مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین تحصیل پزشکی در اوکراین : یکی از بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی اوکراین می باشد. شرایط تحصیل در اوکراین نظیر کیفیت بالای آموزش / امکان تحصیل به زبان انگلیسی و نداشتن آزمون ورودی دلیل…


ویزای تحصیل پزشکی در اوکراین

شرایط تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین

تحصیل پزشکی در اوکراین : یکی از بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی اوکراین می باشد. شرایط تحصیل در اوکراین نظیر کیفیت بالای آموزش / امکان تحصیل به زبان انگلیسی و نداشتن آزمون ورودی دلیل این محبوبیت است .

اگر چه اعتبار جهانی تحصیلات پزشکی در اوکراین، به تنهایی برای ایجاد این محبوبیت، کفایت می کند. همچنین نباید فراموش کرد که هزینه تحصیل پزشکی در اوکراین به نسبت سایر کشورهای اروپایی و همچنین شمال آمریکا مقرون به صرفه است.

بسیاری از دانشگاه های پزشکی اوکراین از نظر بین المللی شناخته شده اند، اخیراً دانشگاه پزشکی کارازین اوکراین مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است و برنامه های آموزشی با کیفیت مناسبی را در اختیار افراد قرار می دهد. هزینه و شهریه فوق العاده ارزان تحصیل پزشکی در این دانشگاه سبب شده، اخیراً تقاضا برای تحصیل در این کشور افزایش داشته باشد .

مدرک ارائه شده به دانشجویان در اغلب کشور های آسیایی، آفریقایی و WHO (سازمان سلامت جهانی) شناخته شده می باشد. برای مثال، جهت فعالیت در هند به عنوان یک پزشک و یا فارغ التحصیل دکترای پزشکی از اوکراین، افراد می بایست گواهی قبولی در آزمون را در اختیار سازمان MCI (شورای پزشکی هند) قرار دهند. بنابراین همراه با ثبت نام در MCI، پزشکان اوکراینی بیش از کسانی که از هند فارغ التحصیل شده اند مورد قدردانی قرار می گیرند. این حقیقت در رابطه با کشور های در حال توسعه نیز صدق می کند .

مزایای تحصیل پزشکی در اوکراین

    روند درخواست و پذیرش ساده

    ورود به دانشگاه بدون نیاز به آزمون ورودی

    امکان تحصیل به زبان انگلیسی

   شهریه کم و هزینه زندگی پایین

   کیفیت خوب آموزش

   دربر داشتن فرهنگ های مختلف و محیطی مناسب برای دانشجویان بین المللی

تحصیل پزشکی در اوکراین
تحصیل پزشکی در اوکراین

تحصیل در اوکراین و دریافت ویزا

تحصیل پزشکی در اوکراین و ورود به این کشور برای ایرانیان نیازمند اخذ ویزا از سفارت این کشور می باشد . همواره باید به این نکته توجه داشت که اخذ پذیرش منجر به اخذ ویزا نخواهد شد و اخذ ویزا نیازمند تهیه و ارائه یک سری مدارک الزامی می باشد که بر اساس این مدارک ویزا صادر خواهد شد. از جمله مدارک اصلی مورد نیاز اخذ ویزا می توان به موارد زیر اشاره نمود :

فرم پر شده درخواست ویزا

پاسپورت معتبر با داشتن حداقل یک سال اعتبار

دعوتنامه دانشگاه

اصل آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه رسمی با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری

گواهینامه عمومی پزشکی و بهداشت عمومی و گواهی پزشکی نشان دهنده فقدان ایدز، تائید شده رسمی و قانونی توسط وزارت امور خارجه و ترجمه شده به زبان اوکراینی و صادر شده 2 ماه قبل از ورود به اوکراین

بیمه درمانی یک ساله

نامه حمایتی والدین

نامه تمکن مالی برای اثبات توانایی مالی در تامین هزینه های زندگی در طول مدت تحصیل پزشکی در اوکراین

8 قطعه عکس پاسپورت 3.5 در 4.5

بلیط رفت و برگشت هواپیما

مقایسه هزینه دانشگاه های در اوکراین و سایر کشورها

شاید یکی از دغدغه های متقاضیان تحصیل در اوکراین و یا والدین آنها، هزینه زندگی دانشجویی در این کشور اروپایی باشد. هزینه زندگی در اوکراین مثل مخارج خورد و خوراک ، هزینه ایاب و ذهاب و غیره بسیار ارزان است. طبیعتا خرج و مخارج ماه اول اقامت در اوکراین بیشتر از ماه های بعدی می باشد . پس تجربه نشان می دهد که شما به عنوان دانشجوی بین المللی برای 3 ماه اول اقامتتان در اوکراین نیازمند بودجه مالی در حدود $500 (دلار) می باشید . اما این بدان خاطر است که دانشجو بایستی در ماه های اول هزینه های ثبت نام، خرید اقلام ضروری و غیره را در لیست اولویت خود قرار دهد .

هزینه زندگی در اوکراین

میانگین هزینه زندگی معادل 100$ تا 150$ (دلار) در واقع رنج هزینه زندگی در اوکراین می باشد . اما برای داشتن یک زندگی راحت در اوکراین شما به مبلغی حدود $200 (دلار) نیازدارید و اگر بتوانید ماهیانه حدود $500 (دلار) خرج کنید، شما می توانید آپارتمان بزرگتری اجاره و در ضمن با مابقی پول خود هر چیزی را که بخواهید خرید کنید .

تحصیل پزشکی در اوکراین
تحصیل پزشکی در اوکراین

با مشاهده جدول زیر می توان با جزئیات هزینه های زندگی در اوکراین 2021 آشنا شد :

آیتم ها

هزینه ها به یورو

یک لیتر شیر تازه

0.76

یک کیلو برنج

0.86

یک کیلو گوشت مرغ

2.96

یک کیلو گوشت گاو

4.43

یک عدد نان سفید

0.43

مدارک لازمه به جهت تحصیل پزشکی در اوکراین

طبق آمار دانشگاه ها در حالی که اکثر فراگیران درست بعد از اتمام مقطع دبیرستان خود برای ادامه تحصیل در اکراین اقدام می‌ کنند ، عده ای پس از گذشت چند سال برای مطالعه گرایش پزشکی در اوکراین آماده می‌ شوند .در هر دو حالت محصلان موظفند، به منظور اخذ ویزا به کنسولگری اوکراین در کشور مبدا مراجعه نمایند. کنسولگری مربوطه از آن ها می خواهد که بدون  فوت وقت اسناد لازمه را گرد هم آورده و ارائه دهند . لیست اسنادی که سفارت اوکراین می‌ پذیرد را ،  در زیر ذکر نمودیم .

ارائه انگیزه نامه تحصلی

ارائه رزومه

ارائه دیپلم 12 ساله و ترجمه دیپلم

ارائه گواهی مالی

داشتن بیمه سلامت

الزامات ورود به دانشکده های پزشکی اوکراین

روش پذیرش دانشجویان بین المللی به نوع دیپلم دبیرستان بستگی دارد :

دانش آموز با دیپلم IB که در ژنو ، سوئیس صادر می شود یا دیپلم EB که به فارغ التحصیلان مدارس اروپایی صادر می شود ، مجبور نیستند در امتحان ورودی شرکت کنند .

معمولا ثبت نام از ماه مارس تا اواسط ماه ژوئیه است . دانش آموز با دیپلم دبیرستان به غیر از IB ، EB باید برای امتحان ورودی آماده شوند . ثبت نام به طور کلی از مارس تا پایان ماه آوریل انجام می شود .

 

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/15
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823