مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در اوکراین 2022

شرایط تحصیل در اوکراین 2022 شرایط تحصیل در اوکراین 2022 : در ابتدا ما سعی داریم شما را با کشور اوکراین آشنا بکنیم ، اوکراین کشوری هست که در شرق اروپا واقع شده است. اوکراین با کشور هایی همچون روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و…


مزایای تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین 2022

شرایط تحصیل در اوکراین 2022 : در ابتدا ما سعی داریم شما را با کشور اوکراین آشنا بکنیم ، اوکراین کشوری هست که در شرق اروپا واقع شده است. اوکراین با کشور هایی همچون روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و رومانی همسایه است. زبان رسمی این کشور اوکراینی می باشد البته زبان دوم آن روسی است . واحد پول این کشور گریونی می باشد. پایتخت آن اوکراین است و نوع حکومت آن جمهوری می باشد .

تحصیل در اوکراین در مدارس

تحصیل در اوکراین از سن 6 سالگی شروع می شود. در اوکراین 3 سطح اعتبار بخشی در آموز وجود دارد. مدارس ابتدایی در سطح 1 قرار دارند که نمرات آنها شامل 1 تا 4 است متوسطه در بخش اعتبار است که نمرات آن ها بین 5 تا 9 می باشد و سطح 3 برای تحصیل در دانشگاه است که بین 10 تا 12 سنجیده می شود . برنامه تحصیل در مدارس اوکراین شامل زبان اوکراینی، ادبیات اوکراین ، زبان خارجه ، ادبیات جهان ، تاریخ اوکراینی و تاریخ جهان ، جغرافیا ، هندسه ، شیمی، فیزیک، زیست، هنر و موسیقی می باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال است . زبان تحصیل در دانشگاه ها انگلیسی و اوکراینی می باشد. سیستم امتیاز بندی تحصیلی در اوکراین دارای 5 نمره می باشد. البته در برخی دانشگاه ها ممکن است این قانون متفاوت باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع 2 سال زمان میبرد . این مقطع برای دانشجویان بین المللی به صرفه هست چرا که هم مدت زمان آن کوتاه مدت است . سال تحصیلی در اوکراین بین اول سپتامبر تا فوریه می باشد که هر سال شامل دو ترم تحصیلی است .

تحصیل در مقطع دکترا

مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد. دانشجویان در این مقطع باید با یک استاد راهنما ارتباط بر قرار کنند همچنین باید 3 تا 4 مقاله ارائه کنند  که باید در پروژه ای در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه رشته تخصصی متقاضی باشد .

شرایط تحصیل در اوکراین 2022
شرایط تحصیل در اوکراین 2022

مزایای تحصیل در اوکراین

کیفیت و سطح آموزشی بالای اوکراین

امکان کار پاره وقت هنگام تحصیل

داشتن بیمه پزشکی در هنگام تحصیل

دانشگاه های معتبر و وجود اساتید با تجربه

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

عدم نیاز به مدرک زبان

تخفیف 50 درصدی در سفر با وسایل عمومی

آب و هوای معتدل اوکراین

مقرون به صرفه بودن هزینه ها

استاندارد های زندگی اروپایی

امکان تحصیل در تمامی رشته های پزشکی و مهندسی

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه ای زندگی در اوکراین در شهر های مختلف متفاوت است اما متوسط هزینه های زندگی برای هر فرد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد . هزینه های زندگی در اوکراین بسیار پایین تر از دیگر کشور های اروپایی می بشد . برخی از هزینه‌های ضروری برای زندگی دانشجویی در اوکراین به شرح زیر است :

هزینه اسکان : هزینه خوابگاه در این کشور بین  ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد در صورتی که نخواهید در خوابگاه اقامت داشته باشد هزینه اجاره خانه ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار می باشد.

هزینه غذا : هزینه هر وعده غذایی 40 تا 100 دلار می باشد .

هزینه پوشاک : یک دست لباس و کفش مناسب 200 دلار می باشد .

شرایط تحصیل در اوکراین 2022
شرایط تحصیل در اوکراین 2022

کار دانشجویی

هر یک از دانشجویان در اوکراین برای تامین مخارج دانشگاهی خودشان نیاز به کار دارند . دانشجویان برای کار نیاز به مجوز اداره کار و پلیس اوکراین دارند .

دانشجویان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند در هفته 10 تا 20 ساعت کار کنند و همنطور در دوره دکترا می توانند 30ساعت کار کنند . با این حال آن ها می توانند با یک کار نیمه وقت بخشی از هزینه های زندگی را تامین کنند .

معادل‌سازی مدارک در اوکراین

هر فردی که قصد تحصیل را داشته باشد چه دانش آموز چه دانشجو باید مدارکش توسط سازمان مربوطه مورد ارزشیابی قرار گیرد . برای ورود به مقاطع بالاتر در دانشگاه، ریزنمرات دانشجو به انضمام مقالات پژوهشی و سوابق علمی او بررسی می‌شوند .

زبان تدریس

زبان تدریس در این کشور انگلیسی واوکراینی می باشد . دانشجویانی که مدرک زبان ندارند نگران نباشد زیرا می توانند بدون مدرک هم می توانید تحصیل کنید .

ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

دانشگاه ملی ولدیمیر دال اوکراین شرقی = این دانشگاه در شهر لوگانسک واقع شده است ، با توجه به این مساله که تعداد دانشجویان این کشور کم شده است اما همچنان یکی از دانشگاه های برجسته اوکراین می باشد .

دانشگاه ملی اوژورود = دانشگاه ملی اوژورود با ریشه های خود به اتحاد جماهیر شوروی، یکی از برترین دانشگاه های دولتی اوکراین باقی مانده است . در حال حاضر در این دانشگاه حدود13000 نفر دانشجو در حال تحصیل هستند .

 دانشگاه ایالتی سومی =این دانشگاه ارزان قیمت در اوکراین شامل 6 موسسه است که در موضوعات مختلف از جمله حقوق، اقتصاد و مطالعات پزشکی متمرکز هستند .

تماس باما
تماس باما
5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/10/22
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823