مشاوره و ارزیابی رایگان!

تولد فرزند در اوکراین و اخذ اقامت – قانون خاک

اخذ اقامت اوکراین از طریق تولد فرزند تولد فرزند در اوکراین یکی از پرطرفدار ترین راه ها برای اخذ اقامت در اوکراین است. بنابراین زوج هایی که میخواهند از این طریق اقدام کنند باید ابتدا برنامه ریزی درستی داشته و در این زمینه اطلاعات کافی…


تولد فرزند در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از طریق تولد فرزند

تولد فرزند در اوکراین یکی از پرطرفدار ترین راه ها برای اخذ اقامت در اوکراین است. بنابراین زوج هایی که میخواهند از این طریق اقدام کنند باید ابتدا برنامه ریزی درستی داشته و در این زمینه اطلاعات کافی را بدست بیاورند. ما در این مقاله به صورت خلاصه به موضوع اقامت از طریق تولد فرزند می پردازیم. گرفتن شهروندی و اقامت برای نوزادان به دنیا آمده در کشور اوکراین کار بسیار ساده‌ای است؛ تنها لازم است که بعد از تولد نوزاد، مراحل اداری ازجمله پر کردن تعدادی فرم و فرستادن درخواستی رسمی طی شود. تابعیت در اوکراین از طریق خاک الزامی به تابعیت یکی از والدین ندارد.در صورتی که فرزند در اوکراین متولد شود، کودک بعنوان شهروند اوکراینی محسوب می شود از دیگر مزیت های اقامت از طریق تولد فرزند اقامت دائم برای پدر و مادر و برادر و خواهر و حتی مادر بزرگ و پدربزرگ است، که با تولد فرزند ، اقامت دائم اوکراین به آنها هم داده می شود.

پاسپورت اوکراین و اخذ اقامت اوکراین

تشکیل پرونده پزشکی برای مادر در بیمارستان های خصوصی اوکراین 

هزینه معاینات پزشکی قبل از زایمان در کلینیک های خصوصی برای ویزیت ۲۵۰-۳۵۰ گریونا می باشد. رادیولوژی ۲۵۰ گریونا می باشد. هزینه های زایمان در بیمارستان های خصوصی : از ۳۰۰۰ دلاره  تا ۷۰۰۰ دلار می باشد. شما دیگر نیاز به ارایه پراپیسکا ( رجیستر آدرس ) ندارید.

تولد فرزند در اوکراین
تولد فرزند در اوکراین

تشکیل پرونده پزشکی برای مادر در بیمارستان های دولتی 

در بیمارستان های دولتی با داشتن پراپیسکا ( رجیستر آدرس ) می توانید پرونده پزشکی تشکیل دهید. هزینه ویزیت رایگان می باشد، ولی هزینه آزمایش ها از شما گرفته می شود .بسته به تعداد آزمایشات انجام شده هزینه صفر تا  صد شما قبل از زایمان در بیمارستان های دولتی اوکراین از ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ گریونا تخمین زده می شود.اگر پدر و مادر به عنوان مسافر به اوکراین رفته باشند و فرزندشان در طی سفر متولد شود ،تنها فرزندشان پاسپورت دریافت کند و پدر و مادر فقط می توانند اقامت دائم دریافت کنند . اگرزوج به مدت سال در اوکراین بمانند و حداکثر 6 ماه خروج داشته باشند می توانند بعد از 5 سال پاسپورت دریافت کنند.

مزیت های تولد فرزند در اوکراین

 • اقامت در تمام کشورهای عضو EU
 • امکان به دست آوردن شرایط کار و زندگی در کل کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان مهاجرت والدین با ثبت بعدی اقامت دائمی
 • امکان برخورداری از تمامی امکانات درمانی و پزشکی در کل اروپا بعد از تولد فرزند در اوکراین
 • امکان سرمایه‌گذاری در تمام کشورهای عضو اتحادیه
 • آزادی سفر به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا
 • امکان افتتاح حساب در تمام کشورهای اروپایی
 • امکان به دست آوردن مراقبت‌های پزشکی و تحصیل رایگان برای فرزند

قانون خاک و شرایط آن

کشور اوکراین از جمله  کشورهایی است که تابع سیستم خاک هستند : با تولد فرزند در کشورهای دارای قانون خاک فرزند متولد شده تابعیت و اقامت دائم آن کشور را میگیرد حتی اگر والدین آن هیچ یک تابعیت یا اقامت آن کشور را نداشته باشند .

پاسپورت اوکراین از روش تولد فرزند در اوکراین بسیار مورد توجه می باشد : زیرا کشور اوکراین از رتبه 53 به رتبه 29 ارتقا پیدا کرده است و این نشان دهنده اعتبار بالای در سطح جهانی پاسپورت اوکراین می باشد. با پاسپورت اوکراین می شود به 142 کشور بدون ویزا سفر کرد از جمله می توان به کشورهای عضو شنگن اشاره کرد . بعد از دریافت پاسپورت اوکراین شما به صورت قانونی شهروند اوکراین محسوب و از مزایای شهروندان آنجا برخوردار می شوید.

تولد فرزند در اوکراین
تولد فرزند در اوکراین

مدارک لازم برای مهاجرت با تولد فرزند در اوکراین

داشتن پاسپورت

عکس فرزند

تکمیل فرم ها مربوطه

پاسپورت معتبر والدین

اسناد اثبات عدم داشتن تابعیت کشور دیگر

رسیدگی به درخواست مهاجرت

زمان بررسی مدارک متقاضیان از طریق تولد فرزند در اوکراین معمولا دو هفته تا دو ماه زمان میبرد .

هزینه تولد فرزند در اوکراین

مهاجرت از این طریق متفاوت است و به مواردی مثل دفعات غربالگری / تصویر برداری های مورد نیاز / آزمایشات و بیمارستانی که انتخاب می کنید بستگی دارد. ولی به طور معمول تولد فرزند بین 150 تا 120 هزار یورو می شود .

شرایطی که برای گرفتن ویزا باید داشته باشید

طبق قانون اوکراینی فقط افرادی می توانند تابعیت اوکراین را به دست بیاورند که دارای شرایط زیر باشند

 • در هنگام تولد فرزند یکی از والدین شهروند اوکراین باشد .
 • خارج از اوکراین از افراد بدون تابعیت به دنیا آید . درحالی‌که این افراد به‌طور دائم و قانونی مقیم کشور اوکراین باشند . البته تولد در اوکراین درصورتی‌که تابعیت دیگری از طریق تولد به دست نیاورند ، منجر به اخذ تابعیت این کشور می‌گردد .
 • اگر فرزندی در خاک اوکراین به دنیا بیاید ولی هیچ یک از فرزندان او مشخص نباشند تابعیت می گیرد .
 • اگر والدین آن فرزند پناه جو اوکراین باشند فرزندی که در اوکراین که در اوکراین به دنیا بیاید تابعیت می گیرد چرا که اوکراین قانون خاک دارد .
تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/01/02
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

یک دیدگاه برای “تولد فرزند در اوکراین و اخذ اقامت – قانون خاک”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823