مشاوره و ارزیابی رایگان!

ارزش پاسپورت کشور اوکراین

درباره ارزش پاسپورت کشور اوکراین ارزش پاسپورت کشور اوکراین (Ukrainian passport) مدرکی صادره برای اتباع اوکراینی به عنوان اثبات شهروندی اوکراینی آنها است. جالب است بدانید که اوکراین دارای دو نوع پاسپورت می باشد. اولین نوع پاسپورت، پاسپورت داخلی اوکراین می باشد که تا سال…


ارزش پاسپورت کشور اوکراین

درباره ارزش پاسپورت کشور اوکراین

ارزش پاسپورت کشور اوکراین (Ukrainian passport) مدرکی صادره برای اتباع اوکراینی به عنوان اثبات شهروندی اوکراینی آنها است. جالب است بدانید که اوکراین دارای دو نوع پاسپورت می باشد. اولین نوع پاسپورت، پاسپورت داخلی اوکراین می باشد که تا سال 2016 مورد استفاده قرار گرفت زمانی که کارت شناسائی اوکراینی معرفی گردید.

نوع دوم پاسپورت، پاسپورت بین المللی یا پاسپورت بیومتریک اوکراین می باشد که مخصوص مسافرت خارجی است. لازم است بدانید که اولین پاسپورت اوکراینی در 4 ژوئن سال 1994 و اولین پاسپورت بیومتریک در 1 ژانویه سال 2015 منتشر شد. پاسپورت اوکراین با جلد آبی و صفحه اول شامل مشخصات فردی و بیومتریک دارنده آن به مدت 10 سال برای بزرگسالان و به مدت 4 سال برای افراد زیر 18 سال صادر می شود.

از شرایط مهم اقدام به دریافت پاسپورت این کشور که وجود دارد به این گونه است که تا افراد اقامت این کشور را نداشته باشند نمی توانند اقدام به دریافت این پاسپورت نمایند. پاسپورت یا همان گذرنامه سفر به خارج از کشور ، معمولا بین المللی هستند و اطلاعاتی که در پاسپورت ها ثبت می شوند در پاسپورت اوکراین به زبان انگلیسی و یا اوکراینی هستند که در صورت تقضای افراد صادر می شوند و از اعتباری ده ساله برخوردار هستند. در اوکراین پاسپورت ها به دو طریق و به دو شکل بیومتریک و غیر بیومتریک هستند.

ارزش پاسپورت کشور اوکراین
ارزش پاسپورت کشور اوکراین

روش های اخذ پاسپورت اوکراین

در خصوص اخذ پاسپورت کشور اوکراین اینگونه است که افراد تا اخذ اقامت این کشور را نداشته باشند نمی توانند برای اخذ پاسپورت آن اقدام کنند. بنابراین افرادی که از روش های تحصیل یا کار یا سرمایه گذاری یا…. اقدام می کنند باید یک سری شرایط خاص را رعایت کنند تا بتوانند به اخذ تابعیت و پاسپورت کشور اوکراین برسند.
از جمله آن ها دانستن زبان این کشور است و مورد دیگر ارائه مدارکی دال بر کار و زندگی در اوکراین به مدت سه سال (در پنج سال گذشته) است.

تولد در خاک اوکراین : یکی دیگر از راه های اخذ اقامت تولد فرزند در این کشور است. از آنجا که قانون اوکراین تابع خاک است، با تولد فرزندتان در اوکراین فرزند شما پاسپورت اوکراین را دریافت خواهد کرد. البته توجه نمایید تولد فرزند موجب اخذ پاسپورت پدر و مادر نمیشود. پدر و مادر فرزند متولد شده در اوکراین، فقط می توانند از این طریق اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

ازدواج با تبعه اوکراینی : شما بعد از ازدواج با یک خانم اوکراینی ، ابتدا یک اقامت دو ساله میگیرید ، بعد از طی شدن ۲ سال ، شما می‌توانید تقاضای اقامت دائم کنید ، و بعد از گرفتن اقامت دائم اوکراین ، میتوایند بلافاصله تقاضا پاسپورت اوکراینی نمایید.

مدارک لازم برای پاسپورت 1400

در حال حاضر، برای دریافت پاسپورت جدید و یا تمدید اعتبار گذرنامه قبلی، شما ملزم هستید تا به یکی از دفاتر پلیس +10 شهر خود مراجعه کرده و مدارک لازم برای پاسپورت را به افسر گذرنامه تحویل دهید. برای پیدا کردن نزدیکترین دفتر پلیس +10 به وب سایت epolice.ir مراجعه کنید.

اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه

یک عدد عکس 6 در 4 رنگی جدید با زمینه سفید و رعایت قوانین خاص مورد نیاز گذرنامه (کمتر از 6 ماه گذشته). در نظر داشته باشید در اکثر مراکز، کیوسک عکاسی نیز موجود است و نیاز به تهیه عکس از بیرون نیست.

ارائه پاسپورت منقضی شده قبلی

ارائه مجوز محضری رضایت والدین و یا قیم قانونی (برای متقاضیان زیر 18 سال)

رضایت نامه محضری همسر (برای بانوان متاهل)

ارائه گواهی فوت همسر و یا طلاق نامه (برای بانوانی که همسرشان فوت کرده و یا طلاق گرفته اند)

پرداخت هزینه های پاسپورت که شامل عوارض نیروی انتظامی، شهرداری، پست، دفاتر پلیس +10 و غیره می شود

اجازه کتبی از حفاظت یگان برای افراد نظامی مشغول به کار و یا بازنشستگانی که کمتر از 5 سال پیش بازنشست شده اند

ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت و یا معافی از سازمان وظیفه عمومی (برای متقاضیان مذکر 18 ساله)

ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و سپرده مالی وثیقه بین 8 تا 15 میلیون تومان (برای افراد مشمول به انجام خدمت وظیفه اجباری)

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/07/24
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823