مشاوره و ارزیابی رایگان!

مراحل و شرایط ثبت شرکت در اوکراین

انواع شرکت در اوکراین مراحل و شرایط ثبت شرکت در اوکراین  : روش‌های مختلفی برای شروع یک تجارت در اوکراین وجود دارد که متداول‌ترین آن‌ها ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود است. همچنین شرکت‌های خارجی می‌توانند دفتر نمایندگی خود را در اوکراین راه‌اندازی کنند. نوع…


اقامت اوکراین از روش ثبت شرکت

انواع شرکت در اوکراین

مراحل و شرایط ثبت شرکت در اوکراین  : روش‌های مختلفی برای شروع یک تجارت در اوکراین وجود دارد که متداول‌ترین آن‌ها ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود است. همچنین شرکت‌های خارجی می‌توانند دفتر نمایندگی خود را در اوکراین راه‌اندازی کنند. نوع سوم شرکت‌ها در اوکراین، شرکت‌های سهامی است که افراد می‌توانند سهام این شرکت‌ها را خریداری کنند. انواع شرکت‌ها در اوکراین به صورت زیراند :

شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین

شرکت‌های سهامی در اوکراین

ثبت دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی در اوکراین

مراحل ثبت شرکت در اوکراین 

تهیه بیزنس پلن و مشخص کردن حدود شرکت

اخذ تاییدیه ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی

دریافت اقامت کاری سه ساله

حضور در کشور حداقل 90 روز پس از صدور مجوز اقامت و شروع فعالیت

واریز مبلغ 100 هزار دلار به حساب خودتان در اوکراین

دریافت اقامت دائم برای خود و خانوادتان

سیستم مالیاتی شرکت ها در اوکراین

کشور اوکراین در رابطه با شرکت‌ها سه نوع سیستم مالیاتی دارد که بستگی به نوع فعالیت و شرایط فرد انتخاب می‌گردد. این سیستم‌های مالیاتی شامل موارد زیراند:

۱ . سیستم مالیاتی نوع یک که ۶ درصد از درآمد شرکت است.

۲. سیستم مالیاتی نوع دو که مبلغ ۱۵ درصد از سود شرکت است.

۳.  سیستم مالیاتی قدیمی اوکراین که ۲۰ درصد از سود شرکت است.

این سیستم‌های مالیاتی، در پایان هر دوره، امکان تغییر دارد و این نقطه عطف کار در اوکراین است. چراکه این درصد کم از مالیات در دیگر نقاط اروپا وجود ندارد و اکثر مالیات‌ها از ۴۰ درصد سود شرکت‌ها به بالا است.

مراحل و شرایط ثبت شرکت در اوکراین
مراحل و شرایط ثبت شرکت در اوکراین

مدارک مورد نظر برای ثبت شرکت

فرم تکمیل‌شده ثبت درخواست

نامه امضای سهامداران در اساسنامه شرکت و موافقت کتبی آنان مبنی بر ثبت و تأسیس شرکت

عدم سابقه کیفری

اطلاعاتی مبنی بر درصد سهام هر یک از سهامداران

پاسپورت معتبر

نامه تمکن مالی کافی مبنی بر پرداخت حقوق پرسنل و امرار معاش

کارهایی که باید بعد از ثبت شرکت در کشور اوکراین انجام دهید 

۱.تهیه مهر شرکت: بر اساس قوانین کشور اوکراین ثبت مهر شرکت الزام قانونی ندارد، اما در عمل اکثر شرکت ها این مهر را تهیه و ازآن استفاده می کنند. در حال حاظر هیچ مجوز خاصی برای ساخت مهر شرکت در کشور اوکراین مورد نیاز نیست و شرکت های سازنده مهر با دریافت کپی گواهی ثبت شرکت این کار را براحتی انجام می دهند.

۲.ثبت نام در سازمان امور مالیاتی کشور اوکراین :  برای این کار لازم است ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ دریافت گواهی ثبت شرکت با مراجعه به نزدیک ترین اداره مالیات با توجه به آدرس شرکت، فرم درخواست پرونده مالیاتی را تکمیل کنید. در این فرم لازم است نام شخص حسابدار یا مسؤول تنظیم اظهارنامه های مالیاتی شرکت را قید کنید.

۳.ثبت نام در سازمان مالیات تامین اجتماعی :  تمام شرکت های با مسؤولیت محدود حداکثر ۱ روز تا تاریخ شروع به کار هر کارمند جدید (از جمله مدیریت شرکت) فرصت دارند مسؤولین مربوطه در سازمان مالیات تامین اجتماعی را از استخدام او با خبرکنند.

۴. افتتاح حساب بانکی شرکت : برای افتتاح حساب بانکی مربوط به شرکت ، ارائه مدرک اعطای اختیار قانونی به نماینده شرکت (وکالتنامه رسمی) به همراه پاسپورت و شناسه مالیاتی او و چندین مدرک دیگر از جمله کپی اساسنامه شرکت یا کد رهگیری شرکت به منظور دریافت اساسنامه به صورت آنلاین ، ۲ عدد کارت امضاء تایید شده توسط وزارت دادگستری و فرم های تکمیل شده بانکی ویژه افتتاح حساب، مورد نیاز است.

۵.تکمیل ثبت سرمایه شرکا : سهامداران و شرکای شرکت از تاریخ ثبت قانونی شرکت ۱ سال فرصت دارند تا سرمایه گذاری خود در منابع مالی شرکت اعم از وجه نقد ( واحدهای پول خارجی نیز قابل قبول است)، املاک و مستغلات یا مالکیت معنوی را به طور کامل انجام دهند. شرکت نیز موظف است گواهی ثبت سرمایه شرکا را برای آنها صادر کرده و در اختیار آنها قرار دهد .

 

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/17
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823