مشاوره و ارزیابی رایگان!

آشنایی با خرید ملک در یونان 2022✌

شرایط خرید ملک در یونان درست‌ است‌ که خریداری ملک‌ در کشور یونان ویژگی های فراوانی دارد‌ اما مشکلات هایی هم دارا است که بایستی به آنها آشنا باشید . اگر بخواهید در خارج‌ از محدوده شهر ملک‌ خرید کنید با محدودیتهایی روبرو هستید ….


آشنایی با خرید ملک در یونان

شرایط خرید ملک در یونان

درست‌ است‌ که خریداری ملک‌ در کشور یونان ویژگی های فراوانی دارد‌ اما مشکلات هایی هم دارا است که بایستی به آنها آشنا باشید .

اگر بخواهید در خارج‌ از محدوده شهر ملک‌ خرید کنید با محدودیتهایی روبرو هستید . این محدودیتها بستگی‌ به ظرفیت‌ توسعه و شرایط شهر‌ هم دارا است . در بسیاری از موردهای این اراضی را نمی توان‌ به قطعات کوچکتری توزیع کرد .

مناطقی که از نظر زیست محیطی محافظت گشته ، امکان‌ تملک ندارند .
اگر ملکی در حیطه اراضی جنگلی بخرید نمی توانید کاربری آن را عوض‌ نمائید .
در خط ساحلی هم برای خرید اراضی مشکلات هایی وجود خواهد داشت که بسته به شرایط و محدوده مد نظر باید در مورد آن تحقیق کنید . در بسیاری‌ از اوقات‌ تملک‌ در این نواحی میسر نخواهد بود .
در مناطقی که شامل آثار‌ باستانی‌ و با ارزش است هم امکان دارد که خریداری ملک‌ غیرمجاز باشد‌ .
اگر تصمیم خرید‌ ملک‌ در منطقه‌های مرزی را دارید بایست بدانید که این امکان‌ در اختیار‌ همه‌ خارجی‌ها‌ نخواهد بود .

شما به عنوان یک خارجی تنها هنگامی قادر خواهید بود این کار‌ را انجام دهید که مجوز‌های‌ آن را بدست‌آوردید . با این حال محدودیت‌ها‌ و سخت‌ گیریها برای این مناطق زیاد است و انگیزه ان هم مسائل امنیتی است .

تاپ ترین شکل‌ خرید ملک‌ در یونان

خرید ملک در یونان
در صورتی که با قوانین خرید ملک‌ در یونان آشنا هستید و به زبان آن کاملا مسلط‌ می باشید خودتان قادر خواهید بود برای این کار اقدام‌ بکنید . علاوه بر این تسلط به قوانین مالیات‌ ، بانکی ، شهرداری و بسیاری موارد‌ دیگر هم نیاز است .

درباره کاریابی در آلمان بهتر است بدانید : کاریابی در آلمان 

قیمت ملک‌ در یونان

این مبحث بستگی‌ به ملکی‌ خواهد داشت که انتخاب‌ می نمائید . موقعیت ملک‌ ، متراژ ، جایگاه و بسیاری فاکتورهای دیگر بر ارزش آن اثر می گذارد . در نهایت این شما هستید که با فروشنده بر سر قیمت توافق می کنید .

داشتن یک وکیل مجرب‌ موجب می گردد در این زمینه هم بتوانید بهتر عمل‌ کنید . قطعا ضروری است که وکیل تان به هر دو زبان فروشنده و خریدار غالب باشد و قوانین معامله و فروش ملک را هم خیلی خوب بداند .

معامله ملک در یونان با یک نگاه همه گیر

قطعا برای این که بتوانید در این کشور به خریداری ملک‌ بپردازید باید قوانین و مقرراتی را رعایت بکنید .

نخستین قدم‌ این بوده است که مدارک شما و نیز مدارک فروشنده دریافت شده‌ و ملاحظه می گردد . در صورتی که مشکلی در مرحله‌ سابق وجود نداشته باشد قادر خواهید بود مراحل بعدی‌ را دنبال کنید .

قرارداد شما تنظیم گشته و شامل تمام موارد‌ ضروری خواهد بود . این موردهای شامل‌ دانسته‌ها مربوط به ملک ، نحوه تسویه ، وضعیت برای لغو ، مظنه و . . . خواهد گشت .

مطلب مهمی که بایست به آن توجه کنید این است‌ که داشتن قرارداد‌ ارزشمند و قانونی خیلی مهم است‌ و بدون‌ آن دادوستد تان اعتباری نخواهد داشت .

مشورت‌ با کارشناسان و اقدام‌ از روش اشخاص آگاه‌ موجب می گردد جلوی اشخاص منفعت طلب و خسارت و زیانهای احتمالی را بگیرید .

چگونه ویزای یونان بگیریم ؟

چه کسانی می توانند در یونان ملک‌ بخرند ؟

برای افرادی که در بیرون از اتحادیه‌ اروپا زندگی می کنند محدودیتی‌ برای خرید ملک در یونان وجود نخواهد داشت .

این روند یک شیوه مطمئن برای سرمایه‌ گذاری است . اشخاص در بیشتر موارد پس از خریداری ملک‌ آن را به اجاره‌ می دهند و از این طریق‌ کسب درآمد هم می کنند .

برای این که بتوانید در این کشور ملک بخرید بسنده می باشد سرمایه کافی را برای این منظور داشته باشید .

** مساله ای که حتما باید بدانید این می باشد که خارجیان نمی توانند بعضی از نواحی در این کشور را برای خرید ملک‌ انتخاب کنند .

این نواحی در واقع امنیتی‌ می باشند و تنها اشخاص عضو مجموعه اروپا اجازه معامله در آن را دارند .

کجای یونان ملک یا آپارتمان بخریم ؟

با توجه‌ به ارزانی نسبی ملک در یونان پیشنهاد ما خریداری در بهترین محلههای شهر آتن می باشد . درصورتی‌که تلاش شما بهره برداری از فرصت اقتصادی‌ وضع شده به وسیله جمعیت‌ زیاد توریستها در آتن است ، خرید‌ یک منزل کوچک‌ در محله‌های‌ ساحلی آتن نظیر گلیفادا ، وولا یا فالیرو عالی ترین گزینه است‌ و به شما این امکان را خواهد داد تا از طریق تارنما هایی که مشغول‌ به ارائه‌ خدمات اجاره ملک به توریستها هستند درآمد قابل‌ توجهی به نسبت سرمایه گذاری خودشان کسب نمائید .

در این مورد میانگین درآمد شما از اجاره‌ ملک در یونان میان ۷ تا ۱۰ درصد مظنه ملک‌ خواهد بود‌ . در غیر اینصورت چنانچه مایل‌ به معامله آپارتمان‌ برای کسب درآمد از طریق‌ استجاره بلند مدت‌ به شهروندان یونانی هستید بهتر است‌ در محله‌های‌ لوکس شمال دیار آتن ملک‌ مد نظر خود را پیدا بکنید .

محلههایی نظیر کیفیسیا و ماروسی می تواند گزینه مناسبی باشد .

درآمد اجاره سالیانه این ملک‌ میان ۳ تا ۵ درصد ارزش‌ ملک خریداری‌ شده‌ می باشد و مزیت‌ آن نسبت به املاکی که به توریستها اجاره‌ داده میشود استهلاک کمتر ساختمان است‌ .

به این مطلب توجه‌ کنید که بایستی اجاره‌ یک ماه را برای هزینه‌ مالیات‌ و عوارض‌ سالیانه ملک‌ در نظر‌ بگیرید .

محدودیتهای خرید ملک‌ در یونان

تا به هم اکنون از ویژگی های خرید ملک‌ در یونان و وضعیت ساده‌ ای که پیش‌روی‌ متقاضیان خریداری ملک در یونان می‌باشد‌ ، سخن گفتیم .

منتها نباید از این مبحث به آسانی بگذریم که دولت‌ یونان محدودیت‌هایی‌ را هم در تایم خرید‌ مسکن برای اشخاص اعمال‌ کرده است .

اصلی ترین محدودیتی‌ که می توان به آن اشاره‌ کرد ، پیرامون قوانین طراحی‌ می شود در کشور یونان است که اجازه‌ اقامت و یا تغییر کاربری در ناحیه‌ها جنگلی ، اسکان و خریداری خانه در بخش‌های‌ مربوط به مرز ، مالکیت‌ در خارج از مناطق شهری ، معامله مسکن در خطوط ساحلی ، تاریخی ، منطقه‌ها طبیعی‌ و حراست شده ، وجود نداشته و به هیچ عنوان نمی توان‌ خانه‌ ای را در منطقه‌ها و قسمت های گفته‌شده‌ خریداری کرده و یا در آن سکونت‌ کرد .

این محدودیت‌ها‌ به سبب حساسیت‌های‌ سیاسی می باشد که هر کشور برای ایمنی مرز و بوم و مردمان خود در نظر خواهد گرفت که کشور‌ اروپایی یونان نیز‌ از همین الگو‌ تبعیت می‌کند‌ .

5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/07
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823