مشاوره و ارزیابی رایگان!

سامانه بانکی انگلستان2022💵

سیستم‌ بانکی‌ انگلستان سرزمین انگلستان از ایام‌ قدیم‌ تا به امروز یکی از مراکز بااهمیت مالی اروپا بوده است . سامانه بانکی انگلستان متشکل از بانک‌های خصوصی ، بین‌المللی و موسسه مالی اعتباری است‌ . در حال حاضر انگلستان با ۳۴۴ بانک خصوصی‌ و ۵۲…


Banner 1 32 -ره پویان عدالت

سیستم‌ بانکی‌ انگلستان

سرزمین انگلستان از ایام‌ قدیم‌ تا به امروز یکی از مراکز بااهمیت مالی اروپا بوده است . سامانه بانکی انگلستان متشکل از بانک‌های خصوصی ، بین‌المللی و موسسه مالی اعتباری است‌ . در حال حاضر انگلستان با ۳۴۴ بانک خصوصی‌ و ۵۲ موسسه‌ مالی اعتباری بزرگترین بخش‌ بانکداری در اروپا را دارا است . در سال‌های اخیر‌ بانکداری اینترنتی و موبایلی در انگلستان رشد‌ مداوم داشته است .

حدود دو سوم بزرگسالان در انگلستان از بانکداری اینترنتی (۴ نفر‌ از هر ۱۰ نفر) استفاده می‌کنند . با این حال‌ ، بانکداری فیزیکی همچنان محبوب است و هنوز حدود ۲۰٬۰۰۰ شعبه‌ بانکی در تمام انگلستان وجود دارد‌ . بانک مرکزی این کشور “بانک انگلستان” می باشد که از سال ۱۹۴۶ تحت مالکیت دولت‌ است‌ . سیستم بانک‌ها در انگلستان توسط اداره‌ مالی (FCA) تنظیم‌ می‌شوند .

بیشتر بانک‌های خصوصی‌ ملی‌ انگلستان هم به صورت‌ اینترنتی و هم در خیابان‌‌های‌ اصلی‌ شهرها در دسترس هستند .

 

چرا‌ نیازمند باز گشایی حساب‌ بانکی‌ در انگلستان هستیم ؟

از نظر قانونی بازگشایی حساب‌ بانکی در انگلستان برای زندگی در این دیار لازم نیست‌ هرچند سبب آسان‌تر شدن‌ زندگی در انگلستان خواهد بود . تنها تعداد‌ کمی‌ از کارفرمایان حقوق‌ کارمندان را به‌صورت نقدی یا به حساب‌‌های‌ خارجی‌ واریز می‌کنند . افزون بر این ، مطمئناً برای پرداخت قبوض آب و برق و دریافت‌ وام‌ مسکن‌ مجبور به افتتاح حساب بانکی‌ در انگلستان خواهید شد .

فواید افتتاح حساب‌ بانکی در انگلستان محتوی موارد پایین است :

واریز نمودن حقوق‌ شما به یک حساب بانکی‌ در انگلستان
آسان‌تر شدن‌ پرداخت اجاره‌ ملک‌
نداشتن هزینه‌های تراکنش بالا‌ و حفظ بودجه
پراخت راحت قبوض
آسان‌تر شدن‌ انجام‌ کار‌های‌ بانکی

افتتاح حساب‌ بانکی در انگلستان برای خارجی‌ها‌

برای بازگشایی حساب‌ بانکی‌ در انگلستان ، در ابتدا الزاماً باید صورت‌حساب‌ و یا قرارداد‌ اجاره‌‌ به نام خود‌ داشته باشید . (مگر اینکه حساب‌ غیر مقیم‌ باز کنید .) اسناد و مدارک موردنیاز برای افتتاح حساب بانکی در انگلستان از بانکی به بانک دیگر متفاوت‌ است‌ ، منتها در اکثر موارد این مدارک دربردارنده شناسه رسمی و مدرک اثبات کننده جایگاه زندگی (قبض آب و برق یا قبض‌ مالیات‌ شورا) می‌شود .

برای بازگشایی حساب بانکی‌ معمولاً بایست فرم‌ درخواست افتتاح حساب بانکی‌ را پر نمائید . شما قادر خواهید بود این کار را در شعبه و یا به صورت‌ آنلاین انجام‌ دهید و گاهی اوقات‌ قادر خواهید بود این حرفه را از راه تلفن هم انجام دهید .

شما هم بایستی مدارکی مبنی بر هویت‌ خود از جمله نام‌ کامل‌ ، تاریخ‌ تولد و نشانی جایگاه زندگی خود‌ در انگلستان را ارائه دهید . اگر هیچگونه مدارکی را که بانک می‌خواهد ندارید ، الزاماً باید نامه‌ای از جانب یک شخص مسئول که شما را می‌شناسد ، مانند پزشک عمومی‌ ، آموزگار یا مددکار اجتماعی‌ به بانک عرضه دهید .

درصورت داشتن سابقه‌ ورشکستگی یا کلاهبرداری و رتبه اعتباری ضعیف‌ ، مجاز‌ به بازگشایی حساب‌ جاری‌ نخواهید گشت گرچه ممکن است بتوانید حساب‌ بانکی‌ اولیه‌ باز کنید‌ .

افرادی که از بازگشایی حساب‌ بانکی و موسسه‌ مالی اعتباری در انگلستان محروم هستند‌ شامل‌ موارد ذیل می باشد :

اشخاص با ورود‌ غیرقانونی‌
افرادی که مهلت ویزا‌ و اقامت آنها در انگلستان تمام‌ شده‌ است .
اشخاص دارای سوابق‌ کیفری

یک بانک یا اداره مالی اعتباری اجازه‌ تبعیض‌ به علت نژاد‌ ، جنسیت ، ناتوانی‌ ، مذهب‌ یا جنسیت علیه شما را ندارد‌ . درصورتی‌که مورد تبعیض‌ قرار گرفته‌اید ، قادر خواهید بود به خدمات‌ بازرس‌ مالی انگلستان شکایت نمائید .

با این حال ، شرایطی وجود دارا است که یک بانک یا موسسه‌ مالی اعتباری می‌تواند علیه شما تبعیض قائل شود ، به عنوان مثال ، ممکن می باشد به شما اجازه‌ باز‌کردن‌ برخی‌ از انواع حساب‌ها‌ را ندهند ، مگر اینکه در یک طبقه سنی خاص قرار بگیرید .

انواع‌ بانک در انگلستان

سامانه بانکی انگلستان
بانک‌های خصوصی انگلستان در خیابان‌‌های‌ اصلی‌ شهر‌ها‌ در سراسر کشور‌ شعبه‌ دارند و خدمات خودشان را به صورت آنلاین و تلفنی ارائه‌ می‌دهند . ساعات کاری‌ اغلب بانک‌ها از ساعت ۰۹ : ۰۰ الی ۱۷ : ۰۰ است . بزرگترین بانکهای انگلستان عبارتند از :

بارکلی (Barclays)
ایچ اس بی سی (HSBC)
گروه‌ بانکی لویدز (Lloyds Banking Group)
نات وست (NatWest)
رویال بانک اسکاتلند (Royal Bank of Scotland)
بانک تعاون‌ (Co -operative Bank)
بانک هالیفاکس اسکاتلند (Halifax Bank of Scotland)
بانک مترو (Metro Bank)
بانک‌های بین‌المللی انگلستان

بسیاری از بانک‌های بین‌المللی در شهرهای انگلستان شعبه‌ دارند و خدمت‌های آن‌ها تا حد زیادی مانند به خدمات ارائه شده توسط بانک‌های ملی انگلستان است .

بانک‌های بین‌المللی در انگلستان دارای موردهای زیر است :

بانک آمریکا (Bank of America)
سیتی بانک (Citibank)
سانتاندر (Santander)
بانک تریودوس (Triodos Bank)
بانک‌های اینترنتی در انگلستان

بعضی از بانک‌های اینترنتی در سال‌های اخیر‌ برای رقابت‌ با بانک‌های قدیمی شروع‌ به عرضه فعالیت‌ کرده‌اند . این بانک‌ها خدمات‌ از راه دور‌ دارند و برای افرادی که زیاد‌ مسافرت می‌کنند ، یک راه‌حل‌ مناسب‌ برای اعمال کارهای بانکی است . بانک‌های آنلاین که در انگلستان فعالیت‌ می‌کنند شامل موارد پایین بوده است :

رولوت (Revolut)
مونزو (Monzo)
بانک ستارلینگ (Starling Bank)

انواع‌ حساب‌ بانکی‌ در انگلستان

انواع متفاوتی از حساب‌‌های بانکی‌ در انگلستان وجود دارد که هرکدام نوع خاصی از کارها را به مشتریان ارائه‌ می‌دهند . اشکال متفاوت شمارش بانکی در انگلستان شامل موارد ذیل شده است :

حساب‌‌های‌ جاری‌
حساب‌‌های‌ پس انداز
حساب‌های بانکی پایه‌
حساب‌‌های‌ مشترک

حساب‌‌های‌ جاری

می‌توانید از یک حساب جاری برای کمک‌ به مدیریت روزانه پول‌ خویش استفاده نمائید . خدمت‌های حساب‌های جاری‌ شامل موارد‌ پایین بوده است :

پرداخت صورت‌حساب‌
دریافت‌ وجه – مانند‌ حقوق‌ و مزایا
مدیریت وجه در حساب‌
دریافت چک
گرفتن کارت نقدی

بعضی از حساب‌های جاری دارای بهره بانکی‌ هستند . ولی امکان‌ سوددهی در حساب‌‌های‌ پس‌انداز‌ بیشتر‌ است . برخی از بانکها به شما امکان‌ نقد‌ کردن چک شخصی‌ حساب‌ جاری و یا استفاده رایگان از کارت‌ نقدی در سازمان پست‌ را می‌دهند .

 

حساب‌‌های‌ پس‌انداز‌

شما قادر خواهید بود از حساب‌های پس‌انداز‌ برای صرفه‌جویی پولی که می‌خواهید‌ برای آینده‌ ، برای مواقع اجباری یا خریداری های گران‌قیمت مانند یک ماشین جدید‌ یا تعطیلات ، استفاده کنید .

یک حساب پس‌انداز به شما بهره بانکی می‌دهد .

حساب‌‌های‌ بانکی پایه‌

درصورتی‌که رتبه‌ اعتباری ضعیفی دارید یا درآمد پایینی‌ دارید ، ممکن‌ می باشد در بازگشایی یک حساب جاری‌ یا حساب پس انداز استاندارد‌ با مشکل مواجه شوید . همچنین اگر حساب‌ جاری‌ دارید که بیشتر از حد معمول برداشت‌ شده‌ است ، شاید با مشکل‌ مواجه شوید . در این شرایط می‌توانید یک حساب‌ بانکی‌ اولیه بازگشایی کنید .

مزایای حساب بانکی‌ اولیه شامل موردهای زیر می باشد :

برای بازگشایی حساب نیازی برای گذاشتن‌ پول در حساب‌ نیست‌ .
برای افتتاح‌ حساب‌ احتیاجی برای پرداخت هزینه‌‌ نیست .
دستمزد‌ ، حقوق‌ ، مزایا‌ و اعتبارات مالیاتی خویش را می‌توان مستقیماً به حساب واریز کرد .
امکان‌ پرداخت و نقد‌ چک وجود داراست .
امکان پرداخت مستقیم‌ قبوض وجود داراست .
امکان دریافت وجه از خودپرداز وجود دارا است .

معایب‌ حساب‌ بانکی ابتدایی دربردارنده حالات زیر‌ خواهد بود :

امکان برداشت‌ بیشتر از حد پول‌ از حساب وجود ندارد .
امکان گرفتن دسته‌ چک از بانک وجود نخواهد داشت .
هنگام داشتن بدهی و نداشتن پول کافی‌ درحساب موجب کسر هزینه از حساب می‌شود .

درصورتی‌که در حساب جاری‌ خود‌ اضافه‌ برداشت یا بدهی‌‌های‌ دیگری دارید و یک حساب‌ بانکی پایه در همان بانک باز می‌ نمایید ، ممکن می باشد از سرمایه موجود‌ در حساب جدید‌ شما برای پرداخت قرض های حساب‌ قبلی شما بهره برداری کنند .

بیشتر بخوانید : تحصیل در انگلستان | مدارس انگلستان

حساب‌های مشترک

در انگلستان شما قادر خواهید بود یک حساب بانکی‌ مشترک با اشخاص دیگر باز نمائید . برای نمونه ، امکان‌پذیر است‌ بخواهید این کار‌ را برای مدیریت قبوض خانه با شخصی که با او زندگی می‌کنید ، همسر‌ و یا شریک زندگی خود انجام دهید .

برای باز کردن حساب‌ بانکی در انگلستان ، به عنوان غیرمقیم یا شخص بین‌المللی الزاماً باید مدرک‌های ذیل را داشته باشید :

مدرک اثبات‌ هویت شما : مدرک‌ اثبات هویت شما می‌تواند حاوی پاسپورت‌ ، گواهینامه رانندگی یا کارت‌ شناسایی‌ ملی باشد‌ .
اگر دانشجوی بین‌المللی هستید ، بایستی ویزای آموزشی معتبر ، کد دانشجویی یا نامه پذیرش‌ از دانشگاه خود و گاهی‌ صورت‌حساب‌ بانکی‌ از بانک سرزمین مبدا خود‌ را نشان دهید .
تایید آدرس : مدرک‌ اثبات نشانی موقعیت سکونت شما می‌تواند محتوی قبض آب و برق اخیر ، قرارداد اجاره‌ ، قبض مالیات‌ شورا باشد . (قبض تلفن همراه به طور کلی‌ پذیرفته‌ نخواهد شد .)

هزینه لازم‌ برای بازگشایی حساب‌ بانکی‌ در انگلستان

استفاده‌ از بسیاری‌ از حساب‌‌های‌ جاری استاندارد‌ رایگان‌ است ، اگرچه‌ برخی‌ ممکن می باشد مخارج مدیریت ما‌هانه‌ یا سالانه‌ به اندازه کم را به خصوص برای برخی از حساب‌‌های‌ سطح بالاتر و حق بیمه دریافت کنند . استفاده از کارت‌ نقدی و خودپرداز معمولاً رایگان می باشد در حالی‌ که هزینه‌‌های‌ کارت‌ اعتباری می‌تواند محتوی هزینه APR (نرخ درصد سالانه) (معمولاً حدود ۱۹٪) ، کارمزد انتقال‌ موجودی (حدود ۳٪ در صورت تعویض کارت) و کارمزد‌ سالانه‌ (نسبت به بانک متفاوت است) باشد .

بعضی از کارت‌های پریمیوم تا حدود ۴۰۰ پوند در سال مجانی می باشد .

برخی از بانک‌ها شرایطی همچون میزان‌ حقوق را دارندکه به شرح‌ ذیل است :

حساب اچ‌اس‌بی‌سی Expat Premier : حساب‌های چند ارزی استرلینگ ، دلار و یورو و ارج های انحصاری ارز‌ خارجی است‌ . برای افتتاح حساب در این بانک احتیاج به درآمد سالانه ۱۰۰٬۰۰۰ پوند یا ۵۰٬۰۰۰ پوند در حساب‌ بانکی‌ HSBC دارید .

حساب‌ Lloyds International : حساب‌های چند ارزی استرلینگ ، دلار و یورو و نرخ‌‌های‌ انحصاری ارز‌ خارجی می باشد . جابجایی وجه بین‌المللی در این بانک رایگان است‌ . برای افتتاح حساب‌ در این بانک نیاز‌ به درآمد‌ سالانه ۵۰٬۰۰۰ پوند نیاز دارید .

حساب انتخاب‌ بین‌ المللی NatWest : دست‌کم حقوق لازم‌ برای افتتاح حساب‌ در این بانک ۴۰٬۰۰۰ پوند میباشد . شما بایست اسکناس خودتان را در نرم افزار تلفن همراه مدیریت نمائید .

مشاوره‌ در خصوص بازگشایی حساب بانکی در انگلستان

جهت افتتاح حساب بانکی در انگلستان ، سرمایه‌گذاری در انگلستان ، افتتاح‌ حساب‌ بانکی‌ در انگلستان به صورت و روند آن ، ضروری است که حتماً از یک خبره کمک‌ بگیرید تا در انجام‌ همه قدم ها به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید .

موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت در تمام‌ مرحله‌ها قبل و پس از مهاجرت و اخذ ویزا ، خدمات‌ های گسترده‌ای نظیر انجام‌ کار‌‌های‌ اداری‌ مربوط به سکونت شما ، خدمات بیمه ، سیمکارت و … عرضه می‌دهد و همواره در طول راه ، کنار شما عزیزان خواهد بود‌ .

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/29
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

4 دیدگاه برای “سامانه بانکی انگلستان2022💵”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823