مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین

شرایط تحصیل در رشته خلبانی اوکراین  شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین : تحصیل رشته خلبانی در اوکراین جزو یکی از برنامه های تحصیلی دانشگاه ها محسوب می شود. دانشگاه های هواپیمایی دولتی اوکراین که از دانشجویان خارجی پذیرش میکنند، عبارتند از: دانشگاه ملی نیروی هوایی…


unnamed file 11 -ره پویان عدالت

شرایط تحصیل در رشته خلبانی اوکراین 

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین : تحصیل رشته خلبانی در اوکراین جزو یکی از برنامه های تحصیلی دانشگاه ها محسوب می شود. دانشگاه های هواپیمایی دولتی اوکراین که از دانشجویان خارجی پذیرش میکنند، عبارتند از: دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی.

اوکراین یکی از معدود کشورهایی می باشد که در توسعه و تولید صنعت هوا فضا، در راستای آموزش متخصصان تحصیل رشته خلبانی در اوکراین فعالیت می نماید. دانشگاه های هواپیمایی اوکراین شامل دانشگاه ملی نیروی هوایی خارکیف، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی از کلیه دانشجویان داخلی و خارجی در دوره های آموزشی شان دانشجو می پذیرند.

شرایط تحصیل در این دانشگاه ها ارائه مدرک دیپلم پایان دوره به همراه ریزنمرات مربوطه و پاسپورت معتبر می باشد. تحصیل رشته خلبانی در اوکراین از جمله پر متقاضی ترین رشته ها می باشد که شرایط خاص خود را دارد.

برنامه های آموزشی تحصیل رشته خلبانی در اوکراین به 3 زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی در دو مقطع لیسانس (4 سال) و فوق لیسانس (2 سال) به دانشجویان ارائه می شود. اگر شما نیز جزو علاقه مندان به تحصیل رشته خلبانی می باشید، ما به شما تحصیل رشته خلبانی در اوکراین را پیشنهاد می کنیم

پروسه گذراندن مقاطع تحصیلی در رشته خلبانی 

تحصیل در مقطع کارشناسی: 4.5 – 4 سال

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: 1.5 – 1 سال، بسته به نوع رشته و تخصص

تحصیل در مقطع دکترا 3 سال طول میکشد و به زبان اوکراینی تدریس میشود با تحصیل در مقطع دکتری دانشجویان بین المللی میتوانند دانش و مهارت های خود را در زمینه ی رشته ی تخصصیشان افزایش دهند و مدارک علمی بالاتری کسب نمایند.

شرایط اخذ پذیرش رشته خلبانی از دانشگاه های اوکراین 

مدارکی که هنگام رسیدن به اوکراین به آنها نیاز خواهید داشت، دانشجویان می بایست تمامی مدارک ذکر شده در پایین و رسید های پرداخت های بانکی خود را به همراه داشته باشند. در غیر این صورت، ماموران مهاجرتی کشور اوکراین از ورود دانشجو به این کشور جلوگیری می کنند و امکان دیپورت شدن هست .

بنابراین دانشجو باید کل هزینه تحصیل و سایر هزینه های مربوط به دانشگاه و رشته مدنظر خود را به همره داشته باشند.

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین
شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین

لیست مدارک مورد نیاز

 • پاسپورت بین المللی / سند سفر همراه با ویزای اوکراین ( اعتبار آن باید بیشتر از یک سال باشد)
 • اصل دعوتنامه دانشگاه
 • شناسنامه همراه با ترجمه رسمی آن به زبان اوکراینی
 • مدارک تحصیلی اصلی و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در صورتی که داشته باشیدهمراه با ترجمه ی رسمی آن به زبان اوکراینی
 • اصل مدرک سلامت پزشکی که حداقل 2 ماه قبل از ورود شما به کشور اوکراین صادر شده باشد همراه با ترجمه آن به زبان اوکراینی
 • جواب آزمایش هپاتیت و ایدز که حداقل دو ماه قبل از ورود شما به کشور اوکراین صادر شده باشد همراه با ترجمه آن به زبان اوکراینی
 • نامه ی اسپانسرشیب از طرف والدین و یا هر فردی که قصد دارد طی مدت زمان اقامت شما در کشور اوکراین مخارج شما را پرداخت نماید. اظهارنامه بانکی که تمکن مالی شما را ثابت کند
 • یک قطعه عکس 3.5 *4.5

مزایای تحصیل رشته خلبانی در اوکراین

در سال های اخیر متقاضیان زیادی  برای تحصیل در رشته های خلبانی اقدام کرده اند چرا که حتما واقف هستند این رشته در اوکراین از پتانسیل های زیادی برخوردار است .

این امتیازات تحصیلی عبارتند از:

 1. آموزش کیفیت بالا در دانشگاههای اوکراین
 2. دوره های به رسمیت شناخته شده و معتبر جهانی
 3. مدرک پزشکی معتبر شناخته شده توسط سازمانهای جهانیWHO, UNESCO, PLAB(UK), USMLE(USA)
 4. درخواست حداقل شرایط پذیرش از جمله عدم نیاز به آزمون ورودی و مدارک زبان IELTS و TOEFL
 5. هزینه زندگی و شهریه های مقرون به صرفه و معقول
 6. آموزش دروس به زبان انگلیسی

تحصیل رشته خلبانی در اوکراین و دانشگاه هوافضای ملی خارکف 

موسسه هواپیمایی دانشگاه هوافضای ملی خارکف یک موسسه پیشرو در بین موسسات آموزش اوکراینی میباشد که به آموزش و تربیت متخصصان هوایی می پردازد. دانشگاه هوافضای ملی خارکف در سال 1930 تاسیس شده است و در رابطه با توسعه علوم و فنون مهندسی هواپیما دارای سابقه طولانی می باشد. این دانشگاه به ساخت اولین هواپیمای سرعت بالا در اروپا شهرت دارد. همچنین طراحان ساختارهای موتورهای هواپیماهایی مثل موتور هواپیمای سوخو-27 از این دانشگاه می باشند.

در طول دوره فعالیت دانشگاه هوافضای ملی خارکف، این دانشگاه به دانشجویانش درحدود 60 موتور هواپیما را آموزش داده است و بیش از 80% متخصصان مهارت بالا که در زمینه هوافضای اوکراین کار می کنند از فارغ التحصیلان این دانشگاه میباشند.

شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین
شرایط تحصیل خلبانی در اوکراین

دانشگاه هواپیمایی ملی کیف اوکراین 

پیشرفته ترین دانشگاه هواپیمایی در اوکراین، دانشگاه هواپیمایی ملی کیف می باشد. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف درطی این  طول سال ها هزاران متخصص هوایی از 160 کشور دنیا را آموزش داده و همچنان آموزش در زمینه های هواپیمایی تخصصی را ادامه می دهد. دانشکده با سابقه، امکانات آموزشی پیشرفته و نیز تکنولوژی های مدرن همه و همه در کارآمدی تحصیل و تشکیل شخصیت متخصصان آینده نقش موثری دارند .

از اهداف اصلی دانشگاه یکپارچه سازی تحقیقات بین  المللی و رشته آموزشی است. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف به پروسه بولونیا پیوسته است و ترکیب کارهای دانشمندان و بهبود و ارتقای تحرک دانشجویان امکانپذیر شده است.اساتید دانشگاه و دانشجویان حاضر دامنه وسیعی از تحقیقات را با دیگر دانشگاههای بریتانیا، اسپانیا، هلند، آلمان، فرانسه، کره جنوبی و غیره انجام می دهند. دانشگاه هواپیمایی ملی کیف آموزش حرفه ای و عملی اصلی اش را در سطح لیسانس و فوق لیسانس ارائه می دهد.

آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین 

باید در نظر داشته باشید که تخصص ویژه هوایی بین المللی در آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین جزء بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل است آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین یکی از بهترین دانشگاههای پرواز بین المللی محسوب می شود. تحصیل در دوره لیسانس این دانشگاه 4 یا 5 سال و دوره فوق لیسانس 2 سال می باشد. از جمله برنامه های تحصیلی آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین می توان به موارد زیر اشاره کرد: ناوبری هوایی، عملیات پرواز هواپیما، خلبانی تجاری هواپیمای چند موتوره، تعمیر و نگهداری فنی موتورها و هواپیماها، مهندسی پرواز

آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین متشکل از 5 دانشکده: موسسه ناوبری هوایی، دانشکده خدمات رسانی ترافیک هوایی، دپارتمان آموزش زبان های خارجی، مرکز آموزشی و تحقیقاتی شبیه ساز ATC، دانشکده عملیات پرواز می باشند. در حال حاضر، آکادمی پرواز دولتی کیرووگراد اوکراین در زمینه تخصص های عملیات پرواز هواپیما، ساخت هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خدمات رسانی ترافیک هوایی آموزش می دهد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/08/13
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823