مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در مدارس اوکراین

تحصیل در مدارس اوکراین شرایط تحصیل در مدارس اوکراین : کشور اوکراین یک کشور اروپایی می باشد که با فراهم کردن امکان تحصیل در دوره های آموزشی مختلف در رشته های گوناگون اما با هزینه های پایین را نسبت به سایر کشورهای اروپایی با مدارک …


96 -ره پویان عدالت

تحصیل در مدارس اوکراین

شرایط تحصیل در مدارس اوکراین : کشور اوکراین یک کشور اروپایی می باشد که با فراهم کردن امکان تحصیل در دوره های آموزشی مختلف در رشته های گوناگون اما با هزینه های پایین را نسبت به سایر کشورهای اروپایی با مدارک  معتبر صادر شده از موسسات و واحدهای آموزش عالی در این کشور، توجه بسیاری از متقاضیان بین المللی را به ادامه تحصیل به خصوص در رشته های مرتبط با علوم پزشکی به خود جلب کرده است.تحصیل در اوکراین از 6 سالگی تا 11 سالگی بصورت الزامی میباشد و لازم به ذکر است که آموزش کودکان در خانه قانونی و در قانون آموزش و پرورش اوکراین مجاز می باشد .

انواع سیستم آموزشی اوکراین

مهدکودک / ابتدایی / راهنمایی / آموزش متوسطه / کارشناسی ‌ارشد

مدارس کشور اوکراین شامل مدارس عادی ، شبانه‌ روزی و مدارس از راه دور می باشد که مدارس عادی در اوکراین دارای 12 پایه بودند که در سال 1965 میلادی به 10 پایه تبدیل شد و تمام مدارس باید تمام سطح آموزشی (ابتدایی ، راهنمایی ، و متوسطه) را ارایه دهند فقط مدارس از راه دور می ‌توانند دو سطح ابتدایی و راهنمایی را ارائه دهد .

امروزه دوره آموزشی در اوکراین به 3 مقطع ابتدایی و راهنمایی و دوره تکمیلی تقسیم شده است.که دوره ابتدایی 4 سال و دوره راهنمایی 5 سال و دوره تکمیلی 2 سال می باشد. دانش آموزان در کشور اوکراین از ابتدا با نمره سنجیده می‌ شوند معیار سنجش از 1 تا 4 (ضعیف) ، 5 تا 9 (متوسط) و 10 تا 12 (عالی) را تشکیل می‌ دهد و به‌ طور کلی هدف از تحصیل در اوکراین این است که به دانش‌ آموز ، هنر و علوم مختلف را بیاموزند و همچنین چگونگی استفاده از آن را به ‌طور عملی یاد بگیرد .

تحصیل در اوکراین با مدرک دیپلم

تحصیل تا 18 سالگی و با مدرک دیپلم در مدارس اوکراین امکان پذیر می باشد، برخی از متقاضیان ورود به دانشگاه های اوکراین دارای مدرک دیپلم از سایر کشورهای جهان هستند که نیازمند معادل سازی و بررسی از سوی آموزش و پرورش اوکراین را دارند ، از این رو این کشور تلاش نموده تا با برگزاری یک دوره پیش نیاز به نام پادفک  ( PODFAC ) تمامی داوطلبان را مطابق با سیستم آموزشی خود آماده ورود به دانشگاه سازد .

برای تحصیل در دانشگاه های اوکراین یکی از شروط برای دانشجویان این است که دانشجو باید در دوره ای به نام پادفَک (PODFAC) که شرکت کند که حکم دوره پیش دانشگاهی را دارد.

این دوره در کشورهای هانند روسیه نیز وجود دارد ، که این دوره ۹ ماه تا یک سال زمان می برد و شخص علاوه بر تسلط نسبی بر زبان روسی ، درس های مبانی مورد نیاز تحصیل هایی همچون زیست شناسی ، فیزیک ، شیمی و ریاضی آمادگی لازم برای حضور در دانشگاه های اوکراین را فرا می گیرد برای آشنایی بیشتر با این دوره مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید .

شرایط تحصیل در مدارس اوکراین
شرایط تحصیل در مدارس اوکراین

مدارک لازم برای تحصیل در اوکراین

مدارک شناسایی. شناسنامه و پاسپورت معتبر

آخرین مدارک تحصیلی برای دانشجویان هر مقطع

مدرک زبان آیلتس یا تافل. برای دانشجویان دکتری این مدرک نمرۀ 6.5 است.

رزومۀ پژوهشی. یک یا دو نمونه از آثار پژوهشی باید ارسال شود.

انگیزه نامۀ مستدل و قابل قبول

توصیه نامه از اساتید دوره های قبلی

هزینۀ ورود به دانشگاه.

در مقطع کارشناسی تقریباً 350 دلار

دورۀ تحصیلات تکمیلی تقریباً 450 دلار

مزایای تحصیل در اوکراین

کیفیت و سطح آموزشی بالای اوکراین

رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور اوکراین که در سطح بین‌الملل جایگاه قابل‌توجهی دارد.

تحصیل در رشته‌های پزشکی و فنی‌مهندسی با داشتن مدرک دیپلم بدون نیاز به مدرک زبان امکان‌پذیر است.

هزینه‌های تحصیلی و زندگی کمتر نسبت به آمریکا و دیگر کشور‌های اروپا

آزادی انتخاب دانشجویان در زبان تحصیلی خود

بهره‌مندی از استانداردهای زندگی در اروپا

امکان کار در زمان تحصیل و داشتن فرصت جست‌وجوی کار بعد از تحصیل

ویزای تضمینی برای دانشجویان ممتاز

با داشتن ویزای دانشجویی اوکراین شما اجازه دارید به سایر کشورهای اروپایی ازجمله لهستان، فنلاند، سوئد، فرانسه و انگلیس سفر کنید

بهترین دانشگاه‌های اوکراین مورد تائید وزارت علوم ایران هستند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/08
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823