مشاوره و ارزیابی رایگان!

اقامت اوکراین از روش ازدواج

روش های اخذ اقامت دائم اوکراین   اقامت اوکراین از روش ازدواج  در سال های اخیر به دلیل پروسه کوتاه مدت آن مورد توجه بوده است . بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و امکان تایید این کشور از سوی…


ازدواج در اوکراین

روش های اخذ اقامت دائم اوکراین  

اقامت اوکراین از روش ازدواج  در سال های اخیر به دلیل پروسه کوتاه مدت آن مورد توجه بوده است . بدلیل درخواست این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن و امکان تایید این کشور از سوی اتحادیه مهاجرت به این کشور مورد استقبال بسیاری بوده است .

یکی از روش های نسبتا آسان به منظور مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین، ازدواج با یک فرد اوکراینی و یا تبعه اوکراین است .لازم به گفتن است که اقامت اوکراین از روش ازدواج در صورتی به اقامت دائم تبدیل می شود که پس از گذشت 3 الی 5 سال سفارت را متقاعد کنند که ازدواج آن ها رسمی و کاملا واقعی بوده تا برای دریافت اقامت دائم دچار مشکل نشوند .

روش های اخذ اقامت دائم اوکراین به دو صورت است

ازدواج با شخص اوکراینی : اگر یک ایرانی با یک فرد اوکراینی ازدواج کند میتواند اقامت دائم دریافت کند پروسه گرفتن اقامت دائم از این طریق 2 تا 5/2 سال طول می کشد .فرد در ابتدا با ویزای شخصی وارد اوکراین می شود و ازدواج میکند سپس بایستی خارج شود و جهت اخذ ویزای D14اقدام نماید .

پس از اخذ این ویزا مدارک خود را به اداره مهاجرت ارائه داده و بعد از نهایتا 2 ماه اقامت یکساله میگیرد ،قبل از اتمام اقامت یکساله خود مجدد باید به اوکراین سفر کند و اقامت خود را تمدید کند و قبل از پر شدن دوسال برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند .

ازدواج با شخص خارجی تبعه اوکراین : این روش منجر به اقامت دائم می شود ، پروسه دریافت اقامت دائم از این طریق حداکثر 6 ماه طول می کشد.

فرد خارجی یعنی کسی که اقامت دائم اوکراین را دارد ولی پاسپورت ندارد میتواند ایرانی ویا… باشد .اگر شخص از طریق ازدواج با خارجی بخواهد پاسپورت بگیرد باید به مدت 5 سال و حداکثر 6 ماه خروج در اوکراین بماند .

 

اقامت اوکراین از روش ازدواج
اقامت اوکراین از روش ازدواج

 

مزایای گرفتن اقامت دائم اوکراین 

 1. پروسه سریعتر برای گرفتن پاسپورت نسبت به سایر روشهای دیگر
 2. عدم نیاز به حضور در اوکراین برای دریافت پاسپورت در صورت ازدواج با اوکراینی
 3. حق زندگی در تمام استان های اوکراین
 4. حق کسب تابعیت اوکراین
 5. حق برخورداری از خدمات مالی در اوکراین (کارت، حساب، اعتباری، وام ها و غیره)
 6. عدم نیاز به گرفتن اجازه کار برای اشتغال (کار موقت، کار ثابت و منظم)
 7. حق برخورداری از شرایط کاری مناسب مانند شهروندان اوکراینی (ساعات کار، استانداردهای ایمنی و بهداشت، حقوق تعطیلات)؛
 8. حق الحاق به خانواده (همسر، فرزندان و پدر و مادر ) یعنی بعد از گرفتن اقامت دایم می توانید، پدر و مادر و همسر و فرزندان

 

مدارک مورد نیاز برای ازدواج در اوکراین 

ترنس -ره پویان عدالت گذرنامه خارجی ،باید حداقل برای یک سال معتبر باشد و به زبان اوکراینی ترجمه و در دفترخانه اسناد رسمی تایید شده باشد .

ترنس -ره پویان عدالت گواهی تولد با احراز هویت باید به اوکراینی ترجمه و توسط دفتر اسناد رسمی در اوکراین گواهی شود .

ترنس -ره پویان عدالت سند وضعیت تاهل حال حاضرتان ( استشهادیه مبتنی بر مجرد بودن ) و گواهی نداشتن مانع برای ازدواج به معنای اثبات این امر که شما از نظر قانونی قادر به ازدواج هستید باید به اوکرانی ترجمه و در دفترخانه اسناد رسمی اوکراین تایید شود.

مدت زمان لازم اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج 

هم واره سریع ترین راه برای اشخاص متقاضی اخذ تابعیت اوکراین از طریق ازدواج به دست آوردن حق شهروندی این کشور از طریق ازدواج می باشد، با این توضیح که بر اساس قانون وضع شده این کشور یک شخص با تابعیت خارجی ملزم می باشد برای مدت زمانی به اندازه حداقل 5 سال متوالی در خاک این کشور اقدام به زندگی کردن نمایند.

تا این که بتواند تقاضای حق شهروندی دهند ولی در صورتی که موفق به ازدواج با شهروند این کشور شوند و زندگی با او در خاک این کشور را تا مدت زمان 2 سال کاهش دهد و بعد از سپری نمودن 2 سال این شخص می تواند حق شهروندی این کشور را بدست آورد.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1399/12/10
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823