مشاوره و ارزیابی رایگان!

آنچه درباره تحصیل در اوکراین باید بدانید

شرایط  تحصیل در اوکراین آنچه درباره تحصیل در اوکراین باید بدانید : تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که یک دوره آماده سازی قبل ازورود به دانشگاه ها می باشد و شامل زبان انگلیسی، تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و…


unnamed file 1 -ره پویان عدالت

شرایط  تحصیل در اوکراین

آنچه درباره تحصیل در اوکراین باید بدانید : تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که یک دوره آماده سازی قبل ازورود به دانشگاه ها می باشد و شامل زبان انگلیسی، تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و مکانیک وبرای گروه پزشکی: شیمی، زیست شناسی، زبان تخصصی پزشکی می باشد.

لازم به ذکر است دانش اموزانی که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند و یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی ندارند میتوانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند. هزینه دوره پاتفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره 3200-3500 دلار امریکا برای دوره پریمدیکال به زبان انگلیسی می باشد و هزینه  خوابگاه معادل 1500-2000 دلار امریکا به صورت سالیانه می باشد می باشد. شهریه دوره کالج در یک قسط کامل در اوکراین دریافت خواهد شد و امکان قسط بندی وجود ندارد.

مزایای تحصیل در اوکراین

بهره مند شدن از بیمه پزشکی جامع

هزینه های مقرون به صرفه

ارائه خوابگاه هایی با کیفیت مناسب برای دانشجویان بین المللی

مشاغل تابستانی برای دانشجویان و همچنین امکان اشتغال در هنگام تحصیل

موقعیت های شغلی بهتر در آینده

مشارکت دانشجویان در سمینارها / سمپوزها / کار پروژه ، در سایر کشورهای اروپایی

مقطع کارشناسی

این مقطع در کشور اوکراین 4 سال است و متقاضیان باید مدرک دیپلم در دست داشته باشند و این دوره به زبان اوکراینی و انگلیسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایست مدرک زبان پادفک داشته باشد.

آنچه درباره تحصیل در اوکراین باید بدانید
آنچه درباره تحصیل در اوکراین باید بدانید

 

مقطع کارشناسی ارشد

دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله می باشد. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا، کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.

مقطع دکترا

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه خاصی دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به دو صورت، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

حق کار و هزینه های تحصیل در اوکراین

هر فردی که قصد ادامه تحصیل در اوکراین را دارد باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که هزینه های یک سال تحصیل و زندگی او در اوکراین می باشد.کسانی که قصد دارند بعد از تمام شدن تحصیلاتشان در اوکراین کار تمام وقت انجام دهند باید زبان اوکراینی یاد بگیرند و دوره تحصیلی را به خوبی بگذراند تا کار مناسبی پیدا کنند.

تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/07/01
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823