مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین 2022

تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین : مقطع کارشناسی اولین سطح آموزش عالی پایه در کشور اوکراین است. مقطع کارشناسی در اوکراین شامل آموزشِ دانش و مهارت در زمینه‌های حرفه‌ای مانند اقتصاد، مهندسی، پزشکی، هنر و زمینه‌های دیگر می‌شود. مانند…


هزینه تحصیل در اوکراین

تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین : مقطع کارشناسی اولین سطح آموزش عالی پایه در کشور اوکراین است. مقطع کارشناسی در اوکراین شامل آموزشِ دانش و مهارت در زمینه‌های حرفه‌ای مانند اقتصاد، مهندسی، پزشکی، هنر و زمینه‌های دیگر می‌شود. مانند اکثر دانشگاه‌های سرتاسر دنیا، اخذ مدرک لیسانس در اوکراین تقریباً ۴ سال به طول می‌انجامد. تحصیل در اوکراین در مقطع لیسانس فقط برای دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم هستند، امکان‌پذیر است. دانشجویان خارجی که قصد دارند در یکی از رشته‌های دانشگاهی در این کشور تحصیل کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در دانشگاه را ارائه دهند. پس از آن، از طریق نامه پذیرش در دانشگاه می‌توانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند .

مدارکی که برای ثبت‌نام در دانشگاه‌های اوکراین در مقطع لیسانس لازم است :

مدرک دیپلم،

گواهی سلامت پزشکی

ارائه انگیزه‌نامه تحصیل در اوکراین

تمکن مالی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین

دومین مقطع تحصیلات دانشگاهی در اوکراین، کارشناسی ارشد است. امکان تحصیل در اوکراین در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان وعلاقه‌مندان به ادامه تحصیل در اوکراین، فراهم است. خوشبختانه دانشگاه‌های این کشور بسیار پیشرفته و دارای رتبه بالایی هستند و تقریباً برای هر رشته‌ای در این کشور می‌توان تحصیلات را در مقاطع فوق لیسانس ادامه داد. طول این دوره حدود ۲ تا ۳ سال است و دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی در این مقطع استفاده کنند.

تحصیل در مقطع دکترا

دکترا «PhD» دانشگاه‌های اوکراین ، نقطه اوج فعالیت آکادمیک در این کشور است و به همین دلیل ، دانشجویان بین‌‌المللی زیادی تمایل به تحصیل دکترا در دانشگاه‌های ملی اوکراین دارند. مقطع دکترا در تمام دانشگاه‌های ملی اوکراین تدریس می‌شود و معمولا شامل ۴ سال تحصیل ، دو سال کار در کلاس و دو سال دیگر کار تحقیقاتی است. اما به طور کلی ، مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور اوکراین ، حدود ۳ تا ۵ سال است . مدرک دکترای دانشگاه‌های اوکراین در سطح بین‌الملل، بسیار معتبر است. هزینه تحصیل دکترا در اوکراین نسبت به سایر کشورهای اروپا و کشورهای غربی، بسیار مقرون به صرفه است .

هزینه های تحصیل در اوکراین

 هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین کم و مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل در اوکراین بستگی به برنامه تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد. به عنوان مثال، برای تحصیلی در دانشگاه کیف هزینه بیشتری نسبت به شهرهای دیگر پرداخت می‌شود و همچنین شما در طول سال اول تحصیلتان بیشتر از سالهای بعد پرداخت می‌کنید. هزینه‌های تحصیلی برای تحصیل در اوکراین به زبان روسی کمتر از متوسط زبان انگلیسی است. هزینه‌های تحصیل به زبان روسی از 1500 دلار در تخصص‌های مختلف شروع می‌شود .

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین
شرایط اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اوکراین برای متقاضیان بین‌المللی به شرح زیر است :

مراجعه به سایت دانشگاه و ثبت درخواست پذیرش

ارسال فرم درخواست آنلاین پذیرش

ارسال کپی اسکن‌شده از شناسنامه فرد متقاضی

ارسال کپی اسکن‌شده از مدارک مقطع قبلی همراه با ریزنمرات به زبان انگلیسی و یا روسی

تائید پرداخت هزینه درخواست جهت تحصیل در اوکراین

ارائه بیانیه بانکی معتبر ملزم به توان مالی دانشجو در پرداخت هزینه‌های تحصیلی و زندگی در اوکراین

ارائه جدیدترین گواهی پزشکی عمومی و گواهی عدم ابتلا به بیماری‌های مسری

اخذ بیمه‌نامه جهت ورود به خاک کشور اوکراین

اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

مرحله آخر تحویل فرم پذیرش دانشگاه به سفارت اوکراین جهت صدور ویزای تحصیلی اوکراین است. پس از بررسی شرایط و درصورت تایید مدارک ، ویزای تحصیلی شما حداکثر تا ۱۵ روز صادر می‌شود. ممکن است سفارت ، مدارک دیگری یا حتی مصاحبه حضوری از متقاضی درخواست کند . دانشجویان به محض رسیدن به اوکراین ، باید درخواست اجازه اقامت دهند . دانشجویان به مدت سه ماه پس از دریافت ویزای اوکراین ، مهلت دارند تا اقامت تحصیلی خود را قطعی کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین

فرم درخواست ویزای تحصیلی

نامۀ پذیرش تحصیلی

مدارک شناسایی مانند شناسنامه

پاسپورت معتبر

عکس پرسونلی

گواهی عدم سوء پیشینه

اسناد تأئید کنندۀ تمکن مالی

مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی

نامۀ سلامت پزشکی

مشاغل پر درآمد در اوکراین

به طور کلی می توان گفت مشاغلی مانند پزشکی / جراحی / قضاوت / وکالت / مدیریت اجرایی / دندان پزشکی / خلبانی /مدیریت مالی / تدریس در دانشگاه و مدیریت بازرگانی جزء پر درآمد ترین شغل های اوکراین به حساب می آید .

 

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/21
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823