مشاوره و ارزیابی رایگان!

صفر تا 100 ویزای اوکراین

صفر تا 100 ویزای اوکراین : ویزای اوکراین  از مهم ترین بخش هایی است که ذهن گردشگران، مهاجران و مسافران را برای سفر و اقامت در این کشور زیبای دوست داشتنی به خود درگیر کرده است. اوکراین که در اروپای شرقی قرار دارد، همیشه به…


مدارک مورد نیاز برای ویزای اوکراین

صفر تا 100 ویزای اوکراین : ویزای اوکراین  از مهم ترین بخش هایی است که ذهن گردشگران، مهاجران و مسافران را برای سفر و اقامت در این کشور زیبای دوست داشتنی به خود درگیر کرده است. اوکراین که در اروپای شرقی قرار دارد، همیشه به علت داشتن آب و هوای قاره ای و مرطوب مورد توجه عموم مردم واقع شده است. که البته این خوش آب و هوا بودن بیشتر به علت حضور دریاچه ها و رودخانه معروف دنیپر در پایتخت این کشور یعنی کی اف زیبا و درخشان است. همچنین دارا بودن آسمان آبی و زمین های زراعتی پهناور نیز نشان از درستی نماد های پرچم این کشور دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از دریافت ویزای اوکراین و اقدامات لازم برای کسب آن، بدست آورید.

ویزا اولین قدم برای سفر

ویزا یا همان روادید دقیقا سندی است که به شما اجازه می دهد وارد مرز آن کشور شوید. پس از آن، برای ورود شما با توجه به اطلاعات مشخصی که در آن سند ثبت شده است تصمیم گیری می شود. کشور مقابل مختار است در صورت برخورد با هرگونه مشکل مانع از ورود شما به خاک میهن خود شود. در این سند که برای شما آماده سازی و ارائه می گردد، سفر های گذشته، وضعیت تمکن مالی و … به صورت شفاف مشخص شده است. اما برای ورود به هر کشوری شما نیاز به داشتن آن را دارید. در ادامه سعی شده است به انواع آن و مراحل دریافت هر کدام برای ورود به کشور اوکراین به شما توضیحات کامل ارائه شود.

ویزا اکراین
ویزا اکراین

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

با پاسپورت اوکراین به چه کشور هایی می توان سفر کرد

برای تهیه این ویزا و مهاجرت به کشور زیبا اوکراین اقداماتی لازم است که در ادامه متوجه آن خواهیم شد. اما برای آن که همین اول از نکات مثبت، برای دریافت این ویزا مسئله ای را گفته باشیم، جالب است بدانید با دارا بودن پاسپورت اوکراین شما می توانید به 67 کشور عضو اتحادیه شینگن و اروپایی سفر کنید همچنین می توانید از 37 کشور دیگر نیز ویزای فرودگاهی دریافت نموده و 94 کشور دیگر را درخواست ویزا بدهید. اما جالب است بدانید با پاسپورت ایران فقط به 6 کشور بدون ویزا امکان سفر کردن را داشته و برای 28 کشور دیگر لازم به دریافت ویزای فرودگاهی هستید. همچنین برای سفر به 164 کشور باقی مانده نیز باید درخواست ویزا بدهید.

انواع ویزا اوکراین

برای آن که به اوکراین سفر کنید لازم است با پاسپورت ایرانی، ویزا تهیه نمایید. برای دریافت آن باید از طریق ویزا سنتر اقدام به دریافت نمایید و نیازی به مراجعه به سفارت نمی باشد. دو تا سه هفته پس از اقدام، ویزا برای شما صادر شده و ارسال می گردد. اما قبل از آن که برای دریافت ویزا اقدام کنید لازم است بدانید این کشور به 3 حالت ویزا ارائه می دهد.

از جمله؛ ویزای تایپ C که مخصوص دوره زمانی کوتاه و برای سفر و شرایط توریستی مهیا شده است، ویزای تایپ D  که به صورت بلند مدت بوده و عمدتا برای مهاجرت، ازدواج، شرکتی، همراه، تحصیل و … ارائه می شود. همچنین نوع دیگر ویزای اوکراین برای ترانزیت می باشد. شما برای سفر به این کشور لازم است با توجه به نیاز خود نوع ویزا را انتخاب نمایید.

ویزای اوکراین تضمینی
ویزای اوکراین تضمین

مدارک لازم جهت اخذ ویزا

برای آن که بخواهید ویزای اوکراین را تهیه نمایید لازم است مدارک مورد نیاز را برای خود آماده نمایید. این مدارک شامل؛ اصل پاسپورت و شناسنامه به همراه کپی تمام صفحات آن، عکس 3.4، تمکن مالی، بیمه مسافرتی، گواهی شغلی، اصل دعوتنامه و کپی، اصل و کپی مدارک دعوت کننده، اپلیکیشن فرم، واریز مبلغ اعلام شده مشخص به بانک و ویزا سنتر، اصل  و کپی مدارک تحصیلی در صورت ویزای دانشجویی و رزرو بلیط هواپیما می باشد.

انواع ویزای اوکراین برای ایرانیان

برای مهاجرت و یا سفر به اوکراین ره پویان عدالت می تواند شما را برای دریافت انواع ویزا راهنمایی نماید. انواع ویزای اوکراین برای ایرانیان شامل موارد زیر است که در ادامه به توضیح کاملی از آن می پردازیم.

ویزای تحصیلی اوکراین

برای کسب ویزای دانشجویی اوکراین شما باید اقدامات لازم را انجام داده، فرم مربوطه به همراه مدرک مشخص اعلام شده را تحویل سفارت دهید تا بتوانید ویزا را دریافت نمایید. لازم به ذکر است با دریافت ویزای اوکراین  شما می توانید ضمن داشتن اقامت کوتاه مدت، برای اقامت بلند مدت نیز اقدام کنید. ویزای تحصیلی اوکراین به شما امکان بهره مندی از مزایا فوق العاده این کشور و تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های اوکراین را فراهم  کند.

لازم به ذکر است افراد قبل از اقدام باید بدانند برای تحصیل با ویزای اوکراین دو حالت وجود دارد؛ در راه اول شما باید پس از ورود یک سال به آموزش زبان بپردازید و سپس وارد یکی از 440 دانشگاه معتبر این کشور شوید. در راه دوم اما اگر سطح زبان شما بالا باشد بدون نیاز به ارائه مدرک زبان می توانید وارد دانشگاه شده و به آسانی به تحصیل خود ادامه دهید.

سفارت ایران در اوکراین
سفارت ایران در اوکراین

مدارک لازم جهت اخذ ویزاو پذیرش  تحصیلی در اوکراین

برای دریافت اقامت و کسب ویزا لازم است اصل مدرک دیپلم و ریز نمرات به همراه ترجمه، وکالت به نماینده دانشگاه اوکراین به صورت ترجمه رسمی، ترجمه صفحه اول پاسپورت و شناسنامه، اصل دعوت نامه، ضمیمه نتایج آزمایشات ایدز، هپاتیت و … را به همراه داشته و ارسال نمایید.

ویزای توریستی اوکراین

از پر آوازه ترین نوع ویزا که عموما برای دریافت آن مراجعه می شود، ویزای توریستی و تفریحی می باشد. برای آن که به اوکراین سفر کنید می توانید برای مدت یک هفته از ویزای توریستی استفاده نمایید اما اگر قرار است بیشتر از آن در خاک اوکراین بمانید باید ویزا تایپ c تهیه نمایید. این ویزا به شما امکان ماندن در مدت زمان 90 روز را ارائه می دهد. همچنین می توانید پس از آن، می توانید ماندن خود را تمدید کنید اما باید برای تمدید آن دلایل موجهی از ماندن خود را ارائه دهید. زیبایی های ناب و درخشان کی اف روزانه توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند که این اتفاق می تواند لذت شیرینی از دریافت ویزا را برای شما به ارمغان آورد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی

برای آن که بتوانید ویزای تفریحی این کشور را تهیه نمایید لازم است مواردی همچون؛ گواهی رزرو بلیط پرواز،  گواهی تمکن مالی، بیمه نامه مسافرتی، پاسپورت معتبر، اصل دعوت نامه و کپی مدارک فرد دعوت کننده، فیش پرداختی و … را جمع آوری نمایید.

ویزا ره پویان عدالت
ویزا ره پویان عدالت

ویزای کار اوکراین

در هر بازه زمانی افرادی هستند که تمایل به کار و ارتقاء سطح شغلی خود در کشورهای دیگر دارند در این میان عده ای اما کشور اوکراین را انتخاب می کنند. برای تهیه ویزای کار اوکراین باید بدانید که برای این نوع از مهاجرت و دریافت اقامت شما نیاز به دریافت دعوت نامه از طرف کارفرما و مجوز کار را دارید. که این مهم ترین سندی است که شما باید به سفارت ارائه دهید.

چرا که شما از میان دیگر افراد برگزیده شده و شامل شرایط مشخص کارفرما هستید. ویزای کار یک ساله برای کارجو صادر می شود در صورتی که فرد بتواند رضایت کارفرما را دریافت کند با مراجعه به اداره مهاجرت و تمدید مجوز کار می تواند اقدام به تمدید آن تا 3 سال را نماید. پس از آن امکان تبدیل شدن به اقامت دائم را در صورت رعایت جندین مورد دارا خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار

برای آن که بتوانید ویزای کار را برای خود دریافت نمایید باید مدارکی همچون؛ پیش نویس شده قرارداد کار، فیش پرداختی ویزای کار و عوارض دولتی، پاسپورت معتبر، تمکن مالی، سوابق کاری، عکس و … را دارا باشید. البته در این موارد مشاوران ما در ره پویان عدالت اوکراین و ایران نیز همراه شما خواهند بود. همچنین می توانند شما را در مورد هزینه ویزای کار اوکراین نیز راهنمایی بفرمایند.

ویزای شرکتی و اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری اوکراین

برای آن که بتوانید به سبک دیگری اقامت اوکراین را برای خود بدست آورید می توانید از طریق ثبت شرکت اقدام به دریافت ویزای شرکتی اوکراین نمایید. برای این کار باید ابتدا اقدام به ثبت شرکت در اکراین نموده و پس از آن باید 100 هزار دلار آمریکا برای آن شرکت سرمایه گذاری کنید. پس از 6 ماه  می توانید برای اقامت دائم با توجه به سرمایه گذار بودن اقدام نمایید.

ره پویان عدالت ویزا
ره پویان عدالت ویزا

مدارک لازم برای ثبت شرکت

برای آن که بتوانید از طریق ثبت شرکت، اقامت اوکراین را برای خود تهیه نمایید باید مدارک در ذیل به آن اشاره شده است را بررسی و جمع آوری نمایید. از جمله؛

 • کپی پاسپورت و شماره شناسه مالیاتی
 • لیست اقدامات و فعالیت های شرکت
 • وکالت نامه به شخص حقوقی به جهت انجام امورات ثبت شرکت در اوکراین
 • مشخصات متقاضی شامل: آدرس، شماره تماس، ایمیل و …

ویزای ازدواج اوکراین

برای آن که بتوانید ساده ترین راه برای مهاجرت به اوکراین را انتخاب نمایید می توانید از طریق ویزای ازدواج اقدام نمایید. در این صورت لازم است شما با فردی که تبعه اوکراین است ازدواج نمایید و یا با  فرد خارجی که اقامت دائم اوکراین را گرفته است ازدواج کنید. در هر دو صورت می توانید اقامت دائم اوکراین را بدست آورید وپس از گذشت چندسال تبعه قانونی این کشور شوید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواجی اوکراین

برای آن که بتوانید ویزای اوکراین 2022 را از طریق ازدواج برای خود به ارمغان آورید و اقامت این کشور را بدست آورید، لازم است نکات ذیل را اجرا نمایید.

 • حضور زوجین در اداره مهاجرت اوکراین به صورت اجباری
 • ثبت ازدواج و تایید آن در کشور اوکراین
 • اثبات نمودن عدم تابعیت و لغو تابعیت قبلی
 • دارا بودن گذرنامه با اعتبار 1 تا 3 سال به همراه ترجمه به زبان اوکراینی

پیشنهاد می شود ثبت ازدواج در اوکراین را از طریق زاکس خصوصی پیگیری نمایید. زیرا ازدواج دراین نوع از زاکس ها پس از گذشت 1 تا 3 روز مراحل قانونی طی می شود. اما اگر در zaks دولتی اقدام به ثبت آن نموده باشید 1 ماه طول می کشد تا ازدواج تایید و ثبت گردد.هزینه ثبت ازدواج در زاکس های خصوصی 8000 گریونا هزینه دارد.

وقت سفارت اوکراین در تهران
وقت سفارت اوکراین در تهران

ویزای اوکراین از طریق تولد فرزند

این روزها پدر و مادر های جوان به دنبال هدیه ای متفاوت برای فرزندان خود هستند. کشور اوکراین که از قانون خاک تبعیت می کند، پیرو آن است که اگر زوجی فرزندشان در اوکراین متولد شود حتی اگر پدر و مادر تابعیت این کشور را نداشته باشند، کودک متولد شده تابعیت اوکراین را به همین سادگی بدست می آورد. و این مزیتی مادام العمر برای یک انسان است که بدون سختی تابعیت کشور مورد نظر خانواده را بدست آورده باشد.

در این میان پدر و مادر و دیگر اعضای خانواده زیر 18 سال نیز از این نعمت بی نصیب نمی مانند و می توانند اقامت دائم خود را از طریق پاسپورت کودک متولد شده برای کشور اوکراین دریافت نمایند. می توان گفت ساده ترین و بی مشکل ترین راه برای اقامت دائم در این کشور دوست داشتنی همین راه است.

ویزای اوکراین از طریق حضانت فرزند

یکی دیگر از روش هایی که می توانید برای اقامت دائم اوکراین اقدام فرمایید دریافت حضانت فرزند از مراجع ذی صلاح می باشد. در این قسمت با توجه به اعلام بهزیستی خانواده مربوطه که اعلام دریافت حضانت نموده است، پس از بررسی ها و جمع آوری مستندات توسط سازمان بهزیستی کشور اوکراین در صورت صلاحدید فرزند به آن خانواده داده می شود.

در این شرایط مادام العمر خانواده ای که حضانت فرزند را قبول نموده اند باید تمام هزینه های لازم را برای او پرداخت نمایند. برای آن که از این راه بتوانید اقامت دائم کشور اوکراین را بدست آورید کافی است با مدارک معتبر و اعلام شده به اداره مهاجرت اوکراین مراجعه نموده و درخواست فرزند خواندگی را ارائه دهید تا مراحل صدور ویزا برای شما طی شود.

ویزای اوکراین بدون حضور
ویزای اوکراین بدون حضور

مزایای اقامت از طریق حضانت

پس از آن که توانستید اقامت دائم خود را از طریق حضانت فرزند در اوکراین بدست آورید اتفاقات ویژه ای شامل حال شما خواهد شد. از مهم ترین مزایا آن می توان به دریافت پاسپورت اوکراینی بعد از 5 سال زندگی در کشور اوکراین اشاره نمود. از دیگر مواردی که برای شما پس از این رخداد تاثیر گذار است می توان به؛ سفرهای آزادانه به اکثر کشورها از جمله اروپا و آمریکا، امکان کار کردن بدون داشتن ویزای کار، دریافت وام از موسسات و بانک ها، سرمایه گذاری، خرید و فروش آزادانه املاک، بهره مندی از خدمات بهداشتی، آموزشی و … اشاره نمود.

موارد منع افراد برای دریافت فرزند خواندگی

با توجه به آن که انتخاب این راه از مهم ترین و حساس ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم می باشد برخی از افراد که دارای مشکلات ذیل می باشند امکان دریافت حضانت فرزند را ندارند. همچون افرادی که؛

 • اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی دارند.
 • در مراکز روانی تحت درمان هستند.
 • از حقوق و دستمزد مشخصی برخوردار نیستند.
 • در کلینیک های ترک اعتیاد بستری هستند.
 • دارای بیماری های سخت از نظر وزارت بهداشت اوکراین هستند.
 • از ناتوانی اعضا رنج می برند.
 • خود نیاز به مراقبت توسط شخص ثالث را دارند.

پس به یاد داشته باشید قبل از آن که برای حضانت فرزند به اداره مهاجرت اوکراین مراجعه نمایید باید تمام شرایط، قوانین و مقررات را مد نظر قرار دهید. چرا که شما در حال پذیرفتن سرپرستی انسانی هستید که کاملا تابعیت اوکراین را دارا می باشد و از امتیازات خاص آن کشور بهره مند است. در صورت هر گونه اشتباه در زمان نگهداری آن فرزند، پیگرد قانونی طبق قواعد کشور حاضر دامن گیر شما خواهد بود. پس در ابتدا با دانش و آگاهی کامل تمام مراحل را بررسی نموده و اقدامات لازم را عملی نمایید.

ویزای ازدواجی اوکراین
ویزای ازدواجی اوکراین

ویزای درمانی اوکراین

در برخی موارد بعضی از مردم ترجیح می دهند برای روند درمانی خود به کشور اوکراین سفر کنند تا از خدمات درمان و پزشکی در این کشور بهره مند شوند. در این شرایط شما نیز می توانید با ارائه مستندات که در ادامه گفته می شود برای اقامت کوتاه مدت ویزا دریافت نمایید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای درمانی پزشکی اوکراین

برای آن که برای ویزای پزشکی کشور اوکراین اقدام فرمایید مواردی که در ذیل به آن اشاره شده است را آماده سازی و به مراجع ذی صلاح مربوطه ارائه دهید. از جمله؛

 • فرم ویزا درخواست شده دارای مهر و امضا بیمار ( فرد متقاضی)
 • گذرنامه دارای اعتبار فرد متقاضی
 • عکس 3 در 4 از متقاضی برای دریافت خدمات پزشکی اوکراین
 • ارائه اسناد اقامتی ( همچون برگه رزرو هتل)
 • ارائه اسناد معتبر همچون کپی گذرنامه از پزشک، رئیس بیمارستان و یا مرکز مشخصی که دعوت نامه پزشکی را ارسال کرده اند.
 • ارائه اسناد معتبر با توجه به صلاحیت از تمکن مالی به جهت پرداخت خدمات درمانی در کشور مهمان

ویزای مولتی اوکراین

برای آن که بتوانید ویزای مولتی را برای اوکراین دریافت نمایید، این نوع ویزا در شاخه ویزاهای تایپ c قرار گرفته است. در این شرایط می توانید به صورت 90 روزه یا مولتی در اوکراین اقامت داشته باشید. علت آن که این نوع ویزا را مولتی نامیده اند به خاطر تعداد ورود از یک بار تا بی نهایت می باشد. همه افرادی که دارای اقامت موقت و یا دائم  اوکراین هستند می توانند دعوت نامه را برای شما از طریق ناتاریوس یا همان دفتر اسناد رسمی ارسال نمایند. و پس از آن طبق شرایطی که در بالاتر گفته شد شما نیز می توانید اقدام به رفتن نمایید.

رفع ریجکتی اوکراین
رفع ریجکتی اوکراین

ویزای همراه اوکراین

پس از آن که با یکی از روش های ثبت شرکت و یا تحصیلی اقامت موقت اوکراین را داشتید می توانید برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام به دریافت ویزای همراه کنید. پس از آن که همراهی شما وارد خاک اوکراین شد می تواند از طریق اقامت سرپرست خانواده اقدام به دریافت اقامت موقت نماید.در این میان کارشناسانان ما در ره پویان عدالت ویزا می توانند همراه شما بوده و مشاوره لازم را به شما و عزیزانتان ارائه دهند.

ویزای اوکراین بدون مصاحبه

با توجه به انواع ویزا هایی که در بالاتر گفته شد. ممکن است برخی از آن ها نیاز به مصاحبه نداشته باشد. البته در بازه های زمانی مختلف شرایط مصاحبه تغییر می کند و درحال حاضر  امکان اخذ ویزای اوکراین بدون مصاحبه وجود ندارد.

ویزای فوری اوکراین

در برخی موارد ممکن است نیاز داشته باشید سریعا ویزای اوکراین را دریافت  کنید. طبق شرایط مشخص شما در هر زمان می توانید با قوانین مشخص در نزدیک ترین زمان ممکن صادر شده و برای شما ارسال شود. در این حالت برای دریافت ویزای فوری اوکراین با اعلام شرایط بحرانی و سریع خود به کارشناسان مهاجرتی می توانید ویزای فوری خود را تهیه نمایید.

ویزای همراه اوکراین
ویزای همراه اوکراین

ویزای اوکراین تضمینی

تمام راه هایی که امکان دریافت ویزای اوکراین برای شما وجود داشت تا به این جا ذکر گردید. شما می توانید با انجام تحقیقات لازم مناسب ترین روش را برای دریافت اقامت موقت و پس از آن دائم اوکراین انتخاب نموده و با خیال راحت به کشور زیبای اوکراین مهاجرت کنید. اما از یاد نبرید اخیرا برخی از شرکت ها با شعار ویزای اوکراین تضمینی و سریع قصد انجام تبلیغات نادرست زده اند که ممکن است مخاطب را درگیر انتخاب اشتباه کند.

از یاد نبرید هر کاری در جهت مهاجرت باید با قوانین هر دو کشور هم خوانی داشته و با سندیت کامل انجام شود. از یاد نبرید که ممکن است در این راه با یک قدم اشتباه سرمایه خود را که برای مهاجرت جمع آوری کرده اید از دست بدهید. در این میان با انتخاب مرکز مهاجرتی مناسب می توانید با آرامش خیال و خاطری آسان برای اقامت دائم و موقت خود اقدام نمایید.

آیا ویزای اوکراین شینگن است؟

این سوالی است که به مراتب همیشه از کارشناسان مهاجرتی پرسیده می شود. دغدغه عزیزانی است که قصد دارند مهاجرت نمایند. پاسخ به این سوال خیر است. اوکراین قرار است در سال 2023 به اتحادیه اروپا بپیوندد. اما تا آن موقع اتباع اوکراینی می توانند فقط  تا 3 ماه در محدوده شنگن رفت و آمد داشته باشند. و برای انجام کار در اتحادیه اروپا باید ویزای کار دریافت نمایند. سایر شرایط سفر با پاسپورت اوکراینی در بالاتر ذکر شده است.

ویزای فوری اوکراین
ویزای فوری اوکراین

ویزای اوکراین برای ایرانیان

دارا بودن مزایای زیاد کشور اوکراین سالانه علاوه بر توریست ها، مهاجرانی را به سمت خود جذب می نماید. ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و سالانه بسیاری از هم وطنان ما برای زندگی، تحصیل، کار و … به این کشور مهاجرت می کنند. ایرانیان نیز مانند تمام کشور های دیگر از روش هایی که در بالاتر ذکر شد برای مهاجرت به آنجا بهره مند هستند. و می توانند با انتخاب یکی از آن راه ها برای اقامت موقت و دائم خود اقدام نمایند.

هزینه ویزای اوکراین برای ایرانیان

برای آن که قصد مهاجرت به اوکراین را داشته باشید باید در ابتدا به سرمایه و بودجه خود نگاهی بیاندازید. زیرا که تمام مراحل شما از ابتدا تا انتها بر اساس دلار آمریکا مصاحبه شده و لازم به پرداخت است. پس از آن که از سرمایه خود برای مهاجرت تمکن مالی کافی را بهره مند بودید باید برای تمام قسمت های مهاجرت هزینه مشخصی را در نظر داشته باشید.

تمام مدارک شما باید ترجمه شده و به همراه کپی های مشخص ضمیمه پرونده تان شود. تعرفه ها عمدتا به صورت ثابت و قابل رویت برای هر قدم از این راه پر فراز و نشیب در سایت رسمی سفارت اوکراین در ایران بر اساس واحد دلاری نوشته شده است. حتما در انجام این مراحل با مراجع ذی صلاح همکاری نموده تا با بهترین و مناسب ترین قیمت ویزای اوکراین مواجه گردید.

ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

سفارت نقطه مشترک

برای آن که مراحل مهاجرت شما آغاز شود، قدم های اولیه دقیقا از سفارت آغاز شده است. سفارت اوکراین در ایران می تواند راهنمای کاملی از همه مراحل کسب مجوز های لازم برای اقامت دائم و موقت در اوکراین باشد. همچنین پس از مستقر شدن در آن جا نیز مسئولین سفارت ایران در اوکراین می توانند در جهت حل مشکلات برای شما اقدامات لازم را لحاظ فرمایند. همچنین ممکن است برای پاره ای از اقدامات همچون مصاحبه ضروری به دفتر کنسول نیز فراخوانده شوید. از یاد نبرید تمام مراحل اداری مهاجرت با اصول و قواعد مشخص اجرا خواهد شد.

ساعت کاری سفارت ایران در اوکراین

برای آن که در کشور مورد نظر بخواهید به سفارت مراجعه نمایید ابتدا از طریق سایت مربوطه، وقت سفارت ایران در اوکراین را بررسی نموده و پس از آن در زمان مشخص مراجعه نمایید. در حال حاضر با توجه به اطلاعات داده شده در همان سایت برای بخش کنسولی از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح الی 12:30 جهت مراجعه حضوری می باشد. همچنین می توانید جهت پاسخگویی تلفنی از دوشنبه تا جمعه از ساعت 14 تا 17 تماس حاصل فرمایید. برای بخش سفارت نیز ساعت کاری همان روز ها از 9 صبح الی 17 ذکر شده است. جهت اطمینان بیشتر اما قبل از مراجعه حتما از صحت حضور مسئولین بخش مورد نظر اطلاعات کافی را کسب نمایید.

ساعت کاری مرکز  vfs جهت اقدام برای ویزای اوکراین

چنانچه قصد اقدام در جهت دریافت ویزای اوکراین دارین می توانید به نشانی تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز هروی سنتر طبقه چهارم مراجعه نمایید. همچنین لازم است بدانید برای دریافت ویزا روزهای یک شنبه دوشنبه و سه شنبه در ساعت 8 تا 15 مراجعه نموده و انگشت نگاری نیز در این محل انجام می شود.

ویزای شرکتی اوکراین
ویزای شرکتی اوکراین

ریجکت شدن ویزا اوکراین

از تلخ ترین قسمت ها درست روزهای قبل از سفر می تواند ریجکت شدن ویزای اوکراین باشد. در این شرایط باید مشکلی که بخاطر آن ویزا شما ریجکت شده است بررسی و رفع گردد. طبق آمار دیده شده برخلاف ویزای شنگن نیازی نیست بین درخواست اول ویزا تا درخواست دوم فاصله باشد. ولی لازم است که مشکل دیده شده به صورت کامل رفع شده باشد

. از یاد نبرید ویزای ریجکت شده را طبق قانون می توانید با ارائه مستندات لازم به پروسه بررسی مجدد برگردانید و مانع از هزینه های گزاف تکراری شویدو یا به عبارتی اعتراض بزنید . ممکن است علت ریجکت شدن ویزای شما وجود برخی مشکلات همچون؛ عدم تمکن مالی مناسب، بیمه مسافرتی نامعتبر، مدارک ناقص و غیر قابل استناد، نقص در مدارک اقامتی شما، گذرنامه مخدوش و بی اعتبار، توضیحات ناکافی برای اقامت، داشتن سابقه شخصی، گواهی ازدواج نادرست ، ارائه مدارک جعلی و … باشد.

برای رفع ریجکتی اوکراین می توانید تمام مشکلات به وجود آمده را رفع و مجددا ارسال نمایید. در این حالت به شما پیشنهاد می دهیم با کارشناسان متبحر و دارای سابقه کاری مرتبط فعالیت کنید تا مهر دوم ریجکتی در ویزای شما دوباره نقش نبندد. چرا که با وجود دومین مهر مهاجرت و دریافت ویزا به مراتب برای شما سخت تر خواهد بود.

آژانس هواپیمایی ویزای اوکراین

برای آن که بخواهید مراحل اقامت خود را در اوکراین برنامه ریزی کنید نیاز است با یک شرکت معتبر برای دریافت ویزا، بلیط هواپیما و … در جهت دریافت اقامت خود همکاری فرمایید. در این صورت آژانس هواپیمایی ویزای اوکراین را برای شما به همراه بلیط پرواز تهیه نموده و به دست شما خواهد رساند. کارشناسان با تجربه بخش ویزا ره پویان عدالت می توانند بهترین همکاری را با شما داشته تا با خیال راحت به سرزمین زیبای اوکراین مهاجرت نمایید و بدون هیچ دغدغه ذهنی اقامت موقت و دائم خود را با ویزای اوکراین آغاز نمایید. در این میان با انتخاب شرکت معتبر می توانید از مزایای ویژه ای نیز بهره مند شوید.

ویزای کار اوکراین
ویزای کار اوکراین

نکات لازم به اجرا قبل از ورود به اوکراین

برای آن که سفر خود به اوکراین را با خیال راحت سپری کنید لازم است نکاتی که در ذیل به آن اشاره شده است را با توجه کامل قبل از ورود انجام دهید.

 • حتما بلیط رفت و برگشت را همزمان تهیه نمایید. اگر بعد از ورود بلیط برگشت نداشته باشید از ورود شما به خاک اوکراین جلوگیری خواهد شد.
 • داشتن ویزای شما به منزله اقامت قطعی به صورت موقت نخواهد بود. مرزبانی اوکراین اگر در هنگام مشاهده ویزا احساس خطر کند یا به هر دلیلی متوجه مشکلی شود، می تواند مانع از ورود شما به این کشور شود.
 • پاسخ های نا مفهوم و بی دلیل در جهت هدف از سفر به مسئول بررسی مربوطه، بدون شک می تواند مانع از ورود شما گردد.
 • برگه رزرو هتل خود را حتما به همراه داشته باشید. این برگه مورد تایید مرزبانی بوده و شما را با آرامش خاطر از لاین مربوطه عبور می دهد.
 • حتما پول کافی همراه داشته باشید .
 • اگر با ویزای تحصیلی وارد اوکراین می شوید حتما اطلاعات دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید داشته باشید و یا اگر با ویزای شخصی وارد می شوید حتما اطلاعات شخص دعوت کننده و محلی که به آن دعوت شده اید را بدانید.

دریافت ویزای اوکراین از کشور سوم

اگر در کشور دیگری اقامت دائم دارید می توانید با مراجعه به سفارت اوکراین در آن کشور اقدام به دریافت ویزای اوکراین نمایید. و نیازی نیست به ایران بازگردید. اما اگر در سفر به کشوری دیگر هستید هرگز نمی توانید بدون ویزا از ایران به آنجا سفر کنید. این نکته ای است که عده ای از مسافران به اشتباه متوجه شده اند. پس برای دریافت ویزا به این قانون نیز توجه لازم را داشته باشید.

اوکراین
اوکراین

تعداد تردد ویزا

برخی از مسافران لازم است در هنگام اقدام برای دریافت ویزای اوکراین توجه لازم را برای رفت و آمد خود به آن کشور را داشته باشند. در این شرایط اگر قرار است فقط یک بار به اوکراین وارد شوید ویزای شما سینگل است. اما اگر برای بار دوم قصد مراجعه داشته باشید ویزا به صورت دابل می باشد. اما برخی از عزیزان که به علت شغل و وضعیت جاری زندگی خود به صورت مداوم باید در رفت و آمد باشند از ویزای مولتی یا تعداد بی نهایت ورود بهره مند می شوند. پس توجه به این مهم نیز برای دریافت ویزای اوکراین برای شما ضرورت خاطر ویژه ای دارد.

مزایای اقامت در اوکراین

کشور زیبای اوکراین که در اروپای شرقی واقع شده است، در همسایگی روسیه، لهستان، مجارستان، بلاروس، رومانی و اسلواکی قرار دارد. این کشور زیبا تلفیقی از مدرن بودن و زندگی شرقی را به صورت همزمان در خود جای داده است. ترکیبی از غرب و شرق، درست مثل لذت چشیدن عطر قهوه تلخ در کنار یک کروسان شیرین که دلچسبی خاصی را برای شما به ارمغان می آورد. از مهم ترین دلایلی که امروزه مردم زیادی به اوکراین مهاجرت می کنند می تواند پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا در سال های نزدیک باشد.

 با داشتن اقامت دائم این کشور می توانید بدون نیاز به ویزا به صورت نامحدود به آن سفر کرده و در این کشور حضور داشته باشید. دارا بودن مزایای بانکی و اقتصادی می تواند تاثیر بسزایی در اقامت شما داشته باشد. از موارد دیگری که با داشتن اقامت اوکراین برای شما لحاظ می شود می توان به؛ خدمات درمانی، اجتماعی و تحصیلی رایگان اشاره نمود. همچنین پس از دریافت اقامت دائم به راحتی می توانید ویزای کانادا و اروپا را نیز دریافت نمایید. جالب است بدانید با اقامت در این کشور حقوق بازنشستگی، دریافت مجوز دائم کار، نیز شامل حالتان می شود.

ویزای اکراین
ویزای اکراین

همچنین پس از آن که کارت اقامت و شهروندی را دریافت کردید دیگر لازم نیست هر 1 سال یک بار برای تمدید آن مراجعه کنید بلکه همچون کارت ملی ایران اعتبار داشته و لازم است هر 10 سال یک بار آن را تعویض نمایید.

نکات مهم در مورد ویزای اوکراین

افرادی که برای ویزای اوکراین اقدام می کنند بهتر است چند نکته مهم و ضروری را مورد توجه قرار دهند. همچون؛

 • در مدت زمان درخواست ویزا، گذرنامه شما در سفارت نگهداری می گردد.
 • مدت زمانی که پس از اقدام برای اخذ ویزا سپری می شود 10 الی 15 روز است تا بتوانید ویزا اوکراین را دریافت کنید.
 • دقت لازم را در هنگام ارسال ویزا به خرج دهید تا مانع از ریجکت شدن آن گردید.

مدت زمان صدور ویزای اوکراین

برای آن که جهت دریافت ویزای این کشور مراجعه نمایید، لازم است بدانید  که این مورد از طریق سفارت اوکراین در تهران صادر می شود و زمان مشخصی برای مصاحبه برای شما تاریخ گذاری می گرددکه معمولا فردای روز تحویل مدارک خواهد بودومصاحبه ویزای اوکراین در حال حاضر از طریق اسکایپ انجام می شود. که این پروسه از طریق کارگزار اوکراین انجام می شود. ممکن است با توجه به ویزایی که برای آن درخواست داده اید زمان پذیرش طولانی تر و صف انتظار بیشتری پیش رو شما می باشد. اما اگر ویزا به جهت توریستی و تفریحی باشد مدت زمان دریافت سریع تر صورت می گیرد.

در نهایت بهتر است بدانید، عوامل زیادی برای صدور ویزا برای شما تاثیر گذار می باشد. پس با خیال راحت به کارشناسان مادر ره پویان عدالت اعتماد نموده و منتظر دریافت خدمات باشید تا آسوده خاطر به اوکراین سفر کنید.

ویزای مولتی اوکراین
ویزای مولتی اوکراین

خدمات رایگان بعد از اقدام برای اقامت دائم

پس از آن که برای اقامت دائم با ویزای اوکراین اقدام نمودید برخی از خدمات به صورت رایگان به شما ارائه خواهد شد.همچون؛

 • کسب گواهینامه
 • دریافت کد مالیاتی
 • اخذ مستر کارت و ویزا کارت
 • مشاوره برای جستجو جهت انتخاب خانه مناسب برای خرید یا اجاره آن
 • مشاوره و همراهی در راه اندازی کسب و کار مناسب هر فرد
 • کمک برای پیدا کردن خودرو مناسب جهت حمل نقل آسان

کلام آخر

در این مقاله سعی شد با انواع ویزای اوکراین و شرایط دریافت آن به صورت کامل آشنا شوید. اکنون می توانید با توجه به اقامت خود که موقت است یا دائمی برای مهاجرت به اوکراین اقدام نمایید. از یاد نبرید برای مهاجرت لازم است تمام اصول و قواعد گفته شده را به صورت کامل اجرا نمایید. در این صورت می توانید با آسایش و آرامش بیشتر برای مهاجرت خود و خانواده عزیزتان قدم مثبتی بردارید. مجموعه بزرگ ره پویان عدالت در همه اوقات آماده خدمت رسانی به مسافران، مهاجران و متقاضیان دریافت ویزای اوکراین می باشد.

راه های ارتباطی

به جهت آن که به آسانی بتوانید با مشاوران و کارشناسان با تجربه ره پویان عدالت برای دریافت ویزا تماس حاصل فرمایید می توانید از طریق راه های ذیل ارتباط برقرار نمایید.

 • آدرس در ایران: تهران، خیابان شریعتی، مقابل مترو شریعتی، واقع در برج مینا، طبقه 7 واحد سوم
 • آدرس در اوکراین: کی اف، واقع در خیابان خرشاتیک پلاک 17
 • ایمیل: edalat@yahoo.com
 • تلفن تماس: 02122892823 / 09121106995
تماس باما
تماس باما
5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/11/16
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823