مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط کار در اوکراین و قوانین کار در اوکراین

قوانین کار در اوکراین شرایط کار در اوکراین : اوکراین کشوری است در اروپای شرقی که تا سال های اخیر جزو اتحادیه جماهیر شوری بوده است. این کشور با روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی هم مرز است. پایتخت این کشور شهر کی…


اقامت اوکراین از روش ثبت شرکت

قوانین کار در اوکراین

شرایط کار در اوکراین : اوکراین کشوری است در اروپای شرقی که تا سال های اخیر جزو اتحادیه جماهیر شوری بوده است. این کشور با روسیه، بلاروس، لهستان، اسلوواکی، مجارستان، رومانی و مولداوی هم مرز است. پایتخت این کشور شهر کی اف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می باشد.

مساحت این کشور ۶۰۳٫۶۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن بیشتر از ۴۲میلیون نفر می باشد . واحد پول اوکراین گریونا است. در زمان شوروی اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی بود که بخش های اصلی آن شامل صنعت و کشاورزی بوده است .

بعد از فروپاشی شوروی، اقتصاد اوکراین به شدت محدود شد و رو به افول رفت به طوری که شرایط زندگی روزانه برای یک فرد معمولی بسیار دشوار بود، اما امروزه به دلیل وجود‌ معادن ارزشمند و همچنین داشتن ترانزیت گاز مورد نیاز اتحادیه اروپا این کشور را دچار دودستگی کرده است .

شرکت های برتر تجاری در اوکراین

Metinvest

Naftogaz Ukrainy دولتی

Enerhorynokدولتی

DTEK

Gaz Ukrainy دولتی

Illich Steel and Works

Azovstal

اتحادیه صنعتی دونباس

اوکرنافتا (دولتی)

مدیریت سرمایه سیستم (SCM)

نیبولون

کیو استار

شرایط کار در اوکراین
شرایط کار در اوکراین

قانون کار اوکراین و قراردادهای کاری

در اوکراین ، شرکت ها عموماً بر اساس توافق نامه کاری یا قرارداد کاری ، کارمندان و کارگران استخدام می کنند ، توافق نامه کاری می تواند به صورت توافق نامه کتبی امضا شده توسط طرفین یا حکم کارفرما اجرا شود.

طبق قانون اوکراین برای گروه های خاص کارمندان (به عنوان مثال مدیران شرکت ها) ، منعقد کردن “قرارداد کار” را می توان پیش بینی کرد که از توافق نامه کار عادی قابل تفکیک است. این قانون اجازه می دهد تا قراردادهای کار حاوی مفاد اضافی باشند و با توجه به شرایط خاص (مدت ، زمینه های فسخ ، مسئولیت مادی) از مقررات پیش فرض قانون منحرف شوند.

اگر کار در اوکراین انجام شود ، روابط کاری توسط قانون اوکراین اداره می شود ، مگر اینکه در یک توافق نامه بین المللی خلاف آن پیش بینی شده باشد. اگر فردی از کشورهای دیگر ، دچار اختلافات ناشی از روابط کاری حاکم بر قوانین اوکراین باشد ، دادگاه های اوکراین مسوولیت رسیدگی به آن را دارند.

قراردادهای قانون مدنی اوکراین

جدا از توافق نامه کار (یا “قرارداد کار” ، در صورت لزوم) ، شرکت ها بر اساس توافق نامه های قانون مدنی ، پرسنلی را (که معمولاً به عنوان کارآفرینان خصوصی در یک طرح مالیاتی ساده ثبت می شوند) درگیر می کنند.

بر اساس چنین توافقی ، یک پیمانکار متعهد می شود که کار خاصی را طبق سفارش مشتری انجام دهد (اما بدون اینکه تابع مشتری باشد) ، برای کار از مواد خود یا از مشتری استفاده می کند و کار نیز با مسئولیت پیمانکار انجام می شود.

طبق قانون کار اوکراین ، قرارداد خدمات باید به صورت کتبی منعقد شود و از آنجا که قرارداد خدمات با قانون استخدام اداره نمی شود ، یک پیمانکار حق ضمانت قانون کار را ندارد. جذب پرسنل از طریق قراردادهای قانون مدنی به طور قانونی در یک منطقه خاکستری قرار دارد و با خطرات جدی مربوط به استخدام های ساختگی همراه است.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/11
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823