مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

تحصیل پزشکی در اوکراین شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022 : جمهوری اوکراین یکی از کشور های اروپای شرقی به حساب میاید. اوکراین دومین کشور بزرگ اروپا و چهل و ششمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. پایتخت کشور اوکراین شهر کیف می باشد. اوکراین…


5 1 -ره پویان عدالت

تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022 : جمهوری اوکراین یکی از کشور های اروپای شرقی به حساب میاید. اوکراین دومین کشور بزرگ اروپا و چهل و ششمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. پایتخت کشور اوکراین شهر کیف می باشد. اوکراین از 24 استان تشکیل شده و دارای یک بخش خود مختار به نام کریمه است. زبان رسمی اوکراین, اوکراینی می باشد ولی زبان روسی هم در این کشور رواج دارد.

مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

ارائه تمامی رشته های پزشکی

هزینه های تحصیل مقرون به صرفه

هزینه های حمل و نقل درون شهری برای دانشجویان دارای تخفیف است

وجود فرهنگ غنی

شرایط اخذ اقامت آسان

ارائه آموزشی با کیفیت

عدم نیاز به مدرک زبان

مدارک مورد نیاز و شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

  • اصل مدرک دیپلم و ترجمه آن
  • ریز نمرات دیپلم و ترجمه آن
  • تمکن مالی
  • بیمه درمانی
  • شناسنامه
  • پاسپورت
شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022
شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

هزینه های تحصیل در اوکراین

واحد پول کشور اوکراین گریونا می باشد ولی بیشتر دانشجویان شهریه را به دلار پرداخت می کنند . ما در اینجا سعی داریم برخی از هزینه ها را بررسی کنیم = ( تمامی رشته ها در مقطع لیسانس می باشد )

پزشکی عمومی = 3800 دلار به زبان اوکراینی / 4100 دلار به زبان انگلیسی

دندان پزشکی = 4000 دلار به زبان اوکراینی / 4400 دلار به زبان انگلیسی

داروسازی = 3700 دلار به زبان اوکراینی / 3800 دلار به زبان انگلیسی

روانشناسی = 1700 دلار به زبان اوکراینی

برخی از دانشگاه های پزشکی اوکراین

علوم پزشکی خارکف = این دانشگاه در سال 1805 در شهر خارکف تاسیس شد .

 دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین از مجموعه ای از ساختمان های مدرن و 5 هاستل تشکیل شده است که رشته های درسی گوناگون در آنها تدریس می شود. دانشگاه خارکف در میان دانشگاه های جهان رتبه 10021 را به خود اختصاص داده است . این دانشگاه دارای 65 بخش مختلف است. که دانشکده های آن شامل = دانشکده پزشکی ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده پرستارو دانشکده دکترای تخصصی می باشد .

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین = این دانشگاه در سال 1931 تاسیس شد که امروزه توانسته رتبه 8912 را در جهان به خود اختصاص دهد . در این دانشگاه رشته هایی مثل پزشکی / دندان پزشکی / پرستاری و طب اطفال ارائه می شود. ولی به خاطر دالت های روسیه و برگزاری همه پرسی و الحاق کریمه به خاک روسیه، این دانشگاه دیگر جزء دانشگاه های اوکراین محسوب نمی شود .

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس = این دانشگاه یکی از موسسه های قدیمی اوکراین هست که حدود 176 سال پیش تاسیس شد. نام این موسسه از نام یک روانشناس به خاطر خدماتی که به دانشگاه ارائه داد گرفته شده است. این دانشگاه در شهر کیف قرار دارد و بیشتر دانشجویان خارجی این دانشگاه را انتخاب می کنند. این دانشگاه امتیازاتی از جمله = امکان تحصیل به زبان انگلیسی / بورسیه تحصیلی قابل دسترس / امکان انجام کار در هنگام تحصیل و … دارد .

دانشگاه علوم پزشکی لووف = این دانشگاه یکی از دانشگاه های معتبر اوکراین می باشد که در سال ۱۷۸۴ تاسیس شد و در جایگاه 700 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد . دانشجویان می توانند در این دانشگاه به تحصیل رشته هایی مثل پرستاری / دندان پزشکی / داروسازی و … بپردازند. همچنین این دانشگاه دارای اساتید با تجربه ایی است.

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022
شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین 2022

سایر رشته های علوم پزشکی

داروسازی = تحصیل در این رشته در اوکراین 5 سال زمان میبرد . دانشجویان این رشته در هنگام تحصیل به جزء دروس اصلی داروسازی دروس پایه پزشکی و زیست شناسی را هم مطالعه می کنند .

دندان پزشکی = طول دندان پزشکی هم مانند داروسازی 5 سال است و گرفتن تخصص هم معمولا 2 سال زمان میبرد . دانشجویان در سال اول دروسی مثل پایه پزشکی و بالینی پزشکی را مطالعه می کنند و در سال های بعد دروس دیگر مشکلات اصلی دندان را بررسی می کنند .

پرستاری = تحصیل پرستاری 3 تا 4 سال زمان میبرد که دانشجویان در این رشته به مطالعه دروسی مانند علوم پایه پزشکی / واحد های اصلی پرستاری / بیولژی و …  می پردازند که این واحد های درسی به صورت تئوری و عملی برگزار می شود .

هزینه های زندگی در اوکراین

کشور اوکراین از لحاظ هزینه بسیار ارزان تر از سایر کشور های اروپایی می باشد. ما در اینجا سعی داریم به برخی از هزینه ها بپردازیم =

هزینه خوراک =

یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت = ۴.۱۶ دلار

یک وعده غذا در رستوران معمولی برای دو نفر = ۱۶.۶۷دلار

یک لیتر شیر = ۰.۵۵ دلار

یک کیلو برنج = ۱.۰۱ دلار

یک بسته سیگار = ۰.۹۶ دلار

یک کیلو سیب = ۰.۸۰ دلار

هزینه ایاب و ذهاب =

بلیط مترو = ۰.۱۷ دلار

تاکسی = ۱.۳۶ دلار

هزینه اجاره خانه =

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر = ۲۸۵.۷۹ دلار

آپارتمان یک خوابه در حومه شهر = ۱۷۲.۵۲دلار

تماس باما
تماس باما
5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/11/20
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823