مشاوره و ارزیابی رایگان!

اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین : تحصیل در این کشور موجب اعطای اقامت دائم نمی شود و برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت، شخص باید نسبت به گرفتن اقامت دائم خود از طریق یکی از…


اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

اخذ اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین : تحصیل در این کشور موجب اعطای اقامت دائم نمی شود و برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت، شخص باید نسبت به گرفتن اقامت دائم خود از طریق یکی از روش های اقامت دائم اوکراین در حین تحصیل اقدام نماید .

پس میتوان گفت که شخص تنها تا پایان تحصیل میتواند در این کشور اقامت داشته باشد. افراد می توانند در مقطع لیسانس هم به زبان اوکراینی و هم به زبان انگلیسی تحصیل وافرادی که قصد دارند به زبان اکراینی در مقطع لیسانس تحصیل کنند باید یک سال در ابتدای ورود به این کشور زبان اوکراینی را آموزش دیده و پس از آن وارد مقطع لیسانس شوند.

لازم به ذکر است افرادی که زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید به این زبان مسلط بوده  ونیز نیازی به ارائه مدرک زبان نبوده و سپس وارد این کشور شده و مستقیم بدون گذراندن دوره یکساله زبان انگلیسی وارد دانشگاه شوند.

در کشور اوکراین حدود 440 دانشگاه و موسسه عالی وجود دارد که حدود 220 دانشگاه دولتی و مابقی آن نیز دانشگاه خصوصی می باشد.

طول دوره تحصیل در هر مقطع در اوکراین :

تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال
تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 سال
تحصیل در مقطع دکترا نیز 4 سال
ودررابطه با مجوز کار در هر مقطع نیز :
مقطع لیسانس تا حدود هفته ای 10 ساعت اجازه کار
مقطع فوق لیسانس هفته ای 20 ساعت
مقطع دکترا نیز هفته ای 30 ساعت اجازه دارند که به صورت نیمه وقت کار دانشجویی انجام دهند.

مدارک لازم جهت اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین :

اصل مدرک تحصیلی دیپلم 12 ساله و ترجمه آن
ریز نمرات دیپلم و ترجمه آن
ترجمه ی رسمی وکالتی که در ایران به نماینده دانشگاه ارائه شده
صفحه ی اول پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل یکسال
ترجمه ی رسمی شناسنامه ی متقاضی کورس اصلی(برای پذیرش پادفک نیازی به ترجمه شناسنامه نیست)
انجام آزمایش های ایدز ، هپاتیت ب و گواهی پزشک مبنی بر سلامت کامل جسمانی روانی به همراه ترجمه ی آن

اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین
اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

پس از آماده سازی مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی موسسه ره پویان عدالت این مدارک را برای نماینده دانشگاه فرستاده و نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام می کند .

نکته حائز اهمیت اینکه : اصل دعوتنامه از دانشگاه برای اخذ ویزا لازم و اسکن آن مورد قبول سفارت نیست

تحصیل در مدارس اوکراین

در اوکراین مدارس به سه دسته دولتی و خصوصی و بین المللی تقسیم می شود. مدارس بین‌المللی در این کشور به زبان انگلیسی بوده و البته در مدارس بومی آن، دروس صرفاً به زبان اوکراینی تدریس می‌شوند.

مدارس این کشور، از امکانات تحصیلی خوبی برخوردار هستند و علاوه‌بر دروس علمی، سایر مهارت‌ها و برنامه‌های تفریحی به دانش آموزان ارائه می‌گردد .

در مدارس کشور اوکراین دروس مختلفی از جمله ادبیات و زبان اوکراینی، زبان خارجی، ادبیات جهان، تاریخ اوکراین و جهان، جغرافیای جهان، ریاضیات، شیمی، فیزیک، هندسه، تربیت بدنی، هنر، موسیقی و زیست شناسی و در برخی مدارس محیط زیست به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.

علاوه‌بر درس‌هایی که در هر مقطع در مدارس تدریس می‌شوند، برنامه‌های ورزشی، رایانه، زبان انگلیسی، موسیقی و … نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده‌اند. برخی از مدارس اوکراین دارای محوطه مخصوص مطالعه، آزمایشگاه، سالن موسیقی و ورزش هستند.

مزیت های تحصیل در اوکراین

کیفیت و سطح آموزشی بالای اوکراین

رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور اوکراین که در سطح بین‌الملل جایگاه قابل‌توجهی دارد.

تحصیل در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی ، پیراپزشکی و فنی‌مهندسی با ارائه مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی امکان‌پذیر است .

هزینه‌های تحصیلی و زندگی کمتر نسبت به آمریکا و دیگر کشور‌های اروپا

آزادی انتخاب دانشجویان در زبان تحصیلی خود

برگذاری دوره‌های مختلف برای یادگیری زبان‌های اوکراینی و روسی

بهره‌مندی از استانداردهای زندگی در اروپا

آب و هوای معتدل اوکراین برای تحصیل

کسب تجربه از طریق ارتباط با اساتید آمریکا ، کانادا و اروپا

امکان کار حین تحصیل و فرصت جست‌وجوی کار پس از تحصیل

ویزای تضمینی برای دانشجویان ممتاز

ویزای دانشجویی در اوکراین به شما اجازه می‌دهد به سایر کشورهای اروپایی ازجمله لهستان ، فنلاند ، سوئد ، فرانسه و انگلیس سفر کنید و از ۵۰% تخفیف در هزینه سفرهای خود بهره‌مند شوید .

شانس بالای اخذ اقامت اوکراین به صورت دائم پس از تحصیل در اوکراین

بهترین دانشگاه‌های اوکراین مورد تائید وزارت علوم ایران هستند .

اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین
اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین

بهترین دانشگاه های اوکراین

دانشگاه ملی کارازین خارکف اوکراین / دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف / مؤسسه پلی‌ تکنیک کی‌ یف /  موسسه پلی تکنیک خارکوف / دانشگاه ملی پلی تکنیک Lviv

دانشگاه ملی زاپروژیا / موسسه ملی حمل و نقل هوایی کیف / دانشگاه ملی Donetsk

دانشگاه ملی کارازین خارکف اوکراین

دانشگاه ملی خارکف کارازین به عنوان دومین دانشگاه قدیمی اوکراین در سال ۱۸۰۴ در شهر خارکف تاسیس گردید ، دانشگاه ملی کارازین خارکف یا یکی از دانشگاه‌های کلاسیک جهان بوده و دارای ۱۲۰ رشته علمی ، آموزشی و پژوهشی است.

این دانشگاه دارای ۲۱ دانشکده از جمله زیست شناسی ، دانشکده فیزیک و فناوری ، دانشکده رادیو فیزیک ، دانشکده فیزیک ، دانشکده علوم کامپیوتر ، دانشکده فلسفه ، دانشکده مهندسی مکانیک و غیره می باشد ، این دانشگاه با موسسه UNAS در زمینه مهندسی مکانیک نیز ارتباط نزدیکی دارد .

دانشگاه کارازین تنها دانشگاه کلاسیک پایه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور است که بستر مناسب جهت بهبود تفکر بالینی ، علمی و پزشکی را ایجاد می نماید و در این زمینه دارای مجوزهای معتبر بین‌المللی است .

آماده سازی بیش از ۳۷۰۰ دانشجو از ۴۰ کشور در جهان (آفریقا ، آسیا ، شرق میانه، و غیره) در کارنامه افتخارات این دانشگاه است .

دانشگاه ملی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه تاراس شفچنکو ، یا دانشگاه ملی کیف معتبرترین دانشگاه ملی اوکراین در شهر کیف می باشد که در سال ۱۸۳۴ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۶ بخش پزشکی خود را راه اندازی کرد، این دانشگاه از نظر قدمت سومین دانشگاه قدیمی کشور اوکراین به شمار میرود و در بسیاری از رتبه بندی های جهانی مقام نخست در این کشور را کسب کرده و در رنکینگ جهانی در میان 500 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرد.

این دانشگاه در حال حاضر شامل ۱۵ دانشکده و ۵ موسسه آموزش عالی بوده و با ۴۰ دانشگاه در جهان همکاری و تبادل دانشجو دارد، در دانشکده پزشکی تعدادی رشته علوم پزشکی به صورت محدود ارائه شده و هم اکنون رشته پزشکی و داروسازی در آن ارائه نمی گردد .

دانشگاه ملی زاپروژیا

این دانشگاه در سال ۱۹۳۰ به عنوان یک موسسه عالی دولتی غیر انتفاعی، در شهر متوسط Zaporozhia تاسیس گردید، این دانشگاه انواع رشته ها شامل ریاضی، فیزیک، تاریخ، بیولوژی، فلسفه، حقوق، زبان خارجی و مدیریت را در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می دهد، امروزه دانشجویان زیادی از کشورهای کانادا، چین، بلغارستان، رومانی، ترکیه، آلمان و حتی بریتانیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند .

تماس باما
تماس باما
3.3/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1394/10/17
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

6 دیدگاه برای “اقامت اوکراین از روش تحصیل در اوکراین”

 • محمد

  من 21 سالمه دانشجوی ترم آخر حقوقم بعدش میتونم حقوق بین الملل بخونم تو اوکراین ؟سطح زبان انگلیسسمم خوبه

 • امین

  سلام
  وقت بخیر
  من میخواستم برای مقطع دکتری اقدام کنم. (کارشانسی ترشد نانوشیمی دارم)
  اگر تایید استاد راهنمای دانشگاه اوکراین به صورت ایمیل باشه آیا باز هم نیازی به اصل دعوتنامه هست؟ یا سفارت اکراین خودش استعلام میگیره؟
  چقدر احتمال داره که از دانشگاه های اوکراین برای مقطع دکتری بورسیه فول فاند گرفت؟
  موسسه شما برای اخذ پذیرش مقطع دکتری هم فعالیت داره؟ چون واقعا گیج شدم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم. هر کشوری هم یه مدل خاصی عمل میکنه و مدام در حال تغییر قوانین هستند.
  بابت سایت خوبتون و مطالب مفیدتون هم سپاسگزارم.

 • علی سلاحی

  چقدر سایتشون قشنگه

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823