مشاوره و ارزیابی رایگان!

اقامت دائم اوکراین و انواع روش های آن

اخذ اقامت دائم به اوکراین اقامت دائم اوکراین : ابتدا باید در نظر داشت قبل از مهاجرت به هر كشوري بهتر است شرایط و هزینه زندگی در آن را بدانیم وبسته به موقعیت و شرایط خود مقایسه کرده و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمود.و…


ارزش پاسپورت کشور اوکراین

اخذ اقامت دائم به اوکراین

اقامت دائم اوکراین : ابتدا باید در نظر داشت قبل از مهاجرت به هر كشوري بهتر است شرایط و هزینه زندگی در آن را بدانیم وبسته به موقعیت و شرایط خود مقایسه کرده و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمود.و با درنظر داشتن این نکته که شرایط و هزینه زندگی در کشورها، مختلف به علاوه ی شرايط دشوار اقتصاد كنوني، انتخاب كشوري كه هزينه هاي زندگي در آن به نسبت پايينتر باشد گزينه بهتري محسوب می گردد. مشاوران ما با ارائه اطلاعات كامل درباره ي هزينه ها و شرايط زندگي در اوكراين به شما کمک میکنند تا بتوانید به درستي درمورد مهاجرت خود تصميم گيري كنيد. لذا ارائه اطلاعات صحيح و بروز شرط اصلي مشاوره مي باشد.

اخذ اقامت دائم در این کشور به چند طریق صورت میگیرد که می توان از آن به موارد زیر اشاره کرد:

اقامت دائم از طریق ازدواج با افرادمقیم

ازدواج با فرد اوکراینی اگر یک ایرانی با یک فرد دارای تبعه اوکراینی ازدواج کند میتواند اقامت دائم دریافت کند پروسه ی گرفتن اقامت دائم از طریق ازدواج با شخص اوکراینی حدود 2 تا5/2 سال زمان میبرد. به این صورت که ابتدا شخص ازدواج میکند سپس باید به ایران بازگردد و ویزای ازدواجی D14 از سفارت اوکراین در ایران یا هرکشور دیگری که فرد اقامت موقت یا دائم آن را داشته باشد درخواست بدهد.

بعد از گرفتن این ویزا مجددا به اوکراین سفر کرده و مدارک خود را به اداره ی مهاجرت تحویل داده و منتظر اقامت یکساله خود میماند .در پایان سال اول قبل از اتمام اقامت موقت یکساله مجددا برای تمدید یکساله اقامت اقدام و در نهایت پس از گذشت دوسال میتواند درخواست اقامت دائم بدهد.

در صورتی که شخص بعد از گرفتن اقامت دائم از شخص اوکراینی جدا نشود میتواند بعد از گرفتن اقامت دائم برای پاسپورت اوکراینی اقدام نماید.از زمان درخواست برای پاسپورت تا گرفتن پاسپورت 1تا 1/5زمان میبرد.

اقامت دائم اوکراین
اقامت دائم اوکراین

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج با شهروندان خارجی مقیم کشور:

ازدواج با فرد خارجی(مقیم): اگر شخص ایرانی با  فرد مقیم اوکراین (دارای اقامت دائم ) ازدواج کند میتواند به اقامت دائم برسد. شخص مقیم میتواند هر ملیت دیگری بجز اوکراین را داشته باشد مثلا ازدواج با فرد ایرانی یا گرجی و.. دارای اقامت .

پروسه ی گرفتن اقامت دائم از این طریق نسبت به ازدواج با شخص اوکراینی سریعنر بوده و نهایتا 6 ماه زمان میبرد. پروسه ی گرفتن اقامت دائم از این طریق به این صورت میباشد که ابتدا فرد متقاضی ازدواج خود را ثبت کرده و سپس مدارک خود را به اداره ی مهاجرت میدهد پس از گذشت 3 ماه با صدور دوزویل شخص باید از سفارت اوکراین در ایران

یا هر کشور دیگری که متقاضی اقامت آنجا را دارد نسبت به ویزای مهاجرت (D1 (IMMIGRATION اقدام نماید. این ویزا 3 ماه اعتبار دارد و طی این زمان باید به اوکراین سفر کرده و اقامت دائم خود را دریافت کند.

فرزند خواندگی یکی از روشهایی اقامت دائم اوکراین

پروسه ی  گرفتن اقامت دائم اوکراین از طریق فرزندخواندگی برای سرپرست خانواده (پدر) حدود 6 ماه زمان میبرد .پدر بعد از گرفتن اقامت خود برای چه کسانی میتواند اقدام نماید؟پدر میتواند بعد از گرفتن اقامت دائم برای سایر اعضای خانواده خود از جمله همسرو فرزندان زیر 18 سال و پدر و مادر خود اقامت دائم بگیرد که برای آنها حدود 3 تا 4 ماه زمان میبرد.

تفاوت فرزند خواندگی با حضانت چیست؟ فرزند خواندگی با حضانت فرزند تفاوت بسیار زیادی دارد از جمله می توان گفت در روش فرزند خواندگی نیازی به بزرگ کردن بچه نیست و در واقع فرزند مادر دارد و فقط پدر ندارد درحالیکه در روش حضانت بچه تحت سرپرستی شیرخوارگاه می باشد.

در موسسه حقوقی مهاجرتی ره پویان عدالت روش فرزند خواندگی انجام می شود. آیا در این روض شخص باید با مادر بچه ازدواج کند؟ خیر در این روش نیازی به ازدواج با مادر فرزند نیست همچنین این  روش بسیار مناسب برای افراد متاهل می باشد.

در قانون اساسی اوکراین پدر موظف به پرداخت ماهیانه مبلغ مشخصی تا 18 سالگی به حساب فرزند میباشد که ما می توانیم این مبلغ را یکجا یا بصورت ماهیانه به حساب فرزند پرداخت کنیم (نحوه پرداخت بصورت توافقی با مادر می باشد)

اقامت دائم اوکراین
اقامت دائم اوکراین

ازمزایای اقامت دائم اوکراین میتوان موارد زیر رانام برد 

 • سرمایه گذاری و خرید آسان ملک
 • حق کاربدون نیاز به اخذ ویزای کار
 • اخذ وام از بانک ها یا موسسات اعتباری
 • برخورداری از امتیازات خدمات آموزشی و بهداشتی دولتی
 • دریافت آسان و سریع ویزای ناحیه شنگن و اقامت اتحادیه اروپایی (EU) و…
 • زندگی در تمام استان های اوکراین به دلخواه
 • برخورداری از سیستم آموزش و پرورش رایگان برای کودکان
 • برخورداری از خدمات مالی در اوکراین ازجمله: (کارت، حساب، اعتباری، وام ها و…..)
 • حق برخورداری از حقوق بازنشستگی، کمک هزینه خانواده و امنیت اجتماعی (حداقل کمک درآمد، حقوق بازنشستگی، بهداشت و درمان رایگان، و غیره
 • حق الحاق به خانواده (همسر، فرزندان و پدر و مادر )
 • حق اخذ ویزا به کشورهای ثالث از اوکراین، بدون مدارک ملکی میتوان تقاضا ویزا شینگن کرد که احتمال گرفتن ویزا بسیار بالاتر از ایران میباشد
 • برخورداری از شرایط کاری مناسب مانند شهروندان اوکراینی از جمله : (ساعات کار، استانداردهای ایمنی و بهداشت، حقوق تعطیلات)
 • عدم نیاز به اخذ ویزا، پر کردن کارت های مهاجرت، گرفتن ثبت نام، پرداخت هزینه های کنسولی. و صف های طولانی در سفازت اوکراین در ایران

و در آخر گفتنیست اوکراین وسیعترین کشور درقاره سبزکه با دارا بودن طبیعت زیبا ٫ امنیت ٫ هزینه پایین زندگی و مردمان خونگرم این کشوررا به گزینه مناسبی برای سفر ، بیزینس ، زندگی و مهاجرت تبدیل کرده و از این رو  نه تنها از ایران بلکه شهروندانی از کشورهای اروپایی و آمریکانیزجهت زندگی این کشور را انتخاب و برشرایط کشور خود ترجیح می دهند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/05/17
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823