مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در دوره پادفک در اوکراین

شرایط تحصیل در دوره پادفک تحصیل در دوره پادفک  : متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در کشور اوکراین را دارند باید در دوره پادفک که یک دوره پیش نیاز است شرکت کنند. با گذراندن این دوره ها متقاضی برای شرکت…شرایط تحصیل در دوره پادفک

تحصیل در دوره پادفک  : متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در کشور اوکراین را دارند باید در دوره پادفک که یک دوره پیش نیاز است شرکت کنند. با گذراندن این دوره ها متقاضی برای شرکت در آزمون ورودی آماده می شود. طول مدت تحصیل در دوره پادفک بین 6 تا 10 ماه است، هزینه شرکت در این دوره به علاوه اقامت در خوابگاه بین 3000$ تا 6000$ ( دلار ) است.

این مبلغ باید در قسط به طور کامل پرداخت شود. گذراندن دوره پادفک زمانی اجباری است که فرد قصد دارد به زبان روسی یا اوکراینی ادامه تحصیل دهد. زمان شرکت برای دوره های پادفک با توجه به هر دانشگاه متفاوت است ، ولی عموما زمان ثبت نام از اوایل فروردین ماه تا اوایل مرداد ماه است.

مدارک لازم برای دوره پادفک اوکراین

پر کردن فرم مربوط به دانشگاه

عکس پاسپورتی

ترجمه پاسپورت به زبان انگلیسی

ترجمه مدرک تحصیلی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی

تحصیل در مدارس اوکراین

در اوکراین تحصیلات الزامی از شش سالگی شروع می ‌شود و 11 سال ادامه پیدا می کند . سیستم آموزشی اوکراین به پنج سطح مهدکودک، ابتدایی، متوسطه، آموزش متوسطه و کارشناسی‌ ارشد تقسیم می‌شود. در سال 2010 طبق آمار در مجموع حدود ۵۶ درصد کودکان از آموزش‌ های پیش از شروع دبستان استفاده ‌کرده‌ اند.

تحصیل در اوکراین در مدارس ، شامل مدارس عادی و شبانه‌ روزی و بعضی مدارس از راه دور است. مدارس عادی از سال 1965 از 12 پایه به 10  پایه تبدیل شده است. امروزه دوره آموزشی در اوکراین به سه مقطع ابتدایی که چهار سال و راهنمایی که  پنج سال طول می کشد  و دوره تکمیلی که دو سال است ، می باشد .

تحصیل در دوره پادفک
تحصیل در دوره پادفک

تحصیل در مقطع کارشناسی در اوکراین

در مقطع کارشناسی ، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در رابطه با رشته برخوردار هستند و می توان ادعا کرد که در اوکراین تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان تحصیل در اوکراین  قرار گرفته است. دوره کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال به طول می انجامد . دانشجویان این مقطع در کشور اوکراین اجازه کار از 15 تا 40 ساعت در هفته با توجه به افر شغلی دارا خواهند بود به این صورت که بعد از شروع به تحصیل با یافتن کار مناسب نامه ای از کارفرما دریافت کرده و برای اجازه کار از سازمان مهاجرت اوکراین اقدام میکنند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اوکراین  در دوره کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال طول می کشد. دانشجویان می توانند به دو زبان  انگلیسی و روسی ادامه  تحصیل بدهند. ارائه دادن مدرک دال که تسلط آن ها بر زبان انتخابی می باشد  برای تحصیل در اوکراین به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. دانشجویان این مقطع در کشور اوکراین اجازه کار از 15 تا 40 ساعت در هفته با توجه به افر شغلی دارا خواهند بود به این صورت که بعد از شروع به تحصیل با یافتن کار مناسب نامه ای از کارفرما دریافت کرده و برای اجازه کار از سازمان مهاجرت اوکراین اقدام میکنند.

بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می نمایند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند. همچنین پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین برای دانشجویان بستر  پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا ، کانادا و اروپا مهیا می شود .

تحصیل در مقطع دکتری در اوکراین

تحصیل در مقطع دکترا  همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد. در کشور اوکراین برای مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند تا جایی که علاوه  بر اجازه بر 15-40 ساعت کار دانشجویی در طول هفته ، مقطع دکتری به صورت Paid Position  می باشد که دانشجوی دکتری برای انجام اموری مانند تدریس در کلاس مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند که ممکن است برابر با مقدار شهریه تحصیلی ترمیک و یا حتی فراتر از آن باشد .

 

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/09/21
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823