مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
امتیاز بده لطفا!

تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان

شرایط تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان : برای تحصیل در اوکراین اول بهتر است با خود کشور اوکراین آشنا شویم اوکراین کشوری در اروپای شرقی می باشد که با کشور های روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و رومانی همسایه است….


ویزای تحصیل در اوکراین

شرایط تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان

تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان : برای تحصیل در اوکراین اول بهتر است با خود کشور اوکراین آشنا شویم اوکراین کشوری در اروپای شرقی می باشد که با کشور های روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان، اسلوواکی و رومانی همسایه است.

اوکراین بعد از روسیه بزرگ ترین کشور اروپا می باشد. نوع حکومت اوکراین جمهوری است که از ۲۴ استان تشکیل شده است. زبان رسمی این کشور اوکراینی می باشد البته خیلی از مردم زبان انگلیسی بلد هستند.

تحصیل در اوکراین یکی از روش های اخذ اقامت این کشور تلقی می شود و تحصیل در تمام مقاطع امکان پذیر می باشد البته افراد بیشتر برای تحصیل پزشکی و پیرا پزشکی به این کشور می روند.

تحصیل در مدارس اوکراین

در سال ۲۰۱۸ این قانون مقرر شد که به جای ۱۱ سال تحصیلی دانش آموزان ۱۲ سال در مدارس تحصیل کنند . به طور کلی در اوکراین تحصیل از ۶ سالگی آغاز می شود و دارای ۳ سطح اعتبار بخشی در آموزش می باشد . مدارس ابتدایی در سطح ۱ می باشند که نمرات آنها بین ۱ تا ۴ است مدارس متوسطه در سطح ۲ قرار دارد که نمرات آنها بین ۵ تا ۹ می باشد و نمرات ۱۰ تا ۱۲ که مربوط به سطح ۳ می باشد برای دانشگاه می باشد .

تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان
تحصیل در اوکراین ویژه ایرانیان

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در این مقطع به زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد که به مدت ۴ سال زمان میبرد . افرادی که میخواهند در دانشگاه های دولتی اوکراین تحصیل کنند باید در یک سری آزمون ها حداقل امتیاز ۴ را از ۵ نمره به دست آورند البته این قانون درهمه ی دانشگاه ها یکسان نمی باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع بین ۱.۵ تا ۲ سال زمان میبرد . دوره کارشناسی ارشد عمدتا به زبان انگلیسی می باشد . دانشجویان این مقطع اجازه دارند در کنار تحصیل در هفته ۲۰ ساعت کار کنند .

تحصیل در مقطع دکترا

این کشور به دانشجویان مقطع دکترا توجه ویژه ایی دارد و امکاناتی را برای آنها فراهم کرده است . کشور اوکراین برای دانشجویان این مقطع حقوق ماهیانه ۲ هزار دلار در نظر گرفته است .

مزایای تحصیل در اوکراین

در پایان تحصیلات شانس اقامت دائم و زندگی در اروپا وجود دارد.

دوره های تبادلاتی دانشجویی دو جانبه با دانشگاه های آلمان، انگلستان، سوئد، فنلاند، جمهوری چک و غیره وجود دارد .

در اوکراین دانشکده های بین المللی برجسته ای وجود دارد .

مشاغل تابستانی برای دانشجویان در سه ماه تعطیلات تابستان در نقاط مختلف اروپا مثل سوئد و انگلستان وجود دارد.

مقرون به صرفه

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۵
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

  مشاوره رایگان مهاجرت!

  021-22892823