مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین شرایط ویزای تحصیلی اوکراین : تحصیل در اوکراین برای دانشجویان خارجی به راحتی امکان پذیر است. معمولا افراد متقاضی تحصیل در این کشور می خواهند از جوانب آن آگاه شوند و بدانند که شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین چگونه است. مشاورین…


روادید بین اوکراین و اتحادیه اروپا لغو شد

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین : تحصیل در اوکراین برای دانشجویان خارجی به راحتی امکان پذیر است. معمولا افراد متقاضی تحصیل در این کشور می خواهند از جوانب آن آگاه شوند و بدانند که شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین چگونه است. مشاورین موسسه ره پویان عدالت در این مقاله به توضیح شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازیم و جوانب را برای شما توضیح می دهیم.

دانشجویان باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه مورد نظر خود را جهت تحصیل دراوکراین انتخاب و نامه پذیرش را دریافت کنند. پس از دریافت نامه پذیرش، دانشجویان می توانند با دردست داشتن مدارک مورد نیاز و مراجعه به مرکز ویزا سنتراوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهند. نکات مهم :

 • دانشجویان باید توجه داشته باشند که حداقل سه الی چهار هفته پیش از سفر برای اخذ ویزا اقدام کنند.
 • در صورتی که با ویزای توریستی در اوکراین باشید، باید برای اخذ ویزای تحصیلی کشور را ترک کنید و از سفارت اوکراین در کشور خود برای ویزای تحصیلی درخواست دهید.
 • دانشجویان بین المللی با اخذ مجوز کار می توانند در اوکراین مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اوکراین

بعد از تکمیل فرایند نام نویسی، دانشجو با پست الکترونیکی و یا ان تی ان نامه اصلی پذیرش ثبت نام را دریافت خواهند کرد و همه مدارکی که برای درخواست ویزا دانشجویان لازم است، باید ارسال شود.

 • فرم درخواست ویزا – در سفارت.
 • گذرنامه معتبر
 • ۳ عکس )3*4)
 • نامه دعوت اصلی که برای شما پست شد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نتایج آزمایش HIV یا ایدز
 • گواهی آموزش عالی و یا ثانویه انجام شده
 • مدارک رسمی بانکی که وجود مبلغ کافی برای پرداخت شهریه را ثابت کند .( برای دانشجویانی که برای اولین بار به اوکراین سفر می کنند).

اسناد فوق باید به زبان های انگلیسی ترجمه شوند و قبل از درخواست دادن به سفارت، از وزارت امور خارجه کشور شما به رسمیت شناخته شوند. این یک لیست کلی از الزامات برای گرفتن ویزای دانشجویی اوکراین است. یک لیست کامل باید با تماس با کنسولگری اوکراین در اختیار شما به عنوان الزامات برای هر کنسولگری ایجاد شود.

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین
شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین

زمان پردازش برای ویزا 3 تا 4 هفته طول می کشد تا نامه دعوت تان صادر شده و به مرحله بعدی بروید. پردازش ویزا در مرکز ویزا سنتراوکراین می تواند از ۱ هفته تا ۳ هفته طول بکشد.

اصل دعوتنامه دانشگاه

16 قطعه عکس 3.5در4.5

ترجمه ی رسمی به انگلیسی وکالتی که به نماینده دانشگاه داده شده.

ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات به انگلیسی

پاسپورت با حداقل دو سال اعتبار و ویزای ورودی

اصل مدارک تحصیلی به همراه دو کپی از آنها

هزینه ویزای تحصیلی اوکراین

هزینه اخذ ویزای اوکراین به سفارت پرداخت می شود 65 دلار است (پرداحتی سفارت در بانک ملی شعبه تجریش انجام می شود). در صورت نپذیرفته شدن درخواست شما، هزینه ویزا غیر قابل بازگشت است. مشاورین ارشد و وکلای حقوقی موسسه ره پویان عدالت در زمینه شرایط تحصیل در اوکراین دارای تجربه هستند که می توانند به خوبی شما را تا رسیدن به مقصد خود همراهی کنند.

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین
شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

مقاطع قبل دانشگاه

دوره های قبل دانشگاهی در کشور اوکراین به سه دسته تقسیم می شود . دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل در اوکراین می توانند برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند .

ابتدایی = 4 سال / راهنمایی 5 سال / متوسطه 2 سال

به صورت معمول تحصیل در مدارس به زبان اوکراینی و روسی می باشد .

مقطع کارشناسی

مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت نمایند . هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی و روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد .

 مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن بسیار پایین می باشد، ولی دانشگاه های کشور اوکراین جزء دانشگاه های برتر دنیا محسوب نمی شوند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا ، کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند ، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند . دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله می باشد .

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین
شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

دروس دانشگاهی در کشور اوکراین به دو صورت اوکراینی و انگلیسی تدریس می شوند . متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اوکراینی و روسی ، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این دو زبان را به دانشگاه ارائه نمایند . در کشور اوکراین کلاس های زبان پادفک به مدت ۹ ماه برگزار می شود که به عنوان دوره پیش دانشگاهی محسوب می شود

مقطع دکترا

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان ، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است . بصورت کلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به دو صورت ، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند ، صورت می پذیرد.

تحصیل در اوکراین و موقعیت کار پس از تحصیل

کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی جزء مسائل حائز اهمیت به شمار می رود . اغلب دانشجویان بین المللی تمایل به کار کردن در کشورهای درجه یک اروپایی را دارند ؛ کشورهایی همچون آلمان ، اتریش ، هلند ، دانمارک و در کل کشورهایی که درجه کیفی بالای داشته باشند . بنابراین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل وارد کشورهای روسی زبان می شوند پیش تر به عنوان یک سکوی پرتاب به دیگر کشورهای ایده آل نگاه می کنند و کمتر فردی با هدف نهایی جهت کار در این کشورها اقدام به تحصیل و کار می کند . چرا که تسلط به زبان روسی یکی از دلایل مهم برای بالا بردن شانس افراد جهت کار در این کشور تلقی می شود . با این حال اوکراین جز کشورهایی محسوب می شود که به شهروندان دیگر کشورها اجازه می دهد که افراد بتوانند بعد از تحصیل در این کشور به دنبال کار بگردند و از این طریق وارد بازار کار شوند .

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1399/12/03
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823