مشاوره و ارزیابی رایگان!

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف

تحصیل دراوکراین ( دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف) دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف دانشگاهی است در شهر کی یف، پایتخت اوکراین است که درسال 1834 بانام ولادیمیر مقدس تاسیس شد و بعدها نام آن تغییر کرد دانشگاه کی یف بعد از دانشگاه لویو…


4 2 -ره پویان عدالت

تحصیل دراوکراین ( دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف)

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف دانشگاهی است در شهر کی یف، پایتخت اوکراین است که درسال 1834 بانام ولادیمیر مقدس تاسیس شد و بعدها نام آن تغییر کرد دانشگاه کی یف بعد از دانشگاه لویو و دانشگاه خارکف سومین دانشگاه قدیمی اوکراین است .
این دانشگاه در زمان شوروی سابق جزو سه دانشگاه برتر شوروی سوسیالیستی بوده و در حال حاضر معتبرترین دانشگاه کشور اوکراین است .از چهره های صاحب نام و مشهور این دانشگاه می توان به دیمیتری ایوانفسکی ،میخائیل بولگاکف ،نیکلای بردیاف،تئودیوس،دابژانسکی ،ایوان اشمالهاوزن ،سرگئی رفرماتسکی ، سوتلانا ایوانونا ،کراسیمنو،کلیم چوریوموف و مارک آلدانوف اشاره کرد .
در سال 2002اتحادیه بین المللی اختر شناسی به پاس خدمات دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف در ارتقا سطح علم و فرهنگ و آموزش در اوکراین سیارک 4868 رابه افتخار این دانشگاه به اسم 4868 نامگذاری نمود

دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه تاراس شفچنکو کیف :

در حال حاضر این دانشگاه در حال تبادل دانشجو با 40کشور دنیا می باشد و این کار باعث تقویت و بهبود رابطه این دانشگاه بابرترین دانشگاه های دنیا می باشد .حدود 70سال پیش این دانشگاه هیچ رابطه رسمی با دیگر کشور ها نداشته است .

نمونه ای از دانشگاه های همکار در زیر آورده شده است :

ایتالیا : دانشگاه فلورانس
بلژیک :دانشگاه لژ
کانادا :دانشگاه مونیتابا
آلمان :دانشگاه مونیخ
انگلستان :دانشگاه لید
آمریکا :دانشگاه روتگرد

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف
دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو

در این دانشگاه عظیم 13دانشکده وجود دارد که در زمینه های جغرافیا ،تاریخ ،اقتصاد، ریاضی، مکانیک ،اطلاعات و فن آوری ،فیزیک، الکترونیک ،مهندسی کامپیوتر،روانشناسی، شیمی و حقوق خدمات تحصیلی را رائه می دهد از جمله :مرکز مطالعات اوکراین ، موزه حیات وحش ،مرکز انفرماتیک ،موزه مربوط به تاریخچه دانشگاه ، موزه زبان شناسی و کتابخانه تخصصی ماکسیمویج می باشد.
در ضمن در حدود 3365369 نمونه کارهای تحقیقاتی و مدارک مستند علمی در این دانشکده نگه داری می شوند .تحصیل در کالج شفچنکو جهت ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین یکی از مواردی است که ایرانیان نسبت به آن اقدام می کنند .

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

شرایط تحصیلی در دانشگاه تاراس شفچنکو کیف در ماه سپتامبر آغاز و در ژوئن به پایان می رسد .تحصیل در مقطع کارشناسی 4سال ،کارشناسی ارشد 2سال ودکتری 3سال به طول می انجامد .تمامی متقاضیان براساس نتیج مصاحبه انتخاب می گردند .
اگر میخواهید درباره ی شرایط تحصیل در رشته مورد نظرتان مطلع شوید واطلاعات دقیق تری به دست آورسد ،بهتر است که به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید .
ترجمه مدرک دیپلم دبیرستان ویا پیش دانشگاهی به همراه ترجمه ریزنمرات به زبان انگلیسی واسکن دو صفحه ی اول پاسپورت (همراه با عکس )و ترجمه ی وکالتی که به نماینده دانشگاه داده شده به زبان انگلیسی همراه با تاییدیه دادگسنری و وزارت امور خارجه.

مصاحبه  دانشگاه شفچنکو:

دانشجویان خارجی باتوجه به تصمیم گرفته شده توسط کمیته ی پذیرش دانشجو ،به سال اول تحصیل در این دانشگاه راه پیدا می کنند .
پس از اینکه مدارک آنها توسط این کمیته مورد بررسی قرار گرفت ،دانشجو باید در یک مصاحبه به یکی از زبان های انگلیسی  یا اوکراینی شرکت و دانش آنها مورد سنجش قرار میگیرد .
پس از دریافت نمره قبولی در مصاحبه ،دانشجو مبلغی رابابت شهریه خود پرداخت و در دانشگاه ثبت نام می شود .

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف
دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کی یف

مدارکی که باید در هنگام ثبت نام به دانشگاه تحویل داده شود :

-فرم تکمیل شده ی درخواست ،مدرک دبیرستان
دیپلم همراه با ریز نمرات و ترجمه ی آن به یکی از زبان های انگلیسی و یا اوکراینی
– اصل و کپی پاسپورت و ویزا
– کپی شناسنامه به همراه ترجمه
– گواهی سلامت پزشکی معتبر که بیش از دوماه از تاریخ آن نگذشته باشد
– نتایج آزمایش تست و تاییدیه سلامت شما
– 10قطعه عکس

رشته های دانشگاه تاراس شفچنکو

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو اوکراین دانشگاهی قدیمی با سابقه ی درخشان در تحقیقات بوده که دوره های آموزشی و تحصیلی زیادی راارائه می دهد .13دانشکده ی مختلف در دانشگاه تاراس شفچنکو قرار دارد که شامل دانشکده های :جغرافیا ،اقتصاد ،تاریخ ،ریاضیات و مکانیک جامعه شناسی ،فناوری اطلاعات ،فیزیک پرتوها ،سیستم های الکترونیک و رایانه ،روانشناسی ،فیزیک ،فلسفه ،شیمی ،علوم پزشکی و حقوق می باشد .همچنین در این دانشگاه 8موسسه وجود دارد که شامل زمین شناسی ،روابط بین الملل ،مرکز تحصیلات تکمیلی ، مرکز زبان شناسی و اداره ی امنیت ملی بوده و دارای یک مرکز تحقیقاتی(زیست شناسی) می باشد .

برخی از رشته های تحصیلی این دانشگاه شامل :

جغرافیا (اقتصادی و اجتماعی ،مطالعات منطقه ای فجغرافیای گردشگری اوکراین ،هواشناسی ،زمین شناسی، نقشه برداری و …..)
اقتصاد
تاریخ ، باستان شناسی و ….
مهندسی ، مکانیک و کامپیوتر ،معماری ، فن آوری اطلاعات و مدیریت
علوم پایه (ریاضیات ،فیزیک،شیمی و زیست شناسی )
حقوق جامعه شناسی و فلسفه
رشته های علوم پزشکی :پزشک عمومی و تخصص ،دندانپزشکی ،داروسازی ،پرستاری ،فیزیولوژی و….

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823