مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان

تحصیل در اکراین بدون نیاز به مدرک زبان تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان : تحصیل در این کشور علاوه بر زبان رسمی خود کشور به زبان های روسی و انگلیسی نیز صورت می گیرد براین مبنا افراد می توانند با مدرک دیپلم متوسطه ی…


ویزای تحصیل در اوکراین

تحصیل در اکراین بدون نیاز به مدرک زبان

تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان : تحصیل در این کشور علاوه بر زبان رسمی خود کشور به زبان های روسی و انگلیسی نیز صورت می گیرد براین مبنا افراد می توانند با مدرک دیپلم متوسطه ی (12ساله) وارد دانشگاه شوند و پس از آن دوره هایی برای زبان های نام برده شده ارائه می شود و صرف اینکه افراد مسلط و یا آشنایی داشته باشند با زبان انگلیسی می توانند بدون ارائه مدرک وارد دانشگاه شوند و کسانی که زبان انگلیسی نیز بلد نباشند پس از گذراندن دوره های مربوطه  در زمینه ی زبان اکراینی می توانند وارد دانشگاه شوند در کل ورود به دانشگاه های اکراین بسیار آسان است برای مثال همانطور که گفته شد نیازی به مدرک زبان نیست و همچنین بدون آزمون ورودی است.

اما علاوه بر این ها دانشجویان در مقطع کارشناسی مجوز کار تا ده ساعت در هفته رادارند که حقوق آن میانگین 8 تا 10 یورو می باشد که این میزان می تواند هزینه های زندگی دانشجویی وی را کاملا پوشش دهد لازم به ذکر است تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور نیز دارای مزایی است.

از جمله مزایای تحصیل در اوکراین اینکه امکان بورسیه شدن برای عالی ترین دانشگاه های اروپایی را فراهم می آوردو این دوره از تحصیل در این کشور دوساله می باشد پس در واقع از دو طریق می توان به تحصیل در این مقطع پرداخت: 1-از طریق بورسیه تحصیلی 2-ازطریق پرداخت خود دانشجو یاهمان شهریه ای که وی مستقیما پرداخت می کند اما لازم به ذکر است که این کشور حقوقی معادل 2000دلار را برای دانشجویان در این مقطع مد نظر قرار گرفته .

از شرایط گرفتن بورس تحصیلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

– مدرک زبان انگلیسی حداقل (آیلس 5/6)

– جلب نظر یک استاد مشاور که تز دکترا را پشتیبانی کند

– داشتن تالیف مختلف از قبیل کتاب و …

تحصیل در دوره پادفک

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی در کشور اوکراین را دارند باید در دوره پادفک که یک دوره پیش نیاز است شرکت کنند . با گذراندن این دوره ها متقاضی برای شرکت در آزمون ورودی آماده می شود . طول مدت تحصیل در دوره پادفک بین 6 تا 10 ماه است ، هزینه شرکت در این دوره به علاوه اقامت در خوابگاه بین 3000$ تا 6000$ ( دلار ) است . این مبلغ باید در قسط به طور کامل پرداخت شود . گذراندن دوره پادفک زمانی اجباری است که فرد قصد دارد به زبان روسی یا اوکراینی ادامه تحصیل دهد. زمان شرکت برای دوره های پادفک با توجه به هر دانشگاه متفاوت است ، ولی عموما زمان ثبت نام از اوایل فروردین ماه تا اوایل مرداد ماه است .

مدارک لازم جهت ثبت نام در دوره پادفک عبارتند از :

پر کردن فرم مربوط به دانشگاه

عکس پاسپورتی

ترجمه پاسپورت به زبان انگلیسی

ترجمه مدرک تحصیلی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی

ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی

تحصیل در مدارس اوکراین

در اوکراین تحصیلات الزامی از شش سالگی شروع می ‌شود و 11 سال ادامه پیدا می کند. سیستم آموزشی اوکراین به پنج سطح مهدکودک ، ابتدایی ، متوسطه، آموزش متوسطه و کارشناسی‌ ارشد تقسیم می‌شود. در سال 2010 طبق آمار در مجموع حدود ۵۶ درصد کودکان از آموزش‌ های پیش از شروع دبستان استفاده ‌کرده‌ اند . تحصیل در اوکراین در مدارس، شامل مدارس عادی و شبانه‌ روزی و بعضی مدارس از راه دور است .  مدارس عادی از سال 1965 از 12 پایه به 10  پایه تبدیل شده است. امروزه دوره آموزشی در اوکراین به سه مقطع ابتدایی که چهار سال و راهنمایی که  پنج سال طول می کشد  و دوره تکمیلی که دو سال است ، می باشد.

تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان در مقطع لیسانس

در مقطع کارشناسی، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در رابطه با رشته برخوردار هستند و می توان ادعا کرد که در اوکراین تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان تحصیل در اوکراین  قرار گرفته است. دوره کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال به طول می انجامد. دانشجویان این مقطع در کشور اوکراین اجازه کار از 15 تا 40 ساعت در هفته با توجه به افر شغلی دارا خواهند بود به این صورت که بعد از شروع به تحصیل با یافتن کار مناسب نامه ای از کارفرما دریافت کرده و برای اجازه کار از سازمان مهاجرت اوکراین اقدام میکنند.

تحصیل در اوکراین مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اوکراین  در دوره کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال طول می کشد. دانشجویان می توانند به دو زبان  انگلیسی و روسی ادامه  تحصیل بدهند. ارائه دادن مدرک دال که تسلط آن ها بر زبان انتخابی می باشد  برای تحصیل در اوکراین به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. دانشجویان این مقطع در کشور اوکراین اجازه کار از 15 تا 40 ساعت در هفته با توجه به افر شغلی دارا خواهند بود به این صورت که بعد از شروع به تحصیل با یافتن کار مناسب نامه ای از کارفرما دریافت کرده و برای اجازه کار از سازمان مهاجرت اوکراین اقدام میکنند.

بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می نمایند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند. همچنین پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین برای دانشجویان بستر پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا، کانادا و اروپا مهیا می شود .

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا  همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد. در کشور اوکراین برای مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند تا جایی که علاوه بر اجازه بر 15-40 ساعت کار دانشجویی در طول هفته، مقطع دکتری به صورت Paid Position  می باشد که دانشجوی دکتری برای انجام اموری مانند تدریس در کلاس مبلغی به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند که ممکن است برابر با مقدار شهریه تحصیلی ترمیک و یا حتی فراتر از آن باشد .

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1399/11/13
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823