مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط ورود به رشته پزشکی تحصیل پزشکی در اوکراین :دانش آموزان بعد از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله در ایران می توانند در دوره های پادفک در اوکراین پذیرش بگیرند. در این دوره های یک ساله درس هایی مانند زیست، شیمی، ریاضیات و زبان(اوکراینی یا…


اخذ اقامت تحصیلی

شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل پزشکی در اوکراین :دانش آموزان بعد از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله در ایران می توانند در دوره های پادفک در اوکراین پذیرش بگیرند. در این دوره های یک ساله درس هایی مانند زیست، شیمی، ریاضیات و زبان(اوکراینی یا انگلیسی) تدریس می شود و دانش آموزان پس از اتمام این دوره پیش پزشکی یک ساله، برای ورود به دانشگاه های پزشکی و تحصیل پزشکی در اوکراین باید در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی شرکت کرده و عموما در دو مرحله برگزار می گردد و در صورت اخذ نمره قبولی به دانشگاه های پزشکی وارد شوند و به ادامه تحصیل در یکی از دوره های :
1-دوره 6ساله پزشکی عمومی
2-دوره 5 ساله دندانپزشکی

مدارک ورود به دانشگاه پزشکی و تحصیل پزشکی در اوکراین

اصل مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله و ترجمه آن
ریز نمرات دیپلم و ترجمه آن
ترجمه ی رسمی وکالتی که در ایران به نماینده دانشگاه ارائه شده
صفحه ی اول پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل یکسال
ترجمه ی رسمی شناسنامه ی متقاضی کورس اصلی(برای پذیرش پادفک نیازی به ترجمه شناسنامه نیست)
انجام آزمایش های ایدز ، هپاتیت ب و گواهی پزشک مبنی بر سلامت کامل جسمانی روانی به همراه ترجمه ی آن

هزینه های تحصیل پزشکی در اوکراین:

هرچند واحد پول رسمی گریونا می باشد ولی دانشجویان بین المللی و متقاضی تحصیل پزشکی در اوکراین باید شهریه دانشگاه را به دلار بپردازند. هزینه های دوره های آمادگی (پادفک)ورود به دانشگاه های پزشکی و آمادگی زبان یک ساله در این کشور از 1200 $ شروع و بسته به دانشگاه و شهر تا 2100 دلار متغیراست.
در رابطه با شهریه ی رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی به زبان اوکراینی و انگلیسی نیز باید گفت بین 4000تا 5000$ در سال بسته به دانشگاه و زبان تحصیل است .

تحصیل پزشکی در اوکراین و ورود به این کشور برای ایرانیان نیازمند اخذ ویزا از سفارت این کشور می باشد. همواره باید به این نکته توجه داشت که اخذ پذیرش منجر به اخذ ویزا نخواهد شد اما ما در موسسه حقوقی ره پویان عدالت به شما اطمینان خاطر می دهیم که ویزای تحصیلی اوکراین و سایر ویزاهای اوکراین را به صورت صد درصدی اخذ می نماییم . اخذ ویزا نیازمند تهیه و ارائه یک سری مدارک الزامی می باشد که بر اساس این مدارک ویزا صادر خواهد شد.

تحصیل پزشکی در اوکراین
تحصیل پزشکی در اوکراین

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای اوکراین

اصل پاسپورت +کپی صفحه اول (به همراه امضا در سمت چپ برگه )
اصل شناسنامه +کپی تمام صفحات
عکس سه در چهار زمینه سفید 1عدد
تمکن مالی حداقل 90میلیون تومان (فقط موجودی مانده حساب با مهر و امضای بانک به زبان لاتین ) بدون نیاز به گردش مالی
اصل دیپلم و ریز نمرات +کپی
ترجمه ی دیپلم و ریز نمرات به زبان به زبان انگلیسی با تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه +کپی
کپی ویزاهای قبلی اوکراین با صفحه اول همان پاسپورت
پرداخت 65$ در بانک ملی شغبه تجریش +کپی
همراه داشتن 22 یورو در زمان تحویل مدارک در مرکز ویزا سنتر وجهت ارسال پاسپورت به تهران 10 یرو-شهرستان 14یورو

اپلیکیشن فرم (در سایت سفارت اوکراین پر می شود)
بیمه ی مسافرتی (توسط شرکت های بیمه صادر می شود )
رزو پرواز (از آژانس های هواپیمایی در یافت می شود )
اصل دعوتنامه از دانشگاه +کپی

در صورتی که متقاضی پذیرش کورس اصلی را داشته باشد علاوه بر مدارک بالا مدارک زیر را نیز باید داشته باشد

ترجمه ی رسمی شناسنامه ی متقاضی کورس اصلی(برای پذیرش پادفک نیازی به ترجمه شناسنامه نیست)
انجام آزمایش های ایدز ، هپاتیت ب و گواهی پزشک مبنی بر سلامت کامل جسمانی روانی به همراه ترجمه ی آن

تحصیل پزشکی در اوکراین
تحصیل پزشکی در اوکراین

دانشگاه‌های برتر پزشکی در اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف = دانشگاه ملی کارازین خارکف یکی از قدیمی ترین دانشگاه‌ها در اروپای شرقی است . این دانشگاه در نوامبر ۱۸۰۴، به ابتکار مربی برجسته VN Karazin» و مطابق با منشور تزار اسکندر اول تأسیس شد . دانشگاه کارازین خارکف تنها دانشگاه در اوکراین است که سه برنده جایزه نوبل را به افتخارات علمی این کشور افزوده است . دانشکده پزشکی دانشگاه کارازین ، جزو چهار دانشکده اول این دانشگاه است که در سال ۱۸۰۵ با نام گروه علوم پزشکی و بهداشت تأسیس شد که بعداً به نام دانشکده پزشکی تغییر نام داد .

این دانشکده پزشکی شامل زیرشاخه‌های گروه پزشکی داخلی ، گروه طب عمومی، پزشکی خانوادگی، گروه ایمونولوژی و آلرژی شناسی عمومی و بالینی ، گروه آسیب شناسی عمومی و بالینی ، گروه اطفال ، گروه زنان و زایمان ، گروه بهداشت و پزشکی اجتماعی است .

از زمان تأسیس این دانشگاه ، بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند. تقریباً ۶۰ فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه، اعضای متناظر آکادمی ملی علوم اوکراین UNAS شده‌اند . در سال ۱۹۸۸، دانشگاه ملی کارازین خاركف همراه با سایر دانشگاه‌های مهم اروپا ، منشور «دانشگاه بزرگ» را امضا كرد كه روند معاهده بولونیا را آغاز می كرد . این دانشگاه یکی از بنیانگذاران انجمن دانشگاه اوراسیا است و یکی از اعضای انجمن‌های جهانی و اروپایی است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک = دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU ، یک موسسه آموزش عالی دولتی در اوکراین است . این دانشگاه بهترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی در اروپای شرقی است . دانشگاه ملی پزشکی دونتسک در سال ۱۹۳۰ با عنوان موسسه پزشکی M.Gorky Donetsk تأسیس شد . دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU توسط سازمان بهداشت جهانی WHO و از فهرست مدارس I-Med شناخته شده‌است. همچنین این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های پزشکی جهان ثبت شده است .

دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU اولین دانشگاه پزشکی در اوکراین و اروپای شرقی بود که دانشکده‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی در سال ۱۹۹۱ و پس از استقلال اوکراین راه‌اندازی کرد. دانشگاه ملی پزشکی دونتسک دارای بالاترین (چهارمین) سطح اعتباربخشی در اوکراین است . به دلیل رتبه بالا ، سطح بالای آموزش تخصصی ، آزمایشگاه‌های فناوری پیشرفته و دانش خوب زبان انگلیسی و فرانسوی کارکنان امروز بیش از ۱۵۰۰۰ دانشجو در یازده دانشکده دانشگاه ملی پزشکی دونتسک DNMU تحصیل می‌کنند .

دانشگاه ملی پزشکی اودِسا = دانشگاه ملی پزشکی اودِسا به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های اوکراین برای دانشجویان بین المللی در زمینه پزشکی و دیگر زمینه‌ها است . این دانشگاه اولین دانشگاه در اوکراین بود که در سال ۱۹۹۶ آموزش پزشکی را با رسانه انگلیسی آغاز کرد . در طول سال‌های مستقل اوکراین، دانشگاه پزشکی اودسا به یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های پزشکی در سطح «IV» اعتباربخشی تبدیل شده است . این دانشگاه عضو انجمن بین‌المللی و اروپایی دانشگاه‌ها است ، به همین دلیل سطح آموزش دانشجویان و متخصصان به استانداردهای جهانی نزدیک است .

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1396/02/27
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

3 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در اوکراین”

 • کیارش

  دانشگاههای اوکراین از نظر رنکینگ چطور هستن ؟ میشه بعدش انتقالی گرفت برای کشورهای دیگه ؟

  • admin

   با عرض سلام و روزبخیر خدمت شما دوست عزیز . برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر لطفا در ساعات کاری با مشاوران ما در تماس باشید تا از مشاوره های حضوری و تلفنی رایگان ما بهرمند شوید. باتشکر

 • amirmahdi2001

  سلام و عرض ادب
  ببخشید با توجه به اطلاعات بالا یعنی برای پزشکی عمومی به متقاضی ها اقامت 7 ساله میدن ؟؟1سال پادفک 6 سال دانشگاه ؟؟!!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823