مشاوره و ارزیابی رایگان!

موارد لازم برای کار در اروپا2023👌

کار‌ کردن در اروپا به جهت مزایای فراوانی که برای متقاضیان کار‌ دارد‌ بالاخص در دو دهه اخیر‌ به یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار‌ تبدیل‌ شده است؛ قرار گرفتن در حیطه شنگن و امکان رفت و آمد ساده به دیگر…


موارد لازم برای کار در اروپا

کار‌ کردن در اروپا به جهت مزایای فراوانی که برای متقاضیان کار‌ دارد‌ بالاخص در دو دهه اخیر‌ به یکی از پرطرفدارترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت از طریق کار‌ تبدیل‌ شده است؛ قرار گرفتن در حیطه شنگن و امکان رفت و آمد ساده به دیگر دیار های اروپایی ، دسترسی به اقامت‌ دائم در کمترین تایم و امکان‌ گرفتن اقامت‌ برای اعضای خانواده‌ از جمله ویژگی های استخدام نیروی کار‌ در اروپا به شمار می آید .

اشخاص برای مهاجرت شغلی به مملکت های اروپایی یا باید پیشنهاد شغلی ( Job Offer ) داشته باشند یا از طریق ویزاهای جستجوی کار ( Job Seeker ) اقدام نمایند . برای مهاجرت کاری‌ باید چند نکته را مد نظر قرار دهید؛ بهترین سن برای دریافت شغل مورد‌نظر‌ میان 30 تا 40 سال می باشد؛ به این معنا که هر چه سن فرد به سی نزدیک‌ تر باشد نیروی کاری جوان‌ به حساب‌آمده و شرایط بهتری خواهد داشت .

مورد بعدی توجه‌ به نرخ‌ بیکاری در دیار مقصد‌ می باشد؛ هرچه نرخ‌ بیکاری در آن سرزمین پایین تر باشد‌ در عاقبت شانس‌ بدست‌آوردن کار‌ بیشتر خواهد شد و مورد‌ بعدی این است که برگه تحصیلی‌ و پیشینه شغلی شما باید یکی از شغل‌ها مورد‌ درخواست در اروپا گردد تا احتمال بدست‌آوردن کار و اخذ اقامت کاری‌ بسیار‌ بالاتر رود .

در این نوشتار دایماً تلاش‌ ما بر این خواهد شد که اطلاعات‌ جامع و کاملی در خصوص شرایط‌ شغل در اروپا و مشاغل مورد نیاز‌ در اروپا ، چگونگی‌ گرفتن ویزا‌های‌ کاری در اروپا ، نحوه استخدام نیروی کار‌ در اروپا و مورد دیگر این که بهترین‌ مملکت اروپایی برای کار‌ را در اختیار شما همراهان بزرگوار قرار دهیم .

توصیه می نماییم جهت آشنایی با شیوه دریافت ویزای جستجوی شغل و پیشنهاد شغلی توضیحات‌ دقیق‌ و روشن مشاوران آزموده ما را بررسی فرمایید . در نهایت امیدواریم بتوانیم همه ابهامات شما را برطرف نموده و تفسیرها دقیقی در خصوص این موضوع عرضه دهیم .

شما می توانید در صورت‌ نیاز به داده‌ها تکمیلی با کارشناسان موسسه رهپویان عدالت تماس حاصل‌ نموده و یا ضمن‌ تکمیل‌ فرم تماس ، از مشاوره‌ تلفنی بدون پول متخصصین ما بهره‌ مند شوید .

برای کسب معلومات بیشتر در این زمینه با ما در این پست همراه باشید .

 

شرایط‌ کار‌ کردن و استخدام در اروپا

برای شرایط کار و استخدام در اروپا واجب است بدانید که شهر های اروپایی معمولاً از قوانین و شرایط یکسانی تبعیت می کنند . در صورتی که هدف‌ شما کار در دیار های اروپایی هست ، بایستی سراغ کشورهایی بروید که نرخ بیکاری در آنها پایین‌ می باشد و ضمناً رشته آموزشی شما از شغل‌های مورد‌ نیاز آن مملکت باشد . این دو چیز می تواند شانس گرفتن کار‌ و فرصت شغلی را برای متقاضیان جویای کار در اروپا بی‌اندازه افزایش دهد .

بهتر است بدانید : فقط در 100 روز به اروپا مهاجرت کن 

کار‌ کردن در اروپا از روش گرفتن جاب آفر (پیشنهاد شغلی)

موارد لازم برای کار در اروپا
جاب آفر در عمل‌ به معنای دریافت یا داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت ، مملکت یا کارفرمای خارجی‌ می باشد‌ . اخذ جاب آفر برای استخدام نیروی کار‌ در اروپا دارای فرآیندی طولانی‌ و سخت می باشد . کارفرما‌ قبل از آن که بخواهد یک تبعه بیرونی را به استخدام خود درآورد؛ می بایست در آغاز به مدت‌ 3 ماه فرصت‌ شغلی مورد‌نظر‌ را در همان کشور و 3 ماه در کل دسته اروپا آگهی‌ نماید .

درصورتی‌که حتی یک نفر برای گرفتن موقعیت شغلی مورد‌نظر‌ واجد‌ شرایط‌ باشد؛ صاحب‌کار برحسب قانون‌ “ترجیح نیروی بومی” موظف به استخدام وی می باشد . این موضوع  کار‌ را برای اتباع‌ ایرانی سخت می نماید . اما بعضی دیار ها برای یک تعداد از شغل‌ها مورد‌ نیاز خود‌ به این انگیزه که با فقدان نیروی کاری ماهر برابر می باشند ، در آن زمینه‌ کاری‌ به خصوص نیروی کاری‌ دعوت به کار می نمایند .

به طور‌ نمونه ، سرزمین سوئد در سالهای اخیر طرح‌هایی‌ برای جذب نیروی کار‌ انسانی در شاخه IT به اجرا‌ گذاشته و به اشخاص تقاضاکننده کار با سندها و سوابق کاری در رشته کامپیوتر‌ پیشنهاد شغلی ارائه کرده و از این روش نیروی کاری متخصص را جذب می نماید . همچنین سرزمین دانمارک شرایط‌ ویژه‌ ای را برای مهاجرت پزشکان به این کشور در نظر گرفته است .

کار در اروپا با گرفتن ویزای جاب سیکر (جستجوی کار)

موارد لازم برای کار در اروپا
در بخش پیشیین مشاهده‌ نمودید ، شرایط کار در اروپا برای افرادی که دارای اقامت در منطقه سرزمین های اروپایی نیستند؛ دارای پیچیدگی‌های‌ خاص خود‌ می باشد . متقاضیان جویای شغل در اروپا می توانند برای گرفتن کار و مهاجرت به کشورهای اروپایی از راه کار؛ ابتدای ماجرا از راه ویزای جاب سیکر وارد خاک سرزمین مقصد شده و مستقیماً و به حالت فیزیکی به جستجوی کار مناسب پرداخته و با کارفرمایان به صورت مستقیم‌ طرف‌ صحبت شوند .

ویزای جاب سیکر یا جستجوی شغل منحصراً فقط به شخص متقاضی و فقط به مدت 6 ماه اهدا خواهد شد . درحال حاضر این نوع‌ ویزا تنها در دو کشور‌ آلمان و اتریش برای ایرانیان به علت نیاز شدید‌ برای جذب نیروی کار‌ آزموده و کارشناس صادر می شود . هر یک از این دو مملکت برای اعطای این ویزا‌ شرایط خاص خودشان را ارائه خواهند داد .

این ویزا‌ در صورتی منجر‌ به گرفتن ویزا و اقامت کاری خواهد شد که فرد بتواند فرصت‌ شغلی مورد‌نظر‌ را از آن خود‌ نماید .

بیشتر بدانید : با دوره زبان در مجارستان به اروپا مهاجرت کنید 

گرفتن اقامت و تابعیت‌ در اروپا توسط کار

کار‌ کردن در کشورهای اروپایی و شرایط‌ کار در اروپا و دو مملکت آلمان و اتریش را بررسی نمودیم . قوانین کار به شکل فراگیر در محدوده اتحادیه اروپا از شرایط‌ و مقررات یکسانی پیروی می نمایند . مهاجرت به اروپا از طریق کار؛ چگونگی کار و استخدام در اروپا و اخذ اقامت‌ شغلی در نهایت منجر‌ به کسب اقامت دائم و تابعیت‌ و شهروندی خواهد شد .

درصورتی‌که متقاضی جویای کار در اروپا بتواند به مدت پنج سال در اروپا قرارداد‌ کاری‌ خود‌ را تمدید نموده و اقامت کاری‌ داشته باشد؛ به این معنی که برای وی بیمه و مالیات رد گردد ، می تواند پس از اتمام سال پنجم برای گرفتن اقامت‌ دائم و پس از گذشت 1 سال از سکونت دائم (در سال ششم) برای دریافت شهروندی و پاسپورت کشور مقصد‌ اقدام نماید .

به شکل کلی‌ تقاضاکننده ی دریافت‌ تابعیت‌ و شهروندی در یک کشور می بایست تعلق‌ و علقه‌ خود را تایید نموده و تا حد بسیاری با آگاهی و عرف‌ آن اجتماع ادغام گردد ، در حالی که  از قوانین و ضوابط و زبان سرزمین یاد‌شده‌ آگاهی‌ کامل‌ داشته باشد‌ .

توصیه می نماییم پیش‌ از آغاز به هر گونه‌ اقدامی در زمینه امر‌ خطیری مانند مهاجرت که دگرگون‌ کننده آینده‌ شما خواهد بود‌ ، زمان گذاشته و به دقت‌ شرایط‌ و گزینههای منطبق با شرایط‌ خویش را تحقیق نمایید تا بتوانید موجه ترین تصمیم گیری ممکن‌ را داشته باشید .

موسسه رهپویان عدالت محصولی را تالیف نموده که به گمان ما کامل ترین و جامع ترین تفاسیر ممکن در خصوص روند هایی است که شما را به بهترین‌ وجه و با حداقل ترین هزینه به اخذ فرصت شغلی مورد‌ نظرتان می رساند و ما به راستی‌ بر این باوریم که اگر فی‌الواقع و با نکته‌بینی به آن گوش فرا‌ دهید این قدرت برای شما مهیا خواهد شد تا سطح‌ علمی خود را به اندازه‌ یک مشاور‌ خبره در امور کاریابی ارتقاء دهید .

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/06/19
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

8 دیدگاه برای “موارد لازم برای کار در اروپا2023👌”

 • سحر

  سلام من دانشجوی ای تی هستم .برای ادامه تحصیلم میتونم اقدام کنم ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام سحر عزیز بله قطعا میتونید اقدام کنید بمن بگید کدوم کشور مد نظرتونه تا بهتر بتونم راهنمایی تون کنم

 • abbas

  سلام وقتتون بخیر
  بنده برای کار میخوام برم خارج از کشور با این شرایطی که داخل مطالبتون بود کار در بلغارستان بنظرتون راحت تره ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام عباس عزیز ببینید شرایط کار در هر کشوری اول به خود اون فرد برمیگرده و با توجه به تحصیلات و شغل مورد نظر طبعا شرایط کاری هم متفاوت خواهد بود شما در چه زمینه ای سابقه یا مهارت شغلی مناسبی دارید؟

 • شیما

  سلام
  برای زندگی در اروپا حدودا چقدر باید سرمایه داشته باشیم ؟

 • مریم

  سلام خسته باشید کدوم یکی از کشور های اوپا برای زندگی و کار بهتر است ؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام مریم جان.اکثر کشورهای اروپایی شرایط مطلوبی برای مهاجرت دارند لطف مدرک تحصیلی و تخصص خودتون را بگید تا بهتر بتونم کمکتون کنم

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823