مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط سنی تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین شرایط سنی تحصیل در اوکراین : کشور اوکراین از مشهور ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان می باشد و افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال تحصیل در این کشور می باشند. تحصیل در اوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی…


ویژگی تحصیل در کشور اوکراین

تحصیل در اوکراین

شرایط سنی تحصیل در اوکراین : کشور اوکراین از مشهور ترین مقاصد برای تحصیل دانشجویان می باشد و افراد زیادی از سراسر دنیا به دنبال تحصیل در این کشور می باشند. تحصیل در اوکراین یکی از روش مهاجرت به این کشور تلقی می شود.

در سال های اخیر دانشگاه های اوکراین در میان دانشجویان کشور های آسیایی هند، پاکستان، بنگلادش، آفریقا نیجریه، مرو، تونس، الجزایر، منگو، گینه، خاورمیانه عربستان صعودی، لبنان، کویت، یمن، عراق و ایران بسیار مشهورند و از محبوبیت خاصی برخوردارند.

تحصیل در اوکراین با دوره پادفک شروع می شود و حتی دانشجویانی که در ایران دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند. هزینه دوره پاتفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره 25۰۰-22۰۰ دلار آمریکا برای پادفک روسی و 3200-3500 دلار امریکا برای دوره پریمدیکال به زبان انگلیسی می باشد و هزینه  خوابگاه معادل 1500-2000 دلار امریکا به صورت سالیانه می باشد میباشد. سیستم تحصیلی دانشگاههای اوکراین ترمیک و دو ترم در سال است.

تحصیل در مدارس اوکراین

شرایط سنی تحصیل در مدارس اوکراین به سه دسته تقسیم می شوند:دولتی/خصوصی و مدارس سفارت یا مدارس بین المللی. تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی بوده البته زبان مدارس بومی صرفا فقط اوکراینی نیست.

در مدارس کشور اوکراینی دروسی مثل ادبیات/ ریاضی / هندسه / موسیقی و … تدریس می شود .به جز آن برخی از مدارس برای دانش آموزان محوطه آزمایشگاه / سالن موسیقی و سالن ورزش در نظر گرفته اند.

تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم

دریافتیم که تحصیل تا سن 18 سالگی و با مدرک دیپلم در مدارس اوکراین ادامه می یابد اما برخی از متقاضیان ورود به دانشگاه های اوکراین دارای مدرک دیپلم از سایر کشورهای جهان هستند که نیازمند معادل سازی و بررسی از سوی آموزش و پرورش اوکراین را دارند ، از این رو این کشور تلاش نموده تا با برگزاری یک دوره پیش نیاز به نام پادفک  ( PODFAC ) تمامی داوطلبان را مطابق با سیستم آموزشی خود آماده ورود به دانشگاه سازد .

یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های اوکراین گذراندن دوره پیش نیاز است ، دانشجو باید در دوره ای به نام پادفَک (PODFAC) که شرکت کند که حکم دوره پیش دانشگاهی را دارد.

این دوره که مشابه آن در کشورهایی همچون روسیه نیز وجود دارد ، ۹ ماه تا یک سال زمان برده و شخص علاوه بر تسلط نسبی بر زبان روسی ، درس های مبانی مورد نیاز تحصیل هایی همچون زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و ریاضی آمادگی لازم برای حضور در دانشگاه های اوکراین را فرا می گیرد برای آشنایی بیشتر با این دوره مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید .

شرایط سنی تحصیل در اوکراین
شرایط سنی تحصیل در اوکراین

 تحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد اوکراین

برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم اجباری است اما فرقی نمی کند مربوط به چه رشته ایی باشد یعنی شما می توانید با رشته ایی غیر مرتبط با مدرک دیپلم خود تحصیل کنید. شما بعد از اینکه دوره پادفک خود را می گذرانید یک امتحان از شما گرفته می شود که قبولی در آن شرط ورود شما به دانشگاه است .

دانشجویان مقطع کارشناسی بعد از اتمام تحصیل 4 ساله خود در صورت تمایل می توانند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. این دوره که از یک تا سه سال می تواند زمان برد ، فرد را به صورت تخصصی در رشته تحصیلی اش آماده نموده و به او صلاحیت ورود به دوره دکترا نیز می بخشد ، تحصیل در دانشگاه های اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد وابسته به تحقیق و پژوهش بوده و دانشجویان باید با ارائه یک ایده جدید به عنوان پایان نامه از دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

تحصیل مقطع دکترا در اوکراین

مدت زمان تحصیل در دوره دکترا را نمی توان به صورت دقیق اعلام نمود چرا که رشته تحصیلی ، دانشگاه و البته پشتکاری که دانشجو در طول دوران تحصیل به کار می گیرد در تعیین آن موثر هستند.

افرادی که موفق به پذیرش در این دوره شوند از طرف دانشگاه به عنوان افراد شاغل شناخته می شوند و حقوق ماهیانه دریافت می کنند.

مزایای تحصیل در اوکراین

هزینه تحصیل در دانشگاه اوکراین از ۱۵۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار در سال متغیر است که با در نظر گرفتن رشته و دانشگاه موردنظر متفاوت است.

برخورداری از بیمه پزشکی جامع و کاملاً رایگان برای متقاضیان تحصیل در اوکراین.

امکان برخورداری از خوابگاه‌هایی باکیفیت مناسب دانشجویان .

امکان برخورداری از مراکز ورزشی رایگان برای متقاضیان تحصیل در اوکراین.

امکان اخذ اقامت دائم اوکراین ( Ukraine permanent residence ) بعد از اتمام تحصیل اوکراین وجود دارد .

امکان کار پاره‌وقت ( Part-time job ) و حتی در شرایطی کار تمام‌وقت (Full-time job) در حین تحصیل در اوکراین وجود دارد.

رنکینگ دانشگاه‌ های اوکراین ( Ukraine Ranking Universities ) در سطح بین‌الملل از جایگاه قابل‌توجه ای برخوردار است .

امکان تحصیل در کلیه رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی تنها با دست داشتن مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی ؛ بنابراین تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است.

شرایط سنی تحصیل در اوکراین
شرایط سنی تحصیل در اوکراین

معایب تحصیل در اوکراین

شوک فرهنگی که فرد در ابتدا مواجه می‌شود به دلیل تفاوت فرهنگی که در کشورهای مختلف وجود دارد .

تفاوت در سیستم غذایی در تحصیل در اوکراین که ممکن است برای برخی متقاضیان در ابتدا کمی سخت به نظر رسد .

دوری از خانواده .

آب‌وهوای سرد .

تحصیل به زبان دیگر و یادگیری زبان دوم .

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه های زندگی برای دانشجویان با در نظر گرفتن اقامت در خوابگاه حداقل ماهیانه 300 دلار می باشد.در صورت زندگی در آپارتمان و داشتن هم خونه حداقل هزینه ماهیانه 400 دلار می باشد و در صورت زندگی مستقل هزینه ماهانه 600 دلار می باشد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/25
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823