مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در اوکراین 2022

شرایط تحصیل در اوکراین شرایط تحصیل در اوکراین 2022 دوره های قبل دانشگاهی در کشور اوکراین به سه دسته تقسیم می شود . دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل در اوکراین می توانند برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند . ابتدایی =…


شرایط سنی تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین 2022 دوره های قبل دانشگاهی در کشور اوکراین به سه دسته تقسیم می شود . دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل در اوکراین می توانند برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایند .

ابتدایی = 4 سال / راهنمایی 5 سال / متوسطه 2 سال

به صورت معمول تحصیل در مدارس به زبان اوکراینی و روسی می باشد

تحصیل درمقطع کارشناسی در اوکراین

مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ سال می باشد و افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند می بایستی مدرک دیپلم خود را به همراه داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت نمایند. هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی و روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان پادفک را داشته باشد .

 تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد در اوکراین

اوکراین از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل در آن بسیار پایین می باشد، ولی دانشگاه های کشور اوکراین جزء دانشگاه های برتر دنیا محسوب نمی شوند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا، کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله می باشد.

دروس دانشگاهی در کشور اوکراین به دو صورت اوکراینی و انگلیسی تدریس می شوند. متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اوکراینی و روسی ، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این دو زبان را به دانشگاه ارائه نمایند . در کشور اوکراین کلاس های زبان پادفک به مدت ۹ ماه برگزار می شود که به عنوان دوره پیش دانشگاهی محسوب می شود .

مقطع دکترا در اوکراین

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان ، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است . بصورت کلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به دو صورت ، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند ، صورت می پذیرد .

شرایط تحصیل در اوکراین 2022
شرایط تحصیل در اوکراین 2022

تحصیل در اوکراین و موقعیت کار پس از تحصیل

کار پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی جزء مسائل حائز اهمیت به شمار می رود. اغلب دانشجویان بین المللی تمایل به کار کردن در کشورهای درجه یک اروپایی را دارند ؛ کشورهایی همچون آلمان، اتریش، هلند، دانمارک و در کل کشورهایی که درجه کیفی بالای داشته باشند. بنابراین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل وارد کشورهای روسی زبان می شوند پیش تر به عنوان یک سکوی پرتاب به دیگر کشورهای ایده آل نگاه می کنند و کمتر فردی با هدف نهایی جهت کار در این کشورها اقدام به تحصیل و کار می کند.

چرا که تسلط به زبان روسی یکی از دلایل مهم برای بالا بردن شانس افراد جهت کار در این کشور تلقی می شود . با این حال اوکراین جز کشورهایی محسوب می شود که به شهروندان دیگر کشورها اجازه می دهد که افراد بتوانند بعد از تحصیل در این کشور به دنبال کار بگردند و از این طریق وارد بازار کار شوند .

برخی از دانشگاه های اوکراین

دانشگاه تاراس شفچنکو = دانشگاه ملی تاراساشفچنكو معروف به دانشگاه سرخ اوكرین در سال ۱۸۳۴ تاسیس گردیده و بعنوان یكی از قدیمی ترین دانشگاه كشور اوكرین با بیش از ۱۷۰ سال قدمت دانشجویان زیادی از كشورهی مختلف در بیش از ۶۰ رشته دانشگاهی را پذیرا می باشد . دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف  علاوه بر زبان روسی در بعضی از رشته ها به زبان اوكرینی نیز تدریس می نمید.

دانشگاه شفچنكو ارائه كننده رشته هی زیست شناسی ، زمین شناسی ، ژنتیك ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، روان شناسی ، مهندسی كشاورزی ، تاریـخ ، جغرافی ، اقتصاد ، مكانیك ، ریاضیات ، فیزیك، فلسفه ، جامعه شناسی ، حقوق ، روزنامه نگاری ، كامپیوتر ، روابط بین الملل و… میباشد. در ین دانشگاه امكانات خاصی از قبیل موزه جانورشناسی ، كتابخانه ، سالن ینترنت و امكانات ورزشی ، رصدخانه موجود است و دانشگاه دارای بهترین خوابگاه  در شهر کیف  است وخوابگاه بازسازی شده بصورت یک بلوک ۲۱ طبقه با فاصله ای حدود ۴۰۰-۳۰۰ متر تا محل آموزش می باشد و دارای نگهبانی و رستوران و سالن مطالعه و آشپزخانه مجزا است .

دانشگاه ملی هوا و فضای خارکف خائی = دانشگاه هوا و فضا خیی در سال ۱۹۳۰ تاسیس گردید و یكی از معروفترین دانشگاههی اوكرین در شهر خاركف است. شهر خاركف با فاصله ی حدود ۶۰۰ كیلومتر با پیتخت بعنوان پیتخت اول كشور اوكرین پذیری دانشجویان خارجی زیادی از كشورهی مختلف می باشد . ین دانشگاه در حال حاضر با دانشگاههی بیش از ۱۰ کشور جهان ارتباط دارد و همچنین در پروژه بین المللی فضیی آلفا مشـاركت دارد .  دانشگاه خیی در بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی آموزش می دهد و شهریه آموزش به زبان انگلیسی بالاتر از زبان روسی است .

دانشگاه فنی و مهندسی کیف کاپئی = دانشگاه كاپیی اولین دانشگاه فنی و مهندسی در اوكرین بود كه مورد تیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یران واقع گردید.

ین دانشگاه گامهی مؤثری را درعرصه پیشرفتهی علمی برداشته است و دانشمندانی همچون مندلیف، ‌لیورسكی، تیموشنكو، بوریس پاتون ، كارلف، اوگنی از ین دانشگاه به جهانیان معرفی شده اند.هم اكنون دانشجویان زیادی از كشورهی مختلف در بیش از ۲۴  دانشكده درین دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. کاپئی با بیش از ۴۴ دانشگاه معروف جهان قرارداد همكاری و تبادلات دانشجویی دارد و امكانات خاصی از قبیل كتابخانه ، سالن ینترنت و امكانات ورزشی بری دانشجویان دارد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/22
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823