مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین : اوکراین، دومین کشور بزرگ اروپا، در اروپای شرقی واقع شده است و در همسایگی روسیه ، لهستان ، اسلواکی، مجارستان ، رومانی و مولداوی قرار دارد. از نظر تعداد فارغ…


تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی اوکراین

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین : اوکراین، دومین کشور بزرگ اروپا، در اروپای شرقی واقع شده است و در همسایگی روسیه ، لهستان ، اسلواکی، مجارستان ، رومانی و مولداوی قرار دارد. از نظر تعداد فارغ التحصیلان رشته پزشکی و تمام زیر شاخه های آن، اوکراین رتبه چهارم اروپا را به خود اختصاص داده است . دانشگاه های ممتاز دولتی بسیاری در این کشور فعالیت می کنند و آماده ارائه دوره ها و مدارک معتبر MBBS ،MD و سایر مدارج و مدارک پزشکی به فارغ التحصیلان ملی و بین المللی این رشته هستند .

کشور اوکراین از مشهورترین مقاصد برای دانشجویان پزشکی بین الملل و کسانی که به دنبال تحصیل پزشکی در این کشور هستند در سراسر جهان می باشد .

مزایای تحصیل در اوکراین

سادگی روند درخواست و دریافت پذیرش از دانشگاه های اوکراین .

امکان تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی .

مقرون به صرفه بودن هزینه سالانه تحصیل پزشکی در اوکراین .

در بر داشتن فرهنگ های مختلف و محیطی مناسب برای دانشجویان بین المللی.

کیفیت آموزش بالا .

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان IELTS و TOEFL .

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین
شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین

مقایسه هزینه دانشگاه های پزشکی در اوکراین و سایر کشورها

شاید یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل پزشکی در اوکراین و یا والدین آنها، هزینه زندگی دانشجویی در این کشور اروپایی باشد . هزینه زندگی در اوکراین مثل مخارج خورد و خوراک ، هزینه ایاب و ذهاب و غیره بسیار ارزان است . طبیعتا خرج و مخارج ماه اول اقامت در اوکراین بیشتر از ماه های بعدی می باشد . پس تجربه نشان می دهد که شما به عنوان دانشجوی بین المللی برای 3 ماه اول اقامتتان در اوکراین نیازمند بودجه مالی در حدود $500 (دلار) می باشید . اما این بدان خاطر است که دانشجو بایستی در ماه های اول هزینه های ثبت نام، خرید اقلام ضروری و غیره را در لیست اولویت خود قرار دهد .

محبوب ترین رشته های تحصیلی پزشکی در میان دانشجویان اوکراین 

پزشکی :MD/MBBS طول دوره پزشکی ۶ سال است.

دندانپزشکی: مدت دوره دندانپزشکی ۵ سال است.

مدرک اعطا شده لیسانس دندانپزشکی (BDS) است.

اطفال: مدت زمان این دوره ۶ سال است.

دکترای پزشکی (متخصص اطفال) است

پرستاری: طول دوره ۲ سال است و درجه اعطا شده لیسانس پرستاری است.

ارتوپدی دندانپزشکی : طول دوره ۲ سال است و مدرک اعطا شده لیسانس ارتوپدی دندانپزشکی است.

تحصیلات تکمیلی: مدت زمان تحصیل ۲-۳ سال است.

شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین
شرایط و مزیت‌های تحصیل پزشکی در اوکراین

برخی از دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف = دانشگاه ملی کارازین خارکف یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در اروپای شرقی است. این دانشگاه در نوامبر ۱۸۰۴ ، به ابتکار مربی برجسته «VN Karazin» و مطابق با منشور تزار اسکندر اول تأسیس شد. دانشگاه کارازین خارکف تنها دانشگاه در اوکراین است که سه برنده جایزه نوبل را به افتخارات علمی این کشور افزوده است . دانشکده پزشکی دانشگاه کارازین ، جزو چهار دانشکده اول این دانشگاه است که در سال ۱۸۰۵ با نام گروه علوم پزشکی و بهداشت تأسیس شد که بعداً به نام دانشکده پزشکی تغییر نام داد .

دانشگاه ملی پزشکی اودِسا = دانشگاه ملی پزشکی اودِسا به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های اوکراین برای دانشجویان بین المللی در زمینه پزشکی و دیگر زمینه‌ها است. این دانشگاه اولین دانشگاه در اوکراین بود که در سال ۱۹۹۶ آموزش پزشکی را با رسانه انگلیسی آغاز کرد . در طول سال‌های مستقل اوکراین، دانشگاه پزشکی اودسا به یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح «IV» اعتباربخشی تبدیل شده است. این دانشگاه عضو انجمن بین‌المللی و اروپایی دانشگاه‌ها است ، به همین دلیل سطح آموزش دانشجویان و متخصصان به استانداردهای جهانی نزدیک است .

هزینه زندگی در اوکراین

میانگین هزینه زندگی معادل 100$ تا 150$ (دلار) در واقع رنج هزینه زندگی در اوکراین می باشد . اما برای داشتن یک زندگی راحت در اوکراین شما به مبلغی حدود $200 (دلار) نیازدارید و اگر بتوانید ماهیانه حدود $500 (دلار) خرج کنید، شما می توانید آپارتمان بزرگتری اجاره و در ضمن با مابقی پول خود هر چیزی را که بخواهید خرید کنید . با مشاهده جدول زیر می توان با جزئیات هزینه های زندگی در اوکراین 2021 آشنا شد :

آیتم ها

هزینه ها به یورو

یک لیتر شیر تازه

0.76

یک کیلو برنج

0.86

یک کیلو گوشت مرغ

2.96
یک کیلو گوشت گاو

4.43

یک عدد نان سفید

0.43

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/13
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823