مشاوره و ارزیابی رایگان!

اهمیت پاسپورت اوکراین

امتیازات و اهمیت پاسپورت اوکراین اهمیت پاسپورت اوکراین تا بدان حدی است که بر طبق رتبه بندی پاسپورتهای بین المللی (Passport index 2022) دارندگان این پاسپورت به 106 کشور دسترسی آزاد دارند. علاوه بر این دارندگان پاسپورت اوکراین می توانند به راحتی و بدون هیچ…


اهمیت پاسپورت اوکراین

امتیازات و اهمیت پاسپورت اوکراین

اهمیت پاسپورت اوکراین تا بدان حدی است که بر طبق رتبه بندی پاسپورتهای بین المللی (Passport index 2022) دارندگان این پاسپورت به 106 کشور دسترسی آزاد دارند. علاوه بر این دارندگان پاسپورت اوکراین می توانند به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در تمامی نقاط این کشور مسافرت و یا به فعالیت بپردازند. همچنین دارندگان پاسپورت اوکراین در آینده نزدیک و با الحاق اوکراین به اتحادیه اروپایی (EU) می توانند شاهد اخذ تابعیت اروپا برای خود و اعضای خانواده خود باشند

در ذکر اهمیت پاسپورت اوکراین نباید از این نکته غافل شد که پاسپورت اوکراین برای دارندگان آن مزایا و امتیازات فراوانی دارد. از جمله این مزایا و امتیازات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

مسافرت آزادانه و معاف از ویزا به اغلب کشورهای برتر جهان

اقامت و زندگی دائم و بدون محدودیت در خاک اوکراین

برخورداری از حقوق و مزایای تامین اجتماعی

امکان دریافت وام یا تسهیلات مالی دیگر از بانک های اوکراین

برخورداری از حفاظت کنسولی در خارج از کشور

داشتن حق رای در انتخابات مختلف اوکراین و غیره

اهمیت پاسپورت اوکراین
اهمیت پاسپورت اوکراین

روش های اخذ پاسپورت اوکراین

قانون تابعیت اوکراین مصوب پارلمان اوکراین (Verkhovna Rada) در 26 جولای سال 1990 بوده و ناظر بر اعطای پاسپورت اوکراینی به متقاضیان می باشد. تابعیت اوکراینی معمولا در یکی از دسته های قانونی تعریف شده توسط دولت اوکراین قرار می گیرد. اما بر اساس قانون تابعیت اوکراین، تابعیت و پاسپورت اوکراینی را می توان به طرق زیر کسب کرد:

بوسیله ارث یا والدین: این بدان معنا است که اعطای اتوماتیک تابعیت اوکراینی به کلیه افراد متولد این کشور منتفی است. پس افرادی می توانند پاسپورت کشور اوکراین را بدست آورند که در هنگام تولد آن ها حداقل یکی از والدین آنها جزء اتباع یا مقیم دائم اوکراین باشد. فقط در این صورت است که فرد به راحتی می تواند به پاسپورت ارزشمند اوکراینی دست یابد.

بوسیله ثبت یا رجیستری: افراد مشمول شامل کودکان بی سرپرستی است که به فرزند خواندگی اتباع اوکراینی در می آیند. این روش دارای شرایط خاص خود می باشد و روند اداری و حقوقی ویژه ای دارد و اثبات صلاحیت افراد جهت اخذ اقامت و تابعیت اوکراین منوط به صدور حکم دادگاه اوکراینی است.

بوسیله قبول تابعیت: افراد در صورتی می توانند از این طریق پاسپورت اوکراین را به دست آورند که حداقل 5 سال مقیم کشور اوکراین بوده و یا حداقل 2 سال با همسر اوکراینی خود در این کشور زندگی کرده باشند. همچنین از دیگر شرایط اخذ پاسپورت با این روش داشتن دانش زبان و فرهنگ اوکراینی و نیز اعلام عدم وجود تابعیت دوم خارجی می باشد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/08/01
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823