود (D12) الزاماً باید ابتدا ویزای اوکراین از گروه D کسب کنند .

ویزای آموزشی اوکراین (D13) ، مجوز اقامت‌ موقت از شیوه ازدواج (D14) ، و مجوز همراهی‌ خانواده (مقیم مملکت اکراین) (D15) ، از جمله مجوز‌های‌ گروه D محسوب می‌شوند .

علاوه‌بر این ورود به خاک اکراین از شیوه معاهدات بین‌المللی دولت (D16) که از موارد مستثنا محسوب می‌شود‌ هم احتیاج به اجازه گروه‌ D دارد .

پس از آشنایی کلی‌ با انواع‌ ویزا اوکراین ، در ادامه توضیح و مطالعه پرتقاضاترین ویزای اوکراین یعنی ویزای تحصیلی اوکراین ، ویزای توریستی اوکراین و ویزای کاری‌ اوکراین می‌پردازیم . برای بررسی مدارک‌ و شرایط‌ مورد‌ احتیاج انواع‌ ویزا‌ اوکراین تا پایان ، همراه رهپویان عدالت باشید .

ویزای آموزشی اوکراین

خیلی از متقاضیان تحصیل در اکراین به‌دنبال‌ گرفتن پذیرش آموزشی از شاخه های پزشکی‌ هستند؛ به علت اهمیت‌ این موضوع در میان متقاضیان مهاجرت آموزشی ، در صفحه جدیدترین شرایط‌ تحصیل پزشکی‌ و دندانپزشکی اوکراین به شرح مدارک‌ موردنیاز پذیرش آموزشی پرداخته‌ایم .

برای رسیدن‌ به این اهداف در آغاز بایست شرایط گرفتن ویزای تحصیلی اوکراین مطالعه گردد تا با ارزیابی وضعیت‌ آموزشی خود و وارسی مدارک مورد‌ احتیاج آن ، در آغاز برای گرفتن پذیرش‌ تحصیلی از موسسات آموزشی معتبر اکراین و پس‌ازآن برای مهاجرت آموزشی عمل نمود .

متقاضیان تحصیل‌ در اکراین می‌توانند برای اخذ پذیرش تحصیلی از کل شاخه ها و مقطع‌ها تحصیلی اقدام‌ کنند . تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به دو زبان انگلیسی و اکراینی صورت می‌گیرد؛ بنابراین برای دانش‌اندوزی در اکراین در هر دو مرحله‌ دریافت پذیرش و ویزا‌ باید مدرک زبان (بسته به گونه انتخابی) را با نمره‌ مناسب ارائه کرد .

دانشجویان بین‌المللی با ویزای تحصیلی اوکراین می‌توانند تقریبا ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته (بسته به مقطع تحصیلی) مشغول‌ به کار پاره‌وقت شوند . دانشجویان به ازای هر ساعت کار‌ کردن پاره‌وقت می‌توانند ۸ تا۱۰ دلار درآمد‌ داشته باشند . در تعطیلات رسمی همانند تعطیلات تابستان و کریسمس محدودیتی‌ برای کار دانشجویان خارجی‌ وجود نخواهد داشت .

برخی از متقاضیان آموزش در اکراین با ویزای توریستی وارد خاک اکراین می‌شوند و به صورت حضوری اقدام‌ به دریافت پذیرش‌ تحصیلی‌ و نام‌نویسی در سازمان آموزشی‌ مورد نظر‌ می‌کنند .

مطابق قوانین این کشور‌ اتباع‌ بیرونی برای تبدیل ویزای توریستی اوکراین به ویزای آموزشی بایستی خاک اکراین را ترک‌ کنند و از کشور مبدا‌ برای دریافت ویزای آموزشی اوکراین اقدم کنند .

مهم‌ترین سند برای ثبت درخواست‌ ویزای تحصیلی اوکراین نامه‌ پذیرش‌ آموزشی اصلی از سوی سازمان آموزشی‌ معتبر مستقر‌ در سرزمین اکراین است . برای این مقصود الزاماً باید شرایط‌ مورد نظر‌ پذیرش دانشجویان بین‌المللی در سایت قانونی موسسات تحصیلی مطالعه‌ شود و در صورت‌ واجد‌ شرایط‌ بودن‌ پذیرش آموزشی دریافت‌ شود‌ .

پس از دریافت نامه‌ پذیرش‌ تحصیلی نوبت‌ به تکمیل فرم‌ درخواست‌ ویزای تحصیلی می‌رسد؛ برای این منظور الزاماً باید به تارنما سفارت‌ به نشانی visa .mfa .gov .ua مراجعه کرد .

شماره فرم‌ به صورت اتوماتیک مشخصی می گردد . برای پیگیری و دسترسی به فرم‌ درخواست و امور پس از آن ، رمز عبوری به سایت ایمیل متقاضی فرستاده می‌شود که باید تا پایان پروسه از آن استفاده‌ کرد‌ .

مدرک‌ها مورد نیاز ویزای آموزشی اوکراین

 نحوه گرفتن ویزای اوکراین و انوع آن
برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین باید لیستی از مدارک‌ جمع‌آوری شود تا ضمیمه‌ فرم درخواست‌ بررسی شود . باید توجه‌ داشت که پاسپورت معتبر‌ با دست کم یک‌سال اعتبار‌ و تعداد صفحات کافی‌ برای ویزای اوکراین لازم است .

علاوه‌بر این مدارک‌ و سابقه‌های آموزشی و شغلی باید به زبان اکراینی ترجمه شود . مهم‌ترین مدرک‌ها و شرایط مورد نیاز‌ ویزای آموزشی عبارت است از :

• ترجمه پلمپ‌شده ریز‌ نمرات مقطع دبیرستان‌ با مُهر وزارت‌ خارجه‌ و دادگستری‌
• ترجمه‌ پلمپ‌شده ریز‌ نمرات پیش‌دانشگاهی به صورت جدا با مُهر وزارت خارجه‌ و دادگستری
• ترجمه‌ پملپ‌شده و اصل برگه دیپلم به زبان اوکراینی به صورت جدا با مُهر وزارت‌ خارجه و دادگستری
• ترجمه پملپ‌شده و اصل مدرک پیش‌دانشگاهی به زبان اکراینی به صورت‌ جدا با مُهر وزارت‌ خارجه و دادگستری‌
• نقل پملپ‌شده و اصل مدرک‌ها دانشگاهی‌ به زبان اوکراینی به صورت جداگانه با مُهر وزارت‌ خارجه‌ و دادگستری
• مدرک زبان انگلیسی یا اکراینی با نمره‌ خوب
• ترجمه و اصل شناسنامه
• ترجمه‌ معتبر صفحه اول‌ پاسپورت‌ به زبان اکراینی
• جواب منفی آزمایش‌ ایدز و هپاتیت که دست‌کم ۲ ماه پیش‌ از تاریخ‌ درخواست صادر شده‌ باشد‌
• ترجمه‌ گواهی سلامت
• گواهی‌ تمکن‌ مالی
• گواهی‌ عدم سوء سابقه
• اصل دعوت‌نامه معتبر‌ صادر شده از موسسات تحصیلی اکراین

حتما باید دقت داشت که برگه نتیجه‌ آزمایش‌ سلامت متقاضی باید در سربرگ کلینیک معتبر صادر گردد و نام‌ پزشك معالج‌ و مشخصات‌ تقاضاکننده در پاسخ آزمایش‌ درج شده‌ باشد . این گواهی‌ باید به زبان اوکراینی ترجمه گردد .

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/16
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823