مشاوره و ارزیابی رایگان!

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اوکراین

 تحصیل پزشکی پزشکی در اوکراین مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اوکراین : بسیاری از دانشگاه های اوکراین، دانشجویان بین المللی را به چند دلیل که در زیر ذکر شده است به خود جذب کرده اند این دلایل عبارتند از: فرایند درخواست ساده و اخذ…


ویزای تحصیل پزشکی در اوکراین

 تحصیل پزشکی پزشکی در اوکراین

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اوکراین : بسیاری از دانشگاه های اوکراین، دانشجویان بین المللی را به چند دلیل که در زیر ذکر شده است به خود جذب کرده اند این دلایل عبارتند از:

فرایند درخواست ساده و اخذ پذیرش راحت از دانشگاه های پزشکی اوکراین

امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسوی و بعضاً امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین بدون مدرک زبان وجود دارد

شهریه و هزینه زندگی دانشجویی پایین در اوکراین

وجود فرهنگ غنی ، پیشرفت زندگی دانشجویی و حس شیرین زندگی

ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت بسیار عالی

شرایط راحت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین از سفارت این کشور

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل دندان پزشکی در اوکراین

تمام افرادی که دارای گواهی دیپلم دبیرستان هستند، می توانند برای پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در اوکراین درخواست دهند. شرایط یا نمره خاصی برای پذیرش در هیچ دوره ای وجود ندارد. شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی رشته های پزشکی، پزشکی اطفال، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری برای پذیرش در رشته های فوق، متقاضیان باید دروس زیر را در دبیرستان گذرانده باشند:

متقاضیان باید حداقل 50% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند و اگر جز گروه عمومی باشند، زبان انگلیسی را به عنوان یک درس اجباری گذرانده باشند.

متقاضیان باید حداقل 40% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند و اگر جز SC/ ST/ OBC باشند، زبان انگلیسی را به عنوان یک درس اجباری گذرانده باشند.

حداقل سن مجاز 17 سال می باشد.

متقاضیان باید دوره 12 ساله مدرسه را گذرانده باشند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اوکراین
مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اوکراین

دانشگاه‌های برتر پزشکی در اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف = دانشگاه ملی کارازین خارکف یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در اروپای شرقی است. این دانشگاه در نوامبر ۱۸۰۴، به ابتکار مربی برجسته VN Karazin» و مطابق با منشور تزار اسکندر اول تأسیس شد. دانشگاه کارازین خارکف تنها دانشگاه در اوکراین است که سه برنده جایزه نوبل را به افتخارات علمی این کشور افزوده است. دانشکده پزشکی دانشگاه کارازین، جزو چهار دانشکده اول این دانشگاه است که در سال ۱۸۰۵ با نام گروه علوم پزشکی و بهداشت تأسیس شد که بعداً به نام دانشکده پزشکی تغییر نام داد.

این دانشکده پزشکی شامل زیرشاخه‌های گروه پزشکی داخلی ، گروه طب عمومی، پزشکی خانوادگی، گروه ایمونولوژی و آلرژی شناسی عمومی و بالینی، گروه آسیب شناسی عمومی و بالینی، گروه اطفال، گروه زنان و زایمان، گروه بهداشت و پزشکی اجتماعی است. از زمان تأسیس این دانشگاه ، بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند.

تقریباً ۶۰ فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه، اعضای متناظر آکادمی ملی علوم اوکراین UNAS شده‌اند. در سال ۱۹۸۸، دانشگاه ملی کارازین خاركف همراه با سایر دانشگاه‌های مهم اروپا، منشور «دانشگاه بزرگ» را امضا كرد كه روند معاهده بولونیا را آغاز می كرد. این دانشگاه یکی از بنیانگذاران انجمن دانشگاه اوراسیا است و یکی از اعضای انجمن‌های جهانی و اروپایی است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک = دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU ، یک موسسه آموزش عالی دولتی در اوکراین است. این دانشگاه بهترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی در اروپای شرقی است. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک در سال ۱۹۳۰ با عنوان موسسه پزشکی M.Gorky Donetsk تأسیس شد . دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU توسط سازمان بهداشت جهانی WHO و از فهرست مدارس I-Med شناخته شده‌است. همچنین این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های پزشکی جهان ثبت شده است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU اولین دانشگاه پزشکی در اوکراین و اروپای شرقی بود که دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در سال ۱۹۹۱ و پس از استقلال اوکراین راه‌اندازی کرد. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک دارای بالاترین (چهارمین) سطح اعتباربخشی در اوکراین است. به دلیل رتبه بالا، سطح بالای آموزش تخصصی، آزمایشگاه‌های فناوری پیشرفته و دانش خوب زبان انگلیسی و فرانسوی کارکنان امروز بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در یازده دانشکده دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU تحصیل می‌کنند.

دانشگاه ملی پزشکی اودِسا = دانشگاه ملی پزشکی اودِسا به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های اوکراین برای دانشجویان بین المللی در زمینه پزشکی و دیگر زمینه‌ها است. این دانشگاه اولین دانشگاه در اوکراین بود که در سال ۱۹۹۶ آموزش پزشکی را با رسانه انگلیسی آغاز کرد. در طول سال‌های مستقل اوکراین، دانشگاه پزشکی اودسا به یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح «IV» اعتباربخشی تبدیل شده است. این دانشگاه عضو انجمن بین‌المللی و اروپایی دانشگاه‌ها است، به همین دلیل سطح آموزش دانشجویان و متخصصان به استانداردهای جهانی نزدیک است.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/20
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823