مشاوره و ارزیابی رایگان!

اوکراین خواستار ثبت چرنوبیل در فهرست میراث جهانی یونسکو شده است

درخواست ثبت چرنوبیل در فهرست میراث جهانی یونسکو اوکراین خواستار ثبت چرنوبیل در فهرست میراث جهانی : دولت اوکراین به امید اینکه به رسمیت شناخته شدن چرنوبیل به عنوان میراث جهانی یونسکو بودجه و گردشگران بیشتری برای این مکان فراهم خواهد کرد روند درخواست اضافه…


چرنوبیل در فهرست میراث جهانی یونسکو

درخواست ثبت چرنوبیل در فهرست میراث جهانی یونسکو

اوکراین خواستار ثبت چرنوبیل در فهرست میراث جهانی : دولت اوکراین به امید اینکه به رسمیت شناخته شدن چرنوبیل به عنوان میراث جهانی یونسکو بودجه و گردشگران بیشتری برای این مکان فراهم خواهد کرد روند درخواست اضافه شدن چرنوبیل به این فهرست را آغاز کرده است.وزیر فرهنگ اوکراین بیان کرد: « معتقدیم اضافه کردن چرنوبیل به فهرست جهانی یونسکو مهمترین و نخستین قدم به سوی تبدیل کردن این مکان به عنوان مقصدی محبوب برای تمام بشریت است»
به گفته وزیر این کشور، پیش از آنکه درخواست ثبت مکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو ارسال شود باید مکان مورد نظر ابتدا در فهرست میراث تاریخی و ملی کشور قرار بگیرد. بنابراین اخیرا روند اضافه کردن یک رادار نظامی عظیم که در دهه 70 میلادی در نزدیکی چرنوبیل ساخته شده به فهرست ملی این کشور آغاز شده است.
بخش اعظمی از محوطه اطراف این نیروگاه هسته ای را ساختمان های متروکه تشکیل می دهد. اکنون تمام ساختمان های «پریپیات» شهر ارواحی که زمانی خانه 50هزار نفر بود به بازسازی احتیاج دارند.
وزیر فرهنگ اوکراین درباره بازگشت دوباره گردشگران به چرنوبیل ابراز امیدواری کرده است. پیش از آنکه همه گیری ویروس کرونا سفرهای بین المللی را متوقف کند چرنوبیل به مکان محبوبی برای گردشگران ماجراجو تبدیل شده بود.
مینی سریال «اچ بی او» نیز در افزایش بازدیدکنندگان از نیروگاه چرنوبیل و محوطه اطراف آن بسیار تاثیرگذار بود.

منبع خبر : سایت شهرخبر

امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/02/12
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823