مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

تحصیل پزشکی در اوکراین شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022  :بدون شک یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل پزشکی کشور اوکراین می باشد. اوکراین کشوری در اروپای شرقی می باشد که بعد از روسیه بزرگ ترین کشور اروپایی می باشد . بهترین دانشگاه های اوکراین…


ویزای تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022  :بدون شک یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل پزشکی کشور اوکراین می باشد. اوکراین کشوری در اروپای شرقی می باشد که بعد از روسیه بزرگ ترین کشور اروپایی می باشد .

بهترین دانشگاه های اوکراین در سال 2021 موسسات آموزشی با کیفیت و تراز اولی در دنیا محسوب می شوند . رشته های تخصصی و مدارک پزشکی و دندان پزشکی را تحت عنوان MD/MBBS و سایر موارد با هزینه های بسیار مناسب و منطقی به متقاضیان ارائه می دهد. دلیل دیگری که افراد اوکراین را برای تحصیل انتخاب می کنند این است که کنکور ندارد.

دروس در دانشگاه‌های اوکراین به دو زبان انگلیسی و اوکراینی تدریس می‌شود که پس از انتخاب دانشگاه موردنظر، دانشجو دوره ۶ تا ۹ ماهه پادفک را گذرانده و پس‌ از آن وارد دانشگاه می‌شود. جهت تحصیل پزشکی در کشور اوکراین، تحصیل در رشته دندان پزشکی، تحصیل داروسازی و تحصیل پرستاری در اوکراین متقاضیان باید دوره ۱۲ ساله دبیرستان و دروس این دوره را گذرانده باشند .

مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین

گرفتن پذیرش ساده از طرف دانشگاه های پزشکی اوکراین

در اوکراین شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در اوکراین نسبت به دیگر کشور ها ارزان تر است .

داشتن برنامه های درسی با کیفیت

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های اوکراین

محبوب ترین برنامه های مطالعات پزشکی اوکراین

شما در بیشتر دانشگاه های اوکراین ایاجازه را دارید که با مدرک دیپلم تحصیل کنید و می توانید طی 5 -6 سال مدرک پزشکی خود را دریافت کنید. این مدرک در انگلیس تحت عنوان MBBS شناخته می شود.

برخی از رشته های محبوب در اوکراین = پزشکی / دندان پزشکی / پراستاری / اطفال / ارتوپدی دندان پزشکی

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022
شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

شرایط کاردر اوکراین بعد از تحصیل

یکی از اهداف دانشجویان بین المللی پیدا کردن کار پس از تحصیل است . کار در کشور اوکراین مد نظر دانشجویان بین المللی نیست چرا که اوکراین عضو حوزه شنگن نیست و افراد بعد از تحصیل پزشکی بیشتر به دنبال این هستند که به دیگر کشورهای اروپایی بروند .

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

دانشگاه ملی علوم پزشکی اودسا = دانشگاه اودسا در شهر اودسا واقع شده که یک دانشگاه دولتی هست. این دانشگاه در ابتدا یکی از دانشکده‌های دانشگاه نووروسیسک در کشور روسیه بود. این دانشگاه در سال 1996 به عنوان اولین دانشگاه پزشکی شناخته شد که در حالحاضر 3000 دانشجوی بین المللی در این کشور در حال تحصیل هستند . براساس آخرین آمار وب سایت webometrics رتبه جهانی دانشگاه ملی پزشکی اودسا 14435 و رتبه  این دانشگاه در کشور اوکراین 178 می‌باشد.

دانشگاه ملی کارازین خارکوف = این دانشگاه در سال 1804 تاسیس شد و یکی از دانشگاه های قدیمی اوکراین است. این دانشگاه از دانشگاه های برتر جهان هست که مورد تایید کشورهای اروپایی و آمریکا هست .

زبان تحصیل در این کشور به اوکراینی و انگلیسی هست ولی دانشجویان نیازی به داشتن مدرک آیلس یا تافل ندارند. افراد متقاضی جهت تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه کارازین خارکف اوکراین، که مایل به تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی می ‌باشند، این امکان را دارند که با گذراندن دوره یک ساله پاتفک قبل از ورود به دانشگاه، به زبان روسی تحصیل نمایند .

معایب تحصیل در اوکراین

شوک فرهنگی که فرد در ابتدا مواجه می‌شود به دلیل تفاوت فرهنگی که در کشورهای مختلف وجود دارد .

تفاوت در سیستم غذایی در تحصیل در اوکراین که ممکن است برای برخی متقاضیان در ابتدا کمی سخت به نظر رسد .

دوری از خانواده .

آب‌وهوای سرد .

تحصیل به زبان دیگر و یادگیری زبان دوم .

 

تماس باما
تماس باما
5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/24
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823