مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین

شرایط اقامت در اوکراین شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین : اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی…


مهاجرت سرمایه گذاری در اوکراین

شرایط اقامت در اوکراین

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین : اقامت اوکراین و شرایط مهاجرت به این کشور در سال های اخیر بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن ، و همچنین امکان تایید درخواست این کشور از سوی اتحادیه مورد استقبال متقاضیان زیادی شده است .درخواست اقامت دائم اوکراین و پاسپورت اکراین در سال های اخیر از راه قانونی افزایش پیدا کرده است. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که این روش ها شامل تحصیل، کار، ازدواج، ثبت شرکت و سرمایه گذاری، تولد و پناهندگی می باشند.

اقامت در اوکراین به روش سرمایه گذاری: یکی از راه حل های مهاجرت به یک کشور دیگر سرمایه گذاری در کشور خارجی مورد نظر است در بسیاری از کشورها حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای گرفتن اقامت دایِم بسیار بالاست اما در کشور اوکراین شما می توانید با هزینه کم و بصرفه  از طریق سرمایه گذاری اقدام به اقامت در این کشور کنید.

اقامت اکراین از طریق سرمایه گذاری

اقامت موقت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در غالب ثبت شرکت به امکان پذیر می باشد و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین ۱۰۰۰۰۰ دلار در ابتدای کار می باشد که بعد از افتتاح حساب در اوکراین نیاز است که این مبلغ به حساب شرکت واریز گردد .

پس از مدت 6 ماه از تاریخ ورود پول به حساب شرکت شخص میتواند درخواست اقامت دائم بدهد. و بعد از تحویل مدارک منتظر صدور برگه ی دوزویل خود بماند که به مدت 3ماه زمان میبرد .سپس متقاضی باید برای گرفتن ویزای مهاجرتی از سفارت اوکراین در ایران یا هر کشور دیگر اقدام کند.ویزای مهاجرت 3 ماه اعتبار دارد و طی این مدت فرد باید به اوکراین سفر کرده و اقامت دائم خود را دریافت کند.

 

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در اوکراین

از جمله مدارکی که برای ثبت شرکت در اوکراین باید ارائه دهید، عبارتند از :

پاسپورت

وکالت‌نامه رسمی به نماینده در اوکراین

ارائه بیزینس پلن «business plan» و برنامه تجاری کسب و کار شخص

مشخص کردن گسترۀ فعالیت شرکت

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین
شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین

مزایای اقامت در اوکراین 

سرمایه گذاری و خرید آسان ملک

حق کار بدون نیاز به اخذ ویزای کار

اخذ وام از بانک ها یا موسسات اعتباری

برخورداری از امتیازات خدمات آموزشی و بهداشتی دولتی

دریافت آسان و سریع ویزای ناحیه شنگن و اقامت اتحادیه اروپاو…

زندگی در تمام استان های اوکراین به دلخواه

برخورداری از سیستم آموزش و پرورش رایگان برای کودکان

برخورداری از خدمات مالی در اوکراین از جمله (کارت -حساب – اعتباری-وام ها و…)

حق برخورداری از حقوق بازنشستگی ،کمک هزینه خانواده و امنیت اجتماعی (حداقل کمک درآمد،حقوق بازنشستگی،بهداشت و درمان رایگان و غیره)

حق الحاق به خانواده (همسر،فرزندلن،پدرومادر)

حق اخذ ویزا به کشورهای ثالث از اوکراین ،بدون مدارک ملکی میتوان تقاضای ویزا شینگن کرد که احتمال گرفتن ویزا بسیار بالاتر از ایران می باشد

برخورداری از شرایط کاری مناسب مانند شهروندان اوکراینی از جمله (ساعات کاری، استاندارد های ایمنی و بهداشت،حقوق تعطیلات)

عدم نیاز به اخذ ویزا،پر کردن کارت های مهاجرت، گرفتن ثبت نام، پرداخت هزینه های کنسولی و صف های طولانی در سفارت اوکراین در ایران

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین از طریق خرید سهام

در این روش مراحل سرمایه‌گذاری همانند ثبت شرکت است . به این صورت که فرد متقاضی ، اقدام به خرید سهام یک شرکت تاسیس شده در اوکراین می‌کند. همانطور که اشاره شد ، شما می‌توانید با خرید سهام یک شرکت به حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار دلار، پس از ورود به کشور اوکراین و گذراندن یک دوره اقامت موقت، اقامت دائم خود را دریافت کرده و پس از ۵ سال هم پاسپورت معتبر اوکراین را دریافت خواهید کرد . همچنین می‌توانید از این طریق اقامت دائم را برای همسر و فرزندان خود دریافت کنید .

خرید سهام شرکت‌های پذیرفته شده ، از طریق بورس اوراق بهادار «PFTS» در اوکراین امکان پذیر است . تنها از طریق اتصال اینترنت ثابت یا همراه ، پس از گذراندن مراحل قانونی و ارائه مدارک ، می‌توانید در بورس اوراق بهادار اوکراین سرمایه‌گذاری کنید . به خاطر داشته باشید که تایم معاملاتی بین ساعت ۱۰ صبح تا ۵:۱۵ بعد از ظهر به وقت کی‌یف (UTC +۲) ادامه دارد .

شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین
شرایط اقامت سرمایه گذاری در اوکراین

4 شرط اصلی سرمایه گذاری در اوکراین

4 شرط اصلی سرمایه گذاری عبارتست از:

تبادل وجه معامله

اوراق قرضه در اکراین

صندوق سرمایه گذاری مشترک

کمپانی هایی که در ایالت متحده در حال کسب و کار و فعالیت می باشند و معتبر هستند .

مراحل سرمایه گذاری حداکثر 2 ماه به طول می انجامد . لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در این کشور نسبت به کشور هایی مانند آلمان و اتریش ارزش پایین تری دارد . زیرا این 2 کشور در حوزه شنگن قرار دارند. شرایط بسیار خوبی از لحاظ جغرافیایی و اقتصادی نسبت به اوکراین برخوردار می باشند .

استانداردهای سرمایه گذاری در اوکراین

از مهمترین موضوعات برای سرمایه گذاران حفظ دارایی اولیه و سود دهی می باشد ، از این جهت در ابتدا می بایست استانداردهای سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری را در کشور هدف بررسی نمود . مهمترین استاندارد های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران خارجی وضعیت کنترل فساد و نرخ ریسک مصادره اموال می باشد .

وضعیت کنترل فساد توسط دولت یک کشور با عددی بین 2.5+ تا 2.5- مشخص می گردد و هرچه این عدد نزدیک به 2.5+ باشد نشان دهنده این است که وضعیت کنترل فساد در کشور مورد نظر شخص مطلوب می باشد . دوستان گرانقدر در نمودار ذیل می توانید تغییرات وضعیت کنترل فساد در کشور اوکراین را مشاهده فرمایید .

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/11/25
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823