مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط راحت تحصیل در آلمان 2022👌✅

✔️ بررسی چگونگی تحصیل در آلمان بدون‌ مدرک‌ زبان شرایط راحت تحصیل در آلمان ، طرح های تحصیلی ارزشمند بین‌ المللی و تحصیل رایگان بدون‌ مدرک زبان ، آلمان را در مرکز مقصدها خوب تحصیلی‌ در جهان قرار داده است . با توجه‌ به  هزینه…


شرایط راحت تحصیل در آلمان

✔️ بررسی چگونگی تحصیل در آلمان بدون‌ مدرک‌ زبان

شرایط راحت تحصیل در آلمان ، طرح های تحصیلی ارزشمند بین‌ المللی و تحصیل رایگان بدون‌ مدرک زبان ، آلمان را در مرکز مقصدها خوب تحصیلی‌ در جهان قرار داده است . با توجه‌ به  هزینه کم تحصیل ، بدون مدرک‌ زبان در آلمان هر ساله هزاران دانشجوی بین‌ المللی در دانشگاهها و کالجهای این دیار نام‌نویسی می کنند تا از از این امکانات بهره‌مند شوند . این برای کشوری که زبان اول‌ آن انگلیسی نیست ، دستاورد مهمی شد .

باآنکه تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج‌ از کشور مورد‌ احتیاج خواهد بود ، اما شرایط تحصیل‌ بدون مدرک زبان در آلمان امکان پذیر است . گزینه کلیدی برای دریافت ویزای تحصیلی‌ آلمان بی نیاز به مدرک‌ زبان این است‌ که شما قادر خواهید بود اثبات‌ کنید که دوره‌ کارشناسی خود‌ را با زبان انگلیسی به پایان رسانده اید .

شما نیز می توانید یک مدرک زبان یا مدرک آموزشی (MOI) از دانشگاه یا مدرسه قبلی خود برای تایید مهارت انگلیسی خود‌ عرضه کنید . علاوه‌ بر این ، دانشجویان کشورهایی که انگلیسی به عنوان زبان اصلی‌شان است یا دارای مدرک ادبیات‌ انگلیسی می باشند نیز می توانند بدون‌ آیلتس در آلمان تحصیل‌ کنند .

1 . تحصیل در آلمان بدون سند آیلتس

آیلتس ، یکی از مشهور ترین آزمونهای زبان انگلیسی شد که هر ساله به وسیله میلیونها دانشجو برگزار می گردد ، زیرا این شرط‌ لازم برای ورود به بسیاری از مملکت ها و همچنین موسسات آموزشی آن‌ها خواهد بود . در حقیقت ، در بسیاری از دانشگاهها و کالج‌های‌ آلمان داشتن این مدرک لازم است‌ . با این حال‌ ، بعضی از آن‌ها به دانشجویان بین‌ المللی اجازه‌ می دهند برپایه مدرک آموزشی پذیرش‌ بگیرند .

تقاضاکننده حتما باید از موسسه‌ آلمانی خود ایمیلی دریافت‌ کند که به فرد اجازه‌ تحصیل‌ در آنجا را به شکل MOI می دهد‌ . برای‌اینکه بعداً برای درخواست‌ ویزای تحصیلی آلمان این مدرک مورد‌ نیاز‌ خواهد بود‌ . در غیر این صورت‌ ممکن است درخواست وی برای ویزای تحصیلی آلمان رد گردد .

2 . انواع‌ زمان های تحصیل در آلمان

شرایط راحت تحصیل در آلمان

دو گونه برنامه اصلی وجود دارد که برای دانشجویان بین المللی مشتاق‌ دانش‌اندوزی در آلمان بدون IETLS به زبانهای انگلیسی و آلمانی در دسترس می باشد . طبق سامانه آموزشی آلمان ، دورههای آکادمیک به دو زبان انگلیسی و آلمانی تقسیم می گردند .

برنامه‌های‌ انگلیسی زبان
یکی از چگونگی فراگیری بدون‌ مدرک زبان در آلمان ، شرکت در دوره‌های‌ زبان این کشور میباشد . دانشجویان بین‌ المللی که با زبان آلمانی آشنا‌ نیستند ، می توانند دوره ای را که به زبان انگلیسی تدریس می گردد گزینش کنند . تقریباً کل دانشگاههای آلمان برای جذب‌ دانشجویان بین المللی ، یک دوره‌ به زبان انگلیسی ارائه می دهند .

داوطلبان دیار های انگلیسی زبان می توانند راساً این دوره‌ها‌ را بدون دادن‌ هرگونه آزمایش مهارت زبان بخوانند ، اما باقی داوطلبان نیاز‌ به شرکت در این آزمونها دارند .

نرم افزار های آلمانی زبان
گزینه دیگر برای دانشجویان بین‌ المللی این است که همان برنامه‌های‌ تحصیلی را با زبان آلمانی بخوانند . هزینه دانشجویی بدون مدرک‌ زبان در آلمان نسبتا پایین است ، با این حال دانشجویان پیش از شروع قدم ها پذیرش‌ بایستی اطمینان حاصل‌ کنند که با این زبان راحت هستند .

کیفیت زبان آلمانی ممکن است از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت‌ باشد . بیشتر موسسات گواهینامه ای از سطح B1 تا C1 را می پذیرند .

3 . اهمیت‌ آشنایی با زبان آلمانی برای دانش‌اندوزی در آلمان

تدریس در اکثر دانشگاههای آلمان به زبان آلمانی می باشد . با این وجود امکان‌ آموزش رایگان بدون‌ مدرک‌ زبان در آلمان فراهم می باشد . هر دانش آموزانی که در یک دوره آموزش‌ آلمانی شرکت‌ می کنند ، بایستی بتوانند شناخت خود‌ را در این مورد‌ با استفاده از نتیجه‌ آزمون‌ زبان یا با طی کردن دوره ابتدایی نشان‌ دهند .

آزمونهای مهارت پذیرفته‌ شده عبارت‌اند از : DSH (آزمون در دانشگاه زبان آلمانی برای متقاضیان بین‌ المللی) ، TESTDAF (آزمون آلمانی به عنوان یک زبان خارجی) ، GDS (دیپلم زبان آلمانی موسسه گوته) و DSD (دیپلم زبان آلمانی کنگره دائمی وزیر آموزش‌ و امور فرهنگی ، سطح‌ II) .
اگر شناخت محدودی از زبان آلمانی داشته باشید ، قادر خواهید بود یک برنامه‌ انگلیسی زبان را گزینش کنید . تعداد زیادی از برنامههای تحصیل انگلیسی بخصوص در مقطع‌ها تحصیلات تکمیلی در دانشگاههای آلمان وجود خواهد داشت . در صورتی که انگلیسی زبان غیر بومی هستید ، ممکن‌ است‌ لازم‌ گردد مدارک مهارت انگلیسی زبان خود‌ را با نتیجه‌ TOEFL یا IELTS تحویل دهید .

چنانچه مدرسه انتخابی شما به این سند نیاز‌ داشته باشد‌ ، آن‌ها مدرک‌ مهارت انگلیسی زبان را به عنوان یک شرط ورود‌ به سیستم ذکر می کنند .
با این حال ، حتی برای دانش‌اندوزی به زبان انگلیسی در آلمان ، سفارش می شود اصول‌ زبان آلمانی را فرا بگیرید تا بتوانید با ساکنان محلی ارتباط‌ موثرتری برقرار نمائید .

اهمیت آشنایی با زبان آلمانی به حدی است که در شهر هایی قبیل مجارستان ، ارمنستان و ترکیه ، دوره‌هایی‌ برای تدریس این زبان در نظر گرفته شده‌ است . شما همچنین قادر خواهید بود برای دریافت ویزای آموزشی آلمان به راحت ترین صورت ، از این روش‌ سریع و راحت‌ ویزای آموزشی آلمان را به دست آورید .

دوره زبان آلمانی در مجارستان
شما با شرکت‌ در دورههای زبان آلمانی در مجارستان قادر خواهید بود برای ادامه‌ فراگیری یا شغل از راهی‌ تندرو ، آسان و با قیمتی مناسب به کلیه کشور‌های‌ آلمانی زبان اتحادیه اروپا ، وارد شوید . درصد موفقیت‌ این راه برای مهاجرت به اروپا بسیار‌ زیاد است .

به دلیل شانس بالای دریافت‌ ویزا‌ در این روش ، شما می توانید بدون احتیاج به بازگشت به ایران ویزای خویش را به کشورهای آلمان ، اتریش و سوئیس (و سایر مملکت های حوزه شینگن) تبدیل‌ بکنید .

دوره زبان آلمانی در ترکیه و ارمنستان
دوره‌های‌ زبان آلمانی در ترکیه و ارمنستان به شما این قدرت را می دهد‌ تا در کم ترین زمان ممکن و با سطح‌ زبان پایین‌ برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام‌ کنید . در واقع این روش ، پروسه مهاجرت را سرعت‌ بخشیده و شانس‌ گرفتن ویزای شما را بالا می برد . طی کردن یک دوره‌ زبان آلمانی در این دو کشور همسایه و فاصله‌ نزدیک با ایران ، یکی از اولویت های سزاوار توجه این دوره‌ها‌ به حساب می آید .

4 . شرایط‌ دانش‌اندوزی بدون مدرک زبان در آلمان

اگر شما نتوانسته اید در امتحان آیلتس شرکت‌ نمائید و یا نمرات قابل قبولی دریافت‌ نکرده اید ، خوب ترین گزینه انتخاب‌ آکادمیکی در آلمان خواهد بود که به آیلتس نیاز ندارد . شرایط تحصیل‌ بدون مدرک زبان در آلمان به تشریح ذیل است :

دانشگاه یک گواهی‌ زبان/ متوسط‌ ​​آموزش (MOI) را درخواست‌ می نماید که شما باید آن را از موسسه آکادمیکی که در آن دوره‌ قبلی‌ تحصیلی خود را گذرانده اید ، دریافت‌ کنید .
درصورتی‌که دانشجو دوره مدرک‌ لیسانس خود را به زبان انگلیسی گذرانده است‌ ، به مدرک آیلتس نیازی نخواهد بود .
اگر انگلیسی زبان مادری دانشجو است‌ ، می تواند عاری آیلتس در آلمان تحصیل کند .
تعدادی از دانشگاهها برای بررسی‌ مهارت متقاضی در زبان انگلیسی مصاحبه صوتی و تصویری انجام می دهند .

بیشتر بدانید :کار در یونان

5 . چگونگی‌ تحصیل‌ درآلمان بی نیاز به مدرک زبان

آلمان فرصتی شگفت‌ انگیز برای دانش‌اندوزی رایگان بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین‌ المللی میسر می سازد . راههایی که برای عضویت در برنامه‌های‌ انگلیسی در آلمان بلا احتیاج به شرکت‌ در سنجش آیلتس وجود دارد در ذیل معرفی‌ گشته است :

گواهی متوسط‌ ​​آموزش (MOI) : مدرکی است‌ مبنی بر این‌که تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی است . این مهارت شما در زبان انگلیسی را نشان می دهد و اکثر دانشگاههای آلمان این مدرک را به عنوان یک گواهی ارزشمند زبان می پذیرند . تنها کاری‌ که برای فرستادن گواهی مهارت زبان انگلیسی بایست انجام دهید این می باشد که به آن‌ها بگویید ، گواهی‌ سابق شما به زبان انگلیسی است .
نامه تأیید از دانشگاه آلمان : یک نامه تأیید از دانشگاه مبنی بر اینکه گواهی‌ برگه شما پذیرفته شده‌ می باشد و احتیاجی به عرضه تاییدیه آیلتس نیست . این روال برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی در آینده است .

6 . دانشگاههای عالی آلمان برای تحصیل بدون مدرک زبان

در ذیل لیستی از چند دانشگاه آلمان تهیه‌ شده‌ است‌ که برای پذیرش‌ نیازی‌ به گواهی‌ ‌نامه‌ مهارت آزمون زبان ندارند :

دانشگاه سیژن دانشگاه کایزرسلاترن دانشگاه گیسن دانشگاه آزاد برلین دانشگاه کوبلنز و لاندائو
دانشگاه اسلینگن دانشگاه کیل دانشگاه کسل دانشگاه اینگولشات دانشگاه فلنسبورگ
دانشگاه آنهالت دانشگاه نوردهاوزن دانشگاه فرانکفورت دانشگاه پاساو دانشگاه هیلدزهایم
دانشگاه بوخوم دانشگاه فرایبورگ دانشگاه بایرویت دانشگاه بن دانشگاه فنی کمنیتس

7 . ویزای دانشجویی آلمان بی نیاز به آیلتس

به حالت کلی ، استشهاد آیلتس یکی از مدارکی بوده است که برای واجد‌ شرایط‌ شدن در طرح ویزا‌ ضروری است . اما اگر گواهی‌ MOI خود را با ایمیل تأیید مدرک‌ دانشگاه ارسال‌ نمائید ، نیازی به آن نخواهد بود .

در نامه‌ تأیید بایست صریحاً ذکر گردد که گواهی‌نامه آموزش‌ شما برای انجام تحقیقات ، توسط موسسه تأیید شده‌ است . زمان ثبت نام‌ برای ویزای دانشجویی ، مدرک تحصیلی خودتان را به همراه کلیه مدارک واجب از دانشگاه آلمان ارسال‌ بکنید .

8 . وضعیت اخذ ویزای آموزشی آلمان بدون‌ مدرک زبان

برای تحصیل رایگان بدون مدرک‌ زبان ، نوع ویزای متقاضی به پذیرش‌ از دانشگاههای مملکت آلمان ارتباط دارد . درخواست ویزای دانشجویی در حالت کسب موافقت و قبولی شما از یک دانشگاه یا دوره ابتدایی ، امکان پذیر خواهد بود‌ . مقدار زمان ارزش ویزای دانشجویی به طول زمان‌ دانشجویی شما ارتباط دارد که قابل‌ تمدید می باشد و مجوز اقامت در دفتر ثبت‌ متقاضیان بین‌ المللی وجود دارد .

9 . مخارج تحصیل بدون‌ مدرک زبان در آلمان

امکان تحصیل‌ رایگان‌ بدون‌ مدرک‌ زبان در آلمان وجود خواهد داشت . شما قادر خواهید بود با شرکت‌ در کلاس‌های‌ آلمانی در آلمان که به 2 دسته خصوصی‌ و دولتی تقسیم‌ می گردند ، در این کالجها نام‌نویسی کنید .

10 . مدرک‌ها زبان جایگزین‌ آیلتس برای تحصیل در آلمان

شرکت در آزمون IELTS / TOFEL تقریبا 250 دلار هزینه دارد . آزمون Duolingo یک جایگزین‌ ارزان‌ قیمت‌ می باشد که تنها 50 دلار پول دارد‌ و برای بیشتر متقاضیان تحصیل در آلمان مقرون‌ به صرفه‌ می باشد . این آزمون یک امتحان زبان یک ساعته است که مهارتهای شما را در تمام زمینه‌های‌ زبان از جمله گوش دادن ، صحبت کردن ، مطالعه و نگاشتن می سنجد .

این تست به صورت‌ اینترنتی برگزار خواهد شد . برای این امتحان شما به یک اتصال‌ اینترنتی ثابت‌ و یک رایانه با میکروفون و دوربین عکاسی کاربردی احتیاج دارید . شما می توانید با این روش‌ هزینه فراگیری بدون‌ مدرک زبان در آلمان را به صورت قابل‌ توجهی کاهش‌ دهید .

5/5 - (24 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/15
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823