مشاوره و ارزیابی رایگان!

مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین و شرایط اخذ اقامت تحصیلی

شرایط و مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین : کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین…


شرایط سنی تحصیل در اوکراین

شرایط و مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین

مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین : کشور اوکراین پهناورترین کشور اروپایی است که بصورت سنتی به روسیه وابسته بوده است. اما در سال های اخیر گرایشی قوی به غرب، اتحادیه اروپا و آمریکا داشته است. اوکراین کشور در حال حاضر عضو ناظر اتحادیه اروپاست و چون برزگترین خطوط لوله های تامین کننده گاز اروپا که از روسیه وارد می شوند از این کشور می گذرند احتمال بالایی وجود دارد تا بصورت دائم عضو اتحادیه اروپا شود. هرچند که اوکراین از سال 2005 جزو سیستم هماهنگ آموزش اتحادیه اروپا یا همان پروسه بولونیا Bologna Process شده است .

مدارک مورد نیاز

اصل پاسپورت / کپی صفحه اول پاسپورت / اصل شناسنامه / کپی تمام صفحات شناسنامه / عکس / تمکن مال / ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی همراه با تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه / کپی ویزاهای قبلی اوکراین / اصل دعوت نامه از دانشگاه

سیستم آموزش

دانشجویان بین المللی آموزش عالی خود را در دانشگاه ها، آکادمی ها و موسسات دریافت می کنند که نه تنها معتبر هستند. بلکه مجوز ویژه ای برای تدریس دانشجویان خارجی نیز دارند. در کشور اوکراین، مدیریت امور آموزشی و پرورشی به عهده وزارت آموزش و علوم این کشور است. برای تحصیل در دانشگاه های کشور اوکراین ممکن است لازم باشد. دانشجویان در دوره های مقدماتی یا پادفک شرکت کنند. دانشجویان براساس نتایج امتحانات ورودی ژوئیه و آگوست موفق به ورود به دانشگاه های اوکراین می شوند. سال تحصیلی در این کشور از اول شهریور آغاز می شود تا پایان خرداد ماه ادامه دارد. از 2 ترم تشکیل شده است.

مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین
مدارک مود نیاز تحصیل در اوکراین

تمام دانشجویان بین 2 ترم تعطیل می شوند :

ترم اول (سپتامبر تا ژانویه)

دوره دوم (فوریه تا ژوئن)

تحصیل در اوکراین و کار دانشجویی

دانشجویان کشورهای دیگر که اجازه اقامت برای تحصیل در اوکراین را دارند می توانند برای مجوز کار به اداره پلیس و گارد مرزی درخواست خود را ارائه کنند. شما باید از اداره آموزش و پرورش که در آن تحصیل می کنید نامه تاییدیه برای کار ضمن تحصیل داشته باشید و حداکثر مدت اعتبار مجوز کار دانشجویی بستگی به دوره اعتبار مجوز اقامت دانشجو دارد. مدت زمان ارائه دادخواست مجوز کار ضمن تحصیل تا زمان به نتیجه رسیدن آن حدود 1- 2 ماه طول خواهد کشید.

برای اطلاع شما متقاضیان عزیز باید این نکته را بیان کرد که ساعت کار در اوکراین 40 ساعت در هفته است و ساعت کاری معمولا از 8 صبح تا 17 و یا 9 صبح تا 18 است. سوالی که ممکن است برای دانشجویان پیش آید این است که مکان هایی که می توانید آنجا برای فرصت های شغلی جستجو کنید عبارت اند از مراکز حرفه ای و مراکز اطلاع رسانی در دانشگاه ها، وب سایت ها، دوستان، همکلاسی ها و دانشجویان محلی و یا تماس مستقیم با شرکت هایی که اگهی استخدام منتشر نموده اند. متوسط حقوق ماهانه در اوکراین 800 دلار (معادل 300 یورو) در هر ماه است.

 

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/08/26
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823