مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل در اوکراین 2021

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و اخذ ویزای   شرایط تحصیل در اوکراین 2021 :  تحصیل در اوکراین یکی از روش های اخذ اقامت نیز محسوب می شود .بااینکه تحصیل در اوکراین دررشته های مختلفی انجام می گیرد اما بیشتر افراد متقاضی تحصیل در رشته پزشکی…


ویزای تحصیلی اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین و اخذ ویزای

 

شرایط تحصیل در اوکراین 2021 :  تحصیل در اوکراین یکی از روش های اخذ اقامت نیز محسوب می شود .بااینکه تحصیل در اوکراین دررشته های مختلفی انجام می گیرد اما بیشتر افراد متقاضی تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در این کشور اند دلیل انتخاب این کشور و تحصیل بیشتر بخاطر هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می باشد.

این کشوردارای دانشگاه های متنوع در رشته های مختلف بوده  و نکته ی دیگر اینکه سبک دانشگاه های اوکراینی در تدریس تفاوتی با سیستم آموزشی روسیه ندارد.علاوه براین  تمام شهروندان اوکراینی در این کشور از حق تحصیل رایـگان بر خوردارند .

شرایط تحصیل در اوکراین

در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی و روسی برای متقاضیان وجود دارد وافراد متقاضی با ارائه مدرکی دال بر تسلط بر این دو زبان می توانند برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین اقدام نمایند. با درنظرداشتن این نکته که این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست واز قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی برخوردار است .

تحصیل در اوکراین همچنین مناسب افرادی می باشد که قصد عزیمت به مقصد دیگری را پس از اتمام دوره تحصیل در این کشور دارند. در حال حاضر در حدود ۷۶ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل می باشند. که بیشترین میزان دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور اوکراین از کشور هندوستان می باشند.

شرایط تحصیل در اوکراین 2021
شرایط تحصیل در اوکراین 2021

تحصیل دراوکراین به دوبخش تقسیم می شود که شامل :

1-مقاطع قبل دانشگاه: ابتدایی(4سال)، راهنمایی(5سال)، متوسطه(2سال)که تدریس درتمامی این مقاطع به زبان روسی و اوکراینی است.

2-مقاطع دانشگاهی: کارشناسی یاهمان لیسانس(4سال) ، کارشناسی ارشد ، دکتری

البته که تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که قبل ازورود به دانشگاه است و شامل زبان روسی، تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و مکانیک وبرای گروه پزشکی: شیمی، زیست شناسی، زبان تخصصی پزشکی می باشد.و دانش اموزانی که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند و یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند میتوانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند.

تحصیل در اوکراین در مقطع ابتدایی

اعتبار بخشی درآموزش مدارس ابتدایی درسطح ۱ قرار دارد که شـامـل نمـرات ۱ تا ۴ می باشد. مدارس متوسطه دارای اعتبار ۲ که شامل نمرات ۵ تا ۹ می باشد. دوره ابتدایی به مدت ۴ سال و دردوره متوسطه به مدت ۵ سال ودردوره دبیرستان به مدت ۳ سال تحصیل خواهند کرد.

برنامه تحصیل درمدارس اوکراین شامل زبان اوکراینی، ادبیات اوکراین، زبان خارجه، ادبیات جهان، تاریخ اوکراینی و تاریخ جهان، جغرافیا،هندسه، شیمی، فیزیک، زیست، هنر و موسیقی می باشد.دانش آموزان در صورتی که مقیم آن کشور باشند می توانندازتحصیل در مدارس ملی و دولتی اوکراین بهره مند شوند درحالی که دانش آموزان بین المللی باید در مدارس شبانه روزی به تحصیلات خود ادامه دهندکه ازخدمات وامکانات فوق العاده ای برخوردارمی شوند .

شرایط تحصیل در اوکراین 2021
شرایط تحصیل در اوکراین 2021

تحصیل در اوکراین در مقطع لیسانس

تحصیل و آموزش در دانشگاه های این کشور بیشتر به زبان اوکراینی و زبان روسـی است اما امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد، و برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن دوره های پایه و گذراندن زبان اوکراینی نیست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ۴ سال است و افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی اوکراین را دارند باید در امتحانات و آزمون های پایان دوره خود حداقل امتیاز ۴ را بدست آورند. سیستم امتیاز بندی تحصیلی در اوکراین دارای 5 نمره می باشد. البته در برخی دانشگاه ها ممکن است این قانون متفاوت باشد.

تحصیل در اوکراین در مقطع فوق لیسانس

پس از اخذ مدرک کارشناسی، دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در یک دانشگاه و یا موسسه علمی ثبت نام می کنند. که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل صرفه جویی در هزینه ها و کوتاه بودن زمان آن می تواند گزینه ای مناسب برای دانشجویان بین المللی باشد و ازین رو این نوع تحصیل جزو پر طرفدارترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است چرا که بعد از تحصیل به راحتی می توانند وارد بازار کار شده و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام لازم را انجام دهند.

تحصیلات عالیه دراوکراین همراه با کسب تجربه کاری می باشد چرا که دانشجویان ضمن تحصیل می توانند در محل کار حضور داشته باشند. تشخیص آن که چه افرادی می توانند صلاحیت لازم برای ورود به بازرار کار را داشته باشند بر عهده دولت است.

شرایط تحصیل در اوکراین 2021 در مقطع دکتری:

مطالعه و ادامه تحصیل در مقاطع دکتری بیشتر به زبان روسی، اوکراینی و یا انگلیسی است. مقطع دکتری در اوکراین بسته به رشته تحصیـلی بیـن 3 الـی 4 سـال به طـول می انجامد. دانشجویان و متقاضیان تحصیل در اوکراین می بایست با یک استاد راهنما ارتباط برقرار کنند که خود این موضوع نیازمند دانش کافی زبان می باشد.

علاوه بر آن نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در اوکراین ارائه 3 الی 4 مقاله علمی و نشریه می باشد که باید در پروژه ای در رابطه با پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد و در زمینه رشته تخصصی متقاضی باشد که یکی از شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این مقطع است.اصولا متقاضیان می توانند در این مقطع تحصیلی منوط به رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند. در نهایت دانشجویان باید یک پایان نامه به زبان اوکراینی، روسی، آلمانی یا انگلیسی نوشته و از آن دفاع کنند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/10/21
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823