مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در اوکراین 2022

شرایط تحصیل در اوکراین 2022 شرایط تحصیل در اوکراین 2022 : سیستم آموزش کشور اوکراین مانند دیگر کشور ها  شامل تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در دو دوره می شود و در مقطع دانشگاه هم شامل لیسانس, فوق لیسانس, دکترا و فوق دکترا می…


مزایای تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین 2022

شرایط تحصیل در اوکراین 2022 : سیستم آموزش کشور اوکراین مانند دیگر کشور ها  شامل تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در دو دوره می شود و در مقطع دانشگاه هم شامل لیسانس, فوق لیسانس, دکترا و فوق دکترا می باشد. سنجش دانش آموزان در مدرسه از همان دوره ابتدایی با نمره آغاز می شود. در اوکراین نمرات دانش آموزان به ویژه در سال های آخر اهمیت زیادی دارد و دانش آموزانی که بهترین نمره را به  دست آورده اند می توانند بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل  در این مقطع در اوکراین مانند دیگر کشور ها در اوکراین 4 سال طول می کشد. تحصیل در مقطع لیسانس فقط برای کسانی که مدرک دیپلم دارند امکان پذیر هست. مقطع کارشناسی در اوکراین شامل آموزشِ دانش و مهارت در زمینه‌های حرفه‌ای مانند اقتصاد، مهندسی، پزشکی، هنر و زمینه‌های دیگر می‌شود .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دومین مقطع برای تحصیل در دانشگاه کارشناسی ارشد می باشد. شما در این کشور می توانید در هر رشته ایی که می خواهید تحصیل کنید و تحصیل در این مقطع بین 2 تا 3 سال زمان می برد و دانشجویان واجد شرایط می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند.

تحصیل در مقطع دکترا

دانشجویان زیادی تمایل دارند تا در این مقطع در کشور اوکراین تحصیل کنند. مقطع دکترا معمولا 4 سال است که شامل دو مقطع کار در کلاس و کار تحقیقاتی می باشد. مدرک دانشگاه های اوکراین در سطح جهان معتبر می باشد و هزینه های تحصیل در این مقطع بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد .

شرایط تحصیل در اوکراین 2022
شرایط تحصیل در اوکراین 2022

حق کار در هنگام تحصیل در اوکراین

دانشجویان در هنگام تحصیل اجازه دارند در هفته بین 20 تا 30 ساعت کار کنند که حقوق این افراد بین 8 تا 10 دلار به ازای هر ساعت می باشد. که افراد م توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را با کار در هنگام تحصیل تامین کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی فرد متفاوت است. هزینه های زندگی برای دانشجویان بین 300 تا 400 دلار در ماه می باشد که شامل هزینه هایی مثل مسکن / خوراک / بیمه / رفت و آمد و … می باشد .

بالا تر گفتیم که هزینه های زندگی و تحصیل  در اوکراین نسبت به دیگر کشور های اروپایی پایین تر می باشد ولی هزینه های تحصیلی به رشته و دانشگاه بستگی دارد. ولی به طور معمول هزینه ها سالیانه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می باشد مسلما دانشجویان برای تحصیل در رشته های پزشکی باید شهریه بیشتری بپردازند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی اوکراین

دانشجویان باید به صورت مستقیم و آنلاین با دانشگاه های اوکراین در ارتباط باشند. دانشجو برای اخذ پذیرش به مدارک مانند سوابق تحصیلی، توصیه نامه و انگیزه نامه نیاز دارد.

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی

ارائه پاسپورت که بیش از یک سال اعتبار داشته باشد.

فرم تقاضا که باید پر شود.

ارائه مدرک دیپلم.

یک فرم که شامل مشخصات شخصی می باشد.

برخی از دانشگاه های اوکراین

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو = این دانشگاه در سال 1834 در شهر کیف تاسیس شد. این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی اوکراین می باشد. که در زمان شوری جزو سه دانشگاه برتر سوسیالیستی بوده.  رتبه دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف در کشور اوکراین در میان دانشگاه ها در جهان رتبه 1414 و در کشور اوکراین رتبه 2 را دارد .

خوابگاه این داشگاه تا دانشگاه 300 الی 400 متر فاصله دارد و به صورت یک بلوک 21 طبقه می باشد. که شامل نگهبانی, سالن مطالعه و آشپز خانه  مجزا می باشد.

دانشگاه ایالت سومی = این دانشگاه در سال 1960 طبق معیارهای موسسه پلی تکنیک مکاتبات اوکراین تاسیس شد. این دانشگاه هزینه های مقرون به صرفه ایی دارد و هزینه به رشته و زبانی که انتخاب می کنید بستگی دارد برای مثال اگر زبان اوکراینی یا روسی را انتخاب می کنید باید یک دوره بگذرانید که زبان را یاد بگیرید که هزینه ی آن 1500 دلار در سال می باشد. هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه گران تر است مثلا رشته مدیریت به زبان انگلیسی 1900 دلار اما به زبان روسی یا اوکراینی 1600 دلار می باشد.

دانشگاه پلی تکنیک خارکف اوکراین = این دانشگاه در شهر خارکف در سال 1885 میلادی تاسیس شد و توانست رتبه ۲۰۸۲ جهانی را به دست آورد و به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها فعالیت میکند. امروزه این دانشگاه بیش از ۱۲ هزار دانشجو در رشته ۳۴ رشته را آموزش می دهد.

تماس باما
تماس باما
5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/10/26
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823